folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Sim Kart Kopyalama Olayı Hakkında

Sim Kart Kopyalama Olayı Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    narkozMRT
    narkozMRT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ben iki telefon kullanmak istiyorum ama aynı sim kart olsun istiyrum.  sim kart nasıl kopyalayabilirim.. böyle yapmış yada nasıl yapıldığını bilenler yada yönlendirecekler varmıdır.

Ne Olursan Ol Beni Bul ; https://www.facebook.com/izmirliyimmm
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    proxy
    proxy's avatar
    Erkek
    Ne zamandir bende arastiriyorum. avea boyle bi hizmetimiz yok diyor ama sim kart kopyalama yolu ile yapilabilirmi bilmiyorum. umarım bilgisi olan biri cikar
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mYMusti
    mYMusti's avatar
    Erkek

bu konu yu bende merak ediyorum bir çizik atalım bakalım işallah birşeyler çıkar

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Her kartin bir id numarası var dolayısıyla her kart farklı.   Diğer bir bakış açısı ise operatörün ayni numaraya iki hat verip vermeyeceği ki ben olsam vermem çünkü numara tek kişi kullansın diye var aynı  operatorde ayni numaraya iki hatta müsade etmezler kötüye kullanım olabileceği için.  Ki zaten sim kart değişimlerinde yeni simkartı verdiklerinde eski kartin devre dışı kalması anında oluyor. Microsimkart alirkent deneyim yaptım. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    proxy
    proxy's avatar
    Erkek

Burda amaç aynı numarayı 2 telefonda aynı anda kullanmak değil. Mesela ben iş zamanı akıllı telefon yani büyük kaba telefon kullanamıyorum. Eğer bu kartı kopyalama gibi bi şansımız olsaydı işe giderken ufak kıytırık bi telefon normal zamanlardada asıl telefonu kullanacaktım... Elbette biri açıkken diğer kapalı olacak... Burda amaç zırt pırt hattı çıkar diğer telefona tak derdinden kurtulmaktı... Eğer asıl kart id vs numarası ile birlikte klonlanabilirse ki bunun çok zor bi olay olduğunu sanmıyorum bizde bu dertten kurtulacaktık :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    narkozMRT
    narkozMRT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    proxy bunu yazdı

Burda amaç aynı numarayı 2 telefonda aynı anda kullanmak değil. Mesela ben iş zamanı akıllı telefon yani büyük kaba telefon kullanamıyorum. Eğer bu kartı kopyalama gibi bi şansımız olsaydı işe giderken ufak kıytırık bi telefon normal zamanlardada asıl telefonu kullanacaktım... Elbette biri açıkken diğer kapalı olacak... Burda amaç zırt pırt hattı çıkar diğer telefona tak derdinden kurtulmaktı... Eğer asıl kart id vs numarası ile birlikte klonlanabilirse ki bunun çok zor bi olay olduğunu sanmıyorum bizde bu dertten kurtulacaktık :)

aynen kardeşim bu mantık için.

Ne Olursan Ol Beni Bul ; https://www.facebook.com/izmirliyimmm
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Benim deneyimlerime göre sim kart kopyalandığında aynı anda aktif olmuyor. Zaten mantıkende olması saçma.

Orjinal kart aktif değilse kopya sim kart devreye girebiliyor aksi taktirde kullanamazsın.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caldii10
    caldii10's avatar
    Erkek

eskiden 2 sim kartı ortadan kesip tek sim kart yapıyorlardı. telefonu açarken soruyordu  avea  mı turkcell mi diye.  

sende kartını kestirirsen sorununu çözebilirsin diye düşünüyorum.bir parçasını gündelik kullandıgın telefona diğerini diger telefonuna.

izmirde bunu yapan bikaç arkadaş var.

Alacakaranlığı hiç sevmem, ya gündüz olmalı ya gece ; kurşun değidiğin ya derinden vurmalı ya namluda kalmalı ; Dost dediğin ya senin gibi olmalı yada hiç olmamalı...!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek
    caldii10 bunu yazdı

eskiden 2 sim kartı ortadan kesip tek sim kart yapıyorlardı. telefonu açarken soruyordu  avea  mı turkcell mi diye.  

sende kartını kestirirsen sorununu çözebilirsin diye düşünüyorum.bir parçasını gündelik kullandıgın telefona diğerini diger telefonuna.

izmirde bunu yapan bikaç arkadaş var.

:) güldürdün akşam akşam kartı ikiye kestirip birini bi telefona diğerini öteki telefona öyle mi :)

eskiden 2 sim kartı kesip tek kart yaparken sadece plastik kısmını kesiyorlardı kartın kenarındaki fazlalıkları atıyorlardı yani chipi ikiye bölmüyorlardı  

oliWeR tarafından 01/Mar/13 20:19 tarihinde düzenlenmiştir

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek

10 sene önce vardı bu olay

kart okutulan bir cihaz vardı. 2 kartı okutur tek karta yuklerdık  tek simi okuması bazen 4-5 saat sürerdi okuması

aynı cihazla uydu cıhazlarının kartlarıda yuklenırdı

imsi key  simscan o zamandan hatırladıgım terimler :D   yanlız belli tarihden sonra ki simkartlar kopyalanmamaya baslandı 

cevap : şimdi yapılamaz 

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Selanikli
    Selanikli's avatar
    Erkek

hocalar bu kadar kasmaya gerek yok bence yedek sim kart diye bir olay var gidiceksin avea veya turkcell hangisiyse işte diceksin ben sim kartımı kaybettim yedek sim kart isticeksin çıkartıcaksın 10 numara kullanıcaksın 2 telefonda hiç uğraşmaya gerek yok bence ;)

Toplam Hit: 15628 Toplam Mesaj: 40