Sokağa Çıkma Yasağı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Poseidon38 bunu yazdı
    myblackworldweb bunu yazdı
    Poseidon38 bunu yazdı

yatıyordum aq ya evde. kahretsin ya. haberim yoktu sokağa çıkma yasağından. saat 10 da sokağa çıkma yasağı ilan edilirmi gece 12 ye 2 saat kala vatandaş ne yapacaktı tabii marketlere hücum edecekti. Buda vaka sayısını arttırır. 

bir bileniniz varsa acilen cevaplasın lütfen. evdeyim zor duruma düştüm. Markete dahi gidemedim. evde yatıyordum haberim yoktu. Marketler açık kalacakmı. Evde birşey kalmadı. Artık sıçtıkça bokumuzu yeriz. allah belasını versin. bir gün öncesinden haber verseydi ya

Hocam sabah erkenden 155 i ara. Durumu anlat. Sana yardımcı olmak zorundalar. Bir şekilde belediye ya da kaymakamlık ile irtibata geçip sana bedelsiz erzak yardımı yapacaklardır. Yani en azından Adana da böyle. 

böylemi sokağa çıkma yasağı ilan edilir. yaptığı tamamen suç. avrupa ülkelerