folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sigarayı Bırakma Konusunda Çizdiğim Yol (Fikir Edinme)

Sigarayı Bırakma Konusunda Çizdiğim Yol (Fikir Edinme)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek

Bugünde 3 sigara içtim ama sanırım kendimi kandırıyorum. :( Bant olayını deniycem ama pek inanasım gelmiyor genede denemekten zarar gelmez ama 

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

sigara bırakılır ana nasıl bir müride demiş beyninde bitirmemişin diye

doğru demiş ben 6 senedir içmiyorum

ilk 2 hafta sakinleştirici aldım sürekli çünkü çatack yer arıyorsun bu evrede.sonra sigara içilen hiç bir ortamda durmadım.

kokusunu aldığım zman kaçmaya başladım.1-1.5 yıl ot gibi yaşarsın.saki birşeylr hep eksikmiş gibi hissedersin  ama

inanki zamanla aramazolursun ve bu defa sigara içenlere düşman olursun çünkü kokusu iğrenç geliyor

mademki türksün systeme göster ürksün
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

Çok sigara içerdim
    Pat diye bırakayım derken
    Her sabah düşüncesiyle uyandım
    Baktım olmuyor
    ...Yavaş yavaş uzaklaştım
    .........Son içtiğim sigaradan sekiz saat sonra
    Nefesim değişti...
    İkinci sekiz saatte
    Ciğerlerim onarıma başladı
    Üçünü sekiz saatte
    Yüzümün rengi aynı değildi artık
    Sende öylesin sevgilim
    Bakalıştım olmayışına
    Şimdi seni hiç sevmemiş gibiyim
    Sigarayı özlüyor muyum? diye sorarsan
    Sadece içenleri gördüğümde sevgilim
    Sadece içenleri gördüğümde. . .

Ceyhun Yılmaz..

Günde 2 Paket sigara içen Ben sigarayı 1 eylül itibari ile bırakıyorum dedim ve üzerinden 1 yıl 83 gün kadar geçmiş :)  isteyince bırakılıyor.

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyaban
    beyaban's avatar
    Erkek

3 yıldır içiyorum defalarca bıraktım 2 gün 3 gün anca sürdü bi tek bayram tatillerinde 1 hafta falan içmediğim oluyor onun dışında duramıyorum yani diyeceğim bırakırsan bırakabilirsen taktiğini söyle :D

Türkçülük dün bir kaynaktı, bugün bir çaydır. Yarın coşkun bir ırmak olacak ve önünde ki bütün engelleri yıkacaktır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek
    Sigara bagimliligi psikolojiktir, uyusturucu bagimliligi ise biyolojiktir. yani eger "gercekten" istersen sigara bagimliligini sonlandirabilirsin. Psikolojinle savasman gerekir. surekli aklina sigara gelirse, aklindan onu cikartmak icin farkli islerle ugras. ornegin sigara yerine baska bir sey deneyeyim dersen yine aklin sigarada olacaktir. gidip bi sinema filmini izlemeye baslarsan aklin filmde olacagindan sigara aklina gelmez.

=)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek

Nasıl içiyorsunuz şu pisliği ya

no%20smoking:D:D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

panik yapma hocam. hepsi geçicek ve tekrar içmeye başlıycaksın:D

..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

40 yıllık içici bi akrabam bi anda bıraktı, attı elindeki paketi, 2 yıldır içmiyor ama "hiç unutmadım" diyor.

der die das
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek

x3uqm4 bunu yazdı:
    -----------------------------
    Sigara bagimliligi psikolojiktir, uyusturucu bagimliligi ise biyolojiktir. yani eger "gercekten" istersen sigara bagimliligini sonlandirabilirsin. Psikolojinle savasman gerekir. surekli aklina sigara gelirse, aklindan onu cikartmak icin farkli islerle ugras. ornegin sigara yerine baska bir sey deneyeyim dersen yine aklin sigarada olacaktir. gidip bi sinema filmini izlemeye baslarsan aklin filmde olacagindan sigara aklina gelmez.

Film izle diyorsunda hiç mi bitmiyor sanki film e bitince canın istiyor.Yada ne bileyim başka an geliyor istetiyor.Sanki böyle bir garip yaşıyorum ya. Biri yalnız bırakır ya seni o şekilde cebimde param duruyor ama batıyor gibi :D of çok zor bir durum ya lanet olası ama tamamen psikolojik bu olay sorun nasıl bırakmaya komple niyetlenicem orda.

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek

fivestar bunu yazdı:

x3uqm4 bunu yazdı:

Film izle diyorsunda hiç mi bitmiyor sanki film e bitince canın istiyor.Yada ne bileyim başka an geliyor istetiyor.Sanki böyle bir garip yaşıyorum ya. Biri yalnız bırakır ya seni o şekilde cebimde param duruyor ama batıyor gibi :D of çok zor bir durum ya lanet olası ama tamamen psikolojik bu olay sorun nasıl bırakmaya komple niyetlenicem orda.

iraden yok mu hacı aklına gelince düşünme canın da istemez heralde

Toplam Hit: 3599 Toplam Mesaj: 33