folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sigarayı İlk Bırakmanın Etkileri

Sigarayı İlk Bırakmanın Etkileri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek

Arkadaşlar 13 yıldır sigara içiyordum, dün sabah birden bırakma isteği  doğdu daha önce hiç düşünmedim bırakayım, bıraksammı, gibi bir düşüncem olmdı.

Şimdi 2 ci gün içindeyim ve ihiç içmedim, am vucudumu hafif şiş hissediyrum, gözlerde hafiften bi buğulanma var,halsizlik bunların hiçbiri önemli deilde,

Kendimi çok gergin hissediyorum,  sabah bankadan arayan kıza ters gittim, alışveriş yaptığım marketin kasiyerine kızdım, şimdi yan komşu benden sonra açtı neden gelip selam vermedi diye kendi kendime tribe giriorum.

Çok gergini ve sinirliyim.

Sizce bu normalmidir birdan bırakmakmı, yoksa azatarak bırakmakmı mantıklı, öyle çok içende deilim standart günlük tek paket, ama en sert hangisiyse hep onu içti.

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek

normal, bana da oluyordu... daha sonrasında fark ettim ki, başkalarının başına geldiğini öğrendiğim için bende de aynı etkiyi gösterdi. tekrar bırakmak istedim ve hiçbir etkisini görmedim.

They are as numerous as ants in the earth, as fish in the water, as birds in the air. They are timid, brave, ignorant, dominating and they are children.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

azaltarak bırakmazsan yer yer şişer 150 kilo olursun, yemeklerden sonra sigara içmeyince böyle boğazında bi eksiklik gibi birşey oluyor abanıyorsun tatlıya ona buna yedikçe yiyorsun gün içinde alışkanlık yüzünden sigara içmen gerektiği zamanlarda yemeğe yöneliyorsun gerginlik falan filan zaten cabası azaltarak bırakmanı öneririm

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

azaltarak bırakamazsın.doktor kontrolünde champix kullan. bu tarz etkileri en aza indirebilirsin. en önemlisi iraden kuvvetli olacak. kafanda bitireceksin.

Naber la?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

hiç bozma

1 . düşüncelerinden çıkar

2.  h.olsun

ell ayak şişkinlikleri , kilo alma , baş dönmesi , ellerde uyuşma karıncalanma , aşırı iştah , fazla uyku

bunlar normal hemen hemen her bırakanda oluyor :S

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

hoca kesinlikle doktor yardımı al  herkes bi anda bırakamayabilir herkesin vücud sistemi farklidir.

eğer yemege vurusan kendini  cok açırı kilo alırsın tek tavsiye  doktora git başka bişey yapmana gerek yok.

Nev-i Şahsına Münhasır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

1 yıldır içmiyorum hocam. 16 mayıs 2012 den beri sigara içmiyorum 6 yıldan düzenli içen bir insan olarak.

Ben 10larca kez denemiş bir insanım.  Dediğim gibi 1 senedir içmiyorum inş bu sefer başlamam.

ilk hafta sinir, iştah artması olur normaldir. Her yemekten sonra düzenli sigara içişin aklına gelir. Baş ağrısı felan olur

2. hafta çay içtikçe aklına gelir. Rüyalarına girer .

3.4. haftadan sonra çok nadir hatırlıyorsun..

İşin özü o bir fırtı çekmemek. Eğer çekersen gene başlıyorsun. "Bi bok olmaz bi fırt çekeyim"  ---"Ne zamandır içmiyorum bıraktım sayılır bi fırt alayım" gibi yalanlarla sakın kendini kandırma. Umarım bırakırsın hocam. Kolay gelsin.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheMayk
    TheMayk's avatar
    Erkek

Bende 30 yaşına kadar hiç içmedim, 2 yıldırda içiciyim, 1 paketi 3 günde içiyorum, arasıra bırakma çabasına giriyorum, 2 yada 3 gün sonra bi işyerinde arkadaşlar içiyor ver bitane içiyim diyorum sonra ertesi gün yine paket alıyorum, bakalım ne zaman bırakabileceğim.

Sperm Gibi Adamlar Var İnsan Olma İhtimalleri Milyonda Bir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

hayırlı olsun. ben de 12 yıldır içiyorum. hiç bırakmayı düşünmedim istemedim denemedim de.

bıraksam iyi olcak heralde :/

kendini tut başka şeylere yönel, bi de her bırakan da bi şeker ve sakız olayı görüyorum.

bi dene istersen.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

daha önce bırakmaya teşebbüs etmiş biri olarak diyebileceğim azaltarak bu bok bırakılmıyor.

dur biramla bitane yakayım.. ulan iyi yedik be bitane yakayım.. kafasıyla olmuyor. o 1-2 dal tekrar pakete çıkıyo 2 haftada.

etrafımda bırakan insanların hepsi tak diye bıraktı. yok nikotin sakızıymış elektrikli pipetmiş falan fistan hepsi hikaye bi sikime yaramıyolar.

şekerleme ve kuruyemiş ile kendini ilk 4-5 gün meşgul edebilirsin. benim gibi çay tiryakisiysen ilk hafta çay ve kahveye yanaşmamanda fayda var.

1 haftadan sonra zaten çok ters bi ortama düşmezsen istemiyomuşsun.

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

1 yıldır içmiyorum hocam. 16 mayıs 2012 den beri sigara içmiyorum 6 yıldan düzenli içen bir insan olarak.

Ben 10larca kez denemiş bir insanım.  Dediğim gibi 1 senedir içmiyorum inş bu sefer başlamam.

ilk hafta sinir, iştah artması olur normaldir. Her yemekten sonra düzenli sigara içişin aklına gelir. Baş ağrısı felan olur

2. hafta çay içtikçe aklına gelir. Rüyalarına girer .

3.4. haftadan sonra çok nadir hatırlıyorsun..

İşin özü o bir fırtı çekmemek. Eğer çekersen gene başlıyorsun. "Bi bok olmaz bi fırt çekeyim"  ---"Ne zamandır içmiyorum bıraktım sayılır bi fırt alayım" gibi yalanlarla sakın kendini kandırma. Umarım bırakırsın hocam. Kolay gelsin.

aklımı okudun yaaa  dün akşam yemeği  bugün kahvaltıdan sonra lan diyom bu sabah ne eksik ha evet sigara saatler ilerledikçe  daha bi haz geliyor.

Bi sigara yaksam bi fırt çeksem kanatlanır uçar giderim. ama direneyim bakalım nereye kadar.

ya bu lanet bizi nasıl esir etmiş kendine..

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
Toplam Hit: 4105 Toplam Mesaj: 39