Sizce Hangi Dil?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Yanlış anlama ama zamanında bende açtım bu konuları insanoğlu fıtrat gereği hep en iyisi olsun istiyor.Ne güzel html css php konusunda biraz bilgi sahibiymişsin.Sana kısa vadede iyi para kazandırabilecekler bunlar.Bence bunların üzerine gitmeyi dene.Çünkü web olayı yabana atılacak birşey değil.Php ile programlama mantığını anladığın vakit başka bir programlama dili ister web ister masaüstü olsun sana daha kolay gelecektir.Dediğim gibi sadece vakit kaybetme bu yazı 10 yorum almadan çalışmaya başla.Hadi Selametle

arbeit macht frei
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaslar kendim ticaretle ugrasiyorum. yazmak bana cok zevk veriyo ve kafayi bosaltiom. Php bir yerde boguyor web proglama cok yuk istio guvenlik vs mac book kullaniom. Ben sadece bi ogrenmek ve sadece bu dil ile bi proje bitirebilmek istiom html cok basit bi is ve bos . 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Piyasa şartları ve gelişmelere bakarsak asp.net mvc akar hacı..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

1) Meslek edinecekseniz ve az kazançlı fakat çok iş almak istiyorsanız:

HTML (iyi düzey) + JQuery (evet JS bilmeden JQuery kullananlar var, kopyala yapıştır + JQuery diyelim o zaman) + CSS + PHP + Tasarım yapabilme + MySQL.

2) Meslek edinecekseniz ve kurumsal ölçekte iş yapacaksanız:

HTML (orta düzey) + .NET + [MVC | WebForms + JS] + IIS (başlangıç) + Visual Studio (başlangıç) + MSSQL.

3) Hobi olarak devam edecekseniz:

[Python | Ruby | C# | Java | JS]

4) Mobil yazılım geliştirecekseniz:

[Java | Objective-C | C#]

5) Sistem programlama, soket programlama gibi über hobiler için:

C + C++ + x86 Assembly

6) Belirli bir mühendislik dalı için çözüm üretecekseniz:

MATLAB | Python | Fortran | GNU Octave

Olaylara karışmayın!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

HTML (iyi düzey) + JQuery (evet JS bilmeden JQuery kullananlar var, kopyala yapıştır + JQuery diyelim o zaman) + CSS + PHP + Tasarım yapabilme + MySQL.

HTML (orta düzey) + .NET + [MVC | WebForms + JS] + IIS (başlangıç) + Visual Studio (başlangıç) + MSSQL.

C + C++ + x86 Assembly

Buradan anladigim kadariyla java. Ben mobil oyun ve tek basima bitirebilecegim seyler dusunuyom 

html css php jquery yok artik dedirtiyor birini ogrenirken digerini unutuon.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShyRain
    ShyRain's avatar
    Erkek
    scarletbeard bunu yazdı
    YeniHarman bunu yazdı

C + C++ + x86 Assembly

Buradan anladigim kadariyla java. Ben mobil oyun ve tek basima bitirebilecegim seyler dusunuyom 

Anladığım kadarıyla kardeş sen üşengecin önde gidenisin o yüzden sen kasma JAVA'ya bence.

JAVA uzman işidir 2~3 yıllık javacılar bir web projesine girişirler en son proje çöp olur , bu hep böyledir çünkü JAVA direk uzman işidir orta seviye falan adam gibi büyük iş çıkartamaz.

C# öğren tıklaya tıklaya yaparsın tam senlik, Windows Mobile olsun Desktop programları olsun yazar geçersin.

HTML'i bu sırada unutmazsan .aspx ile site bile yaparsın.

Sonra bir gün ben C# ile harikalar yaratıyorum diye buraya geldiğinde , herkes 3 günde C# öğreniyor zaten bence sen boşa heveslenme , herkes uzman zaten diyen birileri çıkar bu günü hatırlarsın.

