folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Sizde De Böyle Bir Tabu Var Mı Acaba Kadınlarla İlgili?

Sizde De Böyle Bir Tabu Var Mı Acaba Kadınlarla İlgili?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

Geçmiş kişilik hakkında ipucu verir. özellikle 15-16 yaşından sonra yapılan hatalar düşündürmelidir. ister sex olsun ister alkol sigara vs kişi aynı şeyi yapmaya devam etmiyorsa bile irade zayıflığına işarettir.

Aynı zamanda ergenliğin son dönemleri e sonrasında yapılan sizin uygun görmediğiniz şeyler yetişkinlik hayatında karar verme becerisindeki zayıflıkları da gösterir.

Kişilik dolasıyla ahlak evlilik için önceliklidir çünkü artık zor bulunur hale geldi bu değerler.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek
    Allura bunu yazdı
    Reberals bunu yazdı

ilk olmadıktan  sonra bırak evlenmeyi oruspumdan başka bişi yapmazdım o kadını

hoca orda yazanın ingilizcem olmadığından ne oldugunu bilmiyorum ama islam cinsiyetci din falan yazıo herhalde translateden cevirdiğime göre. Ama benim söylediğimin dinle alakası yok. Ayrıca bırak islami ben Tanrının varlıgından şüphe duyan biriyim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iQsuz
    iQsuz's avatar
    Erkek

bazı yazılanları okudukça midem kalkıyo

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Aramızdaki bazı arkadaşların mezhepinin bu kadar geniş olacağını tahmin edemezdim, 

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

''Geleceğin olacak kişinin geçmişini kurcalama.'' diye bir söz yok hocam. Gel sen bunu ben uydurdum de.

İnsanı insan yapan geçmişidir. Böyle konuşursan etrafındakiler seni yolunmalık kaz gibi görürler.

Bu gibi konulara şiddetle karşı çıkıp batı özentiliği başlığını çakar geçerim. Kıskanç ve sevdiğini sahiplenen bir milletiz ve bu gibi durumları kendimize yediremeyiz.

Bak ben sana söylenmiş bir lafı örnek göstermek yerine, takınılan genel düşüncelere bir özet geçeyim.

Bizim insanımız için erkeğin bir kızla cinsel münasebet içine girmesi takdir sebebi, kadının bir erkekle münasebet içine girmesi cinayet sebebidir. Ve şunu çok iyi bilmelisin ki bu cinayette en çok kullanılan silahlar aşağılayıcı bakışlar, küçük düşürücü sözler ve yanağın en yumuşak yerine inen şamarlardır.

Bilgine,

Selametle.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bauer
    Bauer's avatar
    Erkek

umurumda değil.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Aramızdaki bazı arkadaşların mezhepinin bu kadar geniş olacağını tahmin edemezdim, 

Vala şaşirdim ya....

bence hala aklı onda moruk hayat çok uzun kimler gelir kimler gider .... önemli olan kızın o kişi ile ihtiyac diye yaptigi şey çok seven bi kız bunu yapar ancak bu kadar alcalir . Benim demek istedigim sex degil sevgi be dostum sana yurekten sevdigini hissetmiyorsan sal gittsin

Gelelim bazi arkadaşlar demişki Mevlana Olmadan Mevlanayı Aramamak Gerek! Çok Doğru Ama

Benim Kişisel Görüşüm daha önce biri ile çok ileri gitmiş biri ile asla evlenmem ve diyorum ki bu aralar face de herkesde bi modaya sal gitsin gelirse senin gelmese senin degilmiş saten filan , bence sal gitsin gelirse senin gelmese siktirsin gitsin :)

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı

''Geleceğin olacak kişinin geçmişini kurcalama.'' diye bir söz yok hocam. Gel sen bunu ben uydurdum de.

İnsanı insan yapan geçmişidir. Böyle konuşursan etrafındakiler seni yolunmalık kaz gibi görürler.

Bu gibi konulara şiddetle karşı çıkıp batı özentiliği başlığını çakar geçerim. Kıskanç ve sevdiğini sahiplenen bir milletiz ve bu gibi durumları kendimize yediremeyiz.

Bak ben sana söylenmiş bir lafı örnek göstermek yerine, takınılan genel düşüncelere bir özet geçeyim.

Bizim insanımız için erkeğin bir kızla cinsel münasebet içine girmesi takdir sebebi, kadının bir erkekle münasebet içine girmesi cinayet sebebidir. Ve şunu çok iyi bilmelisin ki bu cinayette en çok kullanılan silahlar aşağılayıcı bakışlar, küçük düşürücü sözler ve yanağın en yumuşak yerine inen şamarlardır.

Bilgine,

Selametle.

yok hocam 2-3 defa duyduğumdan yazdım

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erc
    erc's avatar
    Erkek

Klasik türk insanı mantığıdır bu. Hiçte anlam verememişimdir. Seviyorsan kimden geldiği bakir olup olmadığı önemli mi ?, sen seviyorsan ve onun da seni sevdiğini biliyorsan gerisi sadece sevgini belli etmeye yani güven duymaya kalıyor

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

ruhtan bahseden arkadaşlar olmuş, 15 -20 yaş arasında zarını kaybetmiş bir kızın zaten ruhuda o yönde gelişmiştir, eğer ben o yaşıma kadar bekaret almadıysam, evlenirkende aynı kalitede bir kız almak isterim. kadın erkek eşitliğini zar ile ölçecek değiliz, kız açıksada kapalıysada eşittir sadece layık değildir. kapı açıldıktan sonra sende girmişsin çıkmışsın 5-10 dakikalık birşey yaşamışsın çokta önemli değil.

sana çoğunlukla sevgisinden ( veya yapışmak, kendini kakalamak vs) dolayı belki defalarca kez kaybettiği namusunu, bir kere oldu, yanlıslıkla oldu vs diyebilir. nereden bileceksin? işte bu yüzden önemlidir. eminim türkiyede 100 kişiden 99 u motor bir kızı istemez

ortada gerçek sevgi varsa? sorusu geliyor, evet ozaman gerçekten evlenilebilinir fakat,

eğer bundan öncesini bir an bile aklınıza takıyorsanız evlenilmemelidir. 

burada diğer önemli konu aile dir. azda olsa kızın senden önceki yaşamı hakkında bilgi verir, kişiliğinin ne yönde geliştiği, bundan sonra nasıl olacağı vs.

bunlar hep türk adetleri ve türk olmamızdan kaynaklanan duygu, his ve geleneksel düşüncelerdir. yurt dışında böyle birşey yok, çoğu kız 15 inde bekaretini kaybeder(en geç 17dir bu rakam), ailelerinden böyle görmüşlerdir, normaldir, bağlanmaz, çabuk unutur. erkekler için de aynı şekilde anası bacısı aynı yollardan geçtiği için hiç sorun değildir. orada evlilik, "neslin devamı ve birlikte zaman geçirmek için bir araçtır."

bence Kızlar( türk kızları ) ilk deneyimlerini unutmaz. evlendiği erkeği bile unutur ama ilkini unutamaz ve çoğunlukla onu arzular, kafa bir ilişkide genellikle oradadır-ondadır.(bu söylediklerim bilinçaltında yaşanır.) sana belli etmeden onu bile övebilir. çok derin konular fakat ben inanıyorum ki burada" fark etmez benim için her türlüsü olur evlenirim" diyen arkadaşların yarısından fazlası ya samimi değil. :)

kısacası ülkemizde, Türkiye gibi abaza bir toplulukta, bir kızın açıldıktan sonra başına üşüşen akbabaları düşünmektense, yukarıdakilerin hepsini silip, kafaya birşey takmadan seni gerçekten seven ilki olacağınız, temiz bir kız almak benim için daha mantıklıdır.

DarkFall tarafından 28/Ağu/12 14:03 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 7635 Toplam Mesaj: 77