folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sigarayı İlk Bırakmanın Etkileri

Sigarayı İlk Bırakmanın Etkileri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    WitchKing bunu yazdı

böyle bi muhabbeti ilk defa duydum 

kişinin fiziksel özellikleriyle alakalı. yengeme de doktor günde 5 tane iç demişti. niye bilmiyorum velettim o zamanlar. çok sık olmasa da oluyo böyle vakalar. yani en güzeli hiç başlamamak.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

dokturun dedigi sizde zaten o hastaliklar mevcut imiş.sigara gizlemiş .vs vs. hikaye anlattı.depresyon ilacı yazdı.biz doktor olarak sigaraya tekrar başlamayın diyemeyiz.sigara zararlıdır.alakası yok vs.vs. ne diyecekkki.bazı hemşireler olmassa günde 2-3 tane icin falan dedier.bırakırken iyice düşünün bence.yada iyi bir dokrora danışın.dikkat ederseniz doktorların çoğu sigara içiyor.neden içerler acaba?

sansar55 tarafından 23/May/13 14:58 tarihinde düzenlenmiştir

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek

Arkadaş böyle anlarda tüm aksilikler üst üstemi geliyor yoksa banamı öyle geliyor.sinir hatsafhada,baş dönmesi, az biraz unutkanlık, :)

korkutmayın hacılar yaa çok çok geberir gideriz olay biter. 

Dimi..!

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

ilk bıraktgımda dilimde yaralar oluşmuştu sadece.o zaman 1 sene falan bırakmıştım.agır bir etkisi olmadı.tekel 2000 iciyordum.2 ci bıraktıgımda ise paraıment iciyordum.sigara markası ile alakası olabilir diye yazdım.

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

Su iç. Ben bıraktığım dönem ne zaman sigara içmek istesem hep su içiyordum, içecek içmek isteyince de su içiyordum, güzel oldu şimdi habire su içiyorum ama sigarayı bırakamadım. Pipo denedim bir süre, 2 ay bıraktım sigarayı, nikotin seviyesi ilk gün yarı yarıya sonra 10 gün eser kalkmayacak şekilde düzenleniyor neredeyse ama dalgalanmalar oluyor. Ben tekrar başladım çünkü tütün keyfini almak istiyordum. Sonuç:

Bıraktıktan sonra bir daha paket sigara içemedim, filtresi ve kendisinden mide bulandırıcı tatlar almaya başladım, şimdi sarma sigara içiyorum keyifliyim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    COURAGE_x bunu yazdı
    DrKill bunu yazdı

1 yıldır içmiyorum hocam. 16 mayıs 2012 den beri sigara içmiyorum 6 yıldan düzenli içen bir insan olarak.

Ben 10larca kez denemiş bir insanım.  Dediğim gibi 1 senedir içmiyorum inş bu sefer başlamam.

ilk hafta sinir, iştah artması olur normaldir. Her yemekten sonra düzenli sigara içişin aklına gelir. Baş ağrısı felan olur

2. hafta çay içtikçe aklına gelir. Rüyalarına girer .

3.4. haftadan sonra çok nadir hatırlıyorsun..

İşin özü o bir fırtı çekmemek. Eğer çekersen gene başlıyorsun. "Bi bok olmaz bi fırt çekeyim"  ---"Ne zamandır içmiyorum bıraktım sayılır bi fırt alayım" gibi yalanlarla sakın kendini kandırma. Umarım bırakırsın hocam. Kolay gelsin.

aklımı okudun yaaa  dün akşam yemeği  bugün kahvaltıdan sonra lan diyom bu sabah ne eksik ha evet sigara saatler ilerledikçe  daha bi haz geliyor.

Bi sigara yaksam bi fırt çeksem kanatlanır uçar giderim. ama direneyim bakalım nereye kadar.

ya bu lanet bizi nasıl esir etmiş kendine..

Hocam tecrübelerimi söylüyorum. Hatta şunu da düşüneceksin ki bu düşünce seni sigaraya yanıltmaya iten bir düşüncedir.

"Ulan her yemekten sonra her boşluk bu mereti mi düşüneceğim? Bu isteğim hiç geçmeyecek! Sigarasız nasıl yaşarım? Sigarasız yaşayamam!"

Dediğim gibi olay ilk 1 ay ve 1 fırt kesinlikle ALMAMAK. Arkadaş ikramıdır, yemek sonasıdır, sigarasız alkol olmazıdr. Unut bunları hocam.

Ben bi ara iki parmak aramı jiletlemeyi bile düşündüm parmak arasına insan birşey sıkıştırmak istiyor.

Unutma yeri geldiğinde dişini fırçalamadın ama sigara içtin,

kahvaltı yapmadın, ama sigara içtin,

yanına telefonunu almayı unuttun ama sigara pakedini almayı unutmadın.

Nikotin olayı felan hikaye olan gündelik yaptığın bir aktiviteyi bırakma meselesi. Ama kesinlikle söylüyorum 1 ay kıçını sıkarsan (ki o 1 ay hiç bitmez miş gibi gelir insana) çok rahat bırakırsın.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

Sigarayı bırakmanın en iyi yolu pahalı sigara almak insan valla içmeye kıyamıyo yaklaşık 2 sene kaçak içip birden lucky alınca geç geç içiyorum günde bi paket içen ben 2 gün oldu pakette 13 dal sigara var:D

Hayırlı olsun hocam bunlar işin esprisi tabi:)

tolgaStain tarafından 23/May/13 15:42 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

17 yıldır içiyorum. 2 defa bıraktım yeniden başladım. Hala içiyorum yeniden denicem bırakmayı.

İnanılmaz değişimler hissediyorum. Özellikle ilk 3 ay hayata bakışın bile değişiyor.

Tavsiyem stresli bir ortamda çalışıyorsan imkanın varsa iş bile değiştirebilirsin. En ufak bir stres direk tetikliyor yeniden içme duygusunu.

Bendeki olumsuzluklar.

Agresiflik

sabah çok erken kalkmak

Büyük Tuvalete çıkamamak

Baş ağrısı, ilk başlarda baş dönmesi

Aidatlık duygusunu yitirme

Kilo almak

Konsantre bozukluğu

Stres

hatırladıklarım bunlar.

Ciddiysen mutlaka yardım almayı dene.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı

azaltarak bırakmazsan yer yer şişer 150 kilo olursun, yemeklerden sonra sigara içmeyince böyle boğazında bi eksiklik gibi birşey oluyor abanıyorsun tatlıya ona buna yedikçe yiyorsun gün içinde alışkanlık yüzünden sigara içmen gerektiği zamanlarda yemeğe yöneliyorsun gerginlik falan filan zaten cabası azaltarak bırakmanı öneririm

bırakmış işte daha ne, 150 kilo olurmuş. her mesajında kötü niyet var.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo
    SeyhSamil bunu yazdı
    Lotus bunu yazdı

azaltarak bırakmazsan yer yer şişer 150 kilo olursun, yemeklerden sonra sigara içmeyince böyle boğazında bi eksiklik gibi birşey oluyor abanıyorsun tatlıya ona buna yedikçe yiyorsun gün içinde alışkanlık yüzünden sigara içmen gerektiği zamanlarda yemeğe yöneliyorsun gerginlik falan filan zaten cabası azaltarak bırakmanı öneririm

bırakmış işte daha ne, 150 kilo olurmuş. her mesajında kötü niyet var.

sen ne diyorsun lan 

Toplam Hit: 4070 Toplam Mesaj: 39