Computer Engineer/SyStem Analyst/ Coder ShyRain
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ShyRain bunu yazdı
    scarletbeard bunu yazdı
    YeniHarman bunu yazdı

C + C++ + x86 Assembly

Anladığım kadarıyla kardeş sen üşengecin önde gidenisin o yüzden sen kasma JAVA'ya bence.

JAVA uzman işidir 2~3 yıllık javacılar bir web projesine girişirler en son proje çöp olur , bu hep böyledir çünkü JAVA direk uzman işidir orta seviye falan adam gibi büyük iş çıkartamaz.

C# öğren tıklaya tıklaya yaparsın tam senlik, Windows Mobile olsun Desktop programları olsun yazar geçersin.

HTML'i bu sırada unutmazsan .aspx ile site bile yaparsın.

Sonra bir gün ben C# ile harikalar yaratıyorum diye buraya geldiğinde , herkes 3 günde C# öğreniyor zaten bence sen boşa heveslenme , herkes uzman zaten diyen birileri çıkar bu günü hatırlarsın.

Hocam ben hiç üşenmeyen biriyimdir. Gerçekten çalışkan biriyimdir. Ve istikrarlıyımdır. Da gereksiz işlere girmeyi hiç sevmem. Ve hep bir işe girişmeden 100 kere araştırır bir kere yaparım.

Şimdiye kadar yaptıklarım hep öyle oldu çok şükür.

Ben sadece bir site yapmak için html peşinden css peşinden php sonra jquery öğrencemde bi site yapabiliyorum dicem.

Ki nekadar iyi bilirsen bir çok harika bişeyler çıkarman ve bu işten kazanman yine ekip işine dönecek. Ben misal olarak .

Bu forumda paylaşmıştık. İphone oyun yapma ve apple store ye yükleme diye Hakan çam oğlu adam çok basit bir şey yapıyor balon patlatma 1 2 saatte yapıyor.
     Tek bir programla.

İphone için bilgi yarışmasi yapmak vs. Tek bir dil ile yapılacak tek başına bitirebileceğim şeyler arıyorum.

bir iş yapmak için 2 yilimi harcayamam. Bu işi zevk için yapıyorum ve çok ciddi seviyorum klavyeden bişeyler yazmak helede boyle programlama beni müthiş rahatlatıyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://www.tahribat.com/Forum-Flash-Cs5-5-Ile-Iphone-Uygulamalari-Gelistirme-Egitim-Seti-165270/1/

Buradaki gibi Adam misal burada objective c ile hazırlıyor . Küçük bir proje 1 saatte balon patlatma oyunu yapıyor. Bu tarjda şeyler yapmak istiyorum. Fakat programı değilde dili öğrenmek istiyorum.

Bu sebeple tek bir dil ile yapılacak bir dil öğrenmek istiyorum. Bir dilde uzmanlaşmak.

Burada misal hakan çam oğlu hangi dil ile yapıyor . ?

Nelere ihtiyaç duymuş vs.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hatayi
    hatayi's avatar
    Erkek

birarkadaş Python'u hobi olarak tavsiye etmiş bence tavsiye hobi değil baya kalite bir dil ama Türkiyede kullanımı nedir bilmem?

Tarikat-ı Aliyyeyi Tahribadiyye
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    hatayi bunu yazdı

birarkadaş Python'u hobi olarak tavsiye etmiş bence tavsiye hobi değil baya kalite bir dil ama Türkiyede kullanımı nedir bilmem?

Yorumlanan dillerle ürün (production) çıkarmak -eğer gerçekten başka çare yoksa- akıllı adam işi değildir. Birim testidir, hata ayıklamasıdır, paketlemesidir derken saç baş yoldurur. Harcadığınız zamana yazık. Türkiyede kamuda hemen hemen hiç kullanıldığını görmedim. 

Bu söylediklerimi kafanızda kurgularken ortalama bir programın 10.000 satır civarında olduğunu hesaba katın. Kaldı ki 200.000 satıra kadar giden uygulamalar var. Bir de girintileme (indent) işin içine girerse... Bilmiyorum anlatabildim mi?

Olaylara karışmayın!
Toplam Hit: 3468 Toplam Mesaj: 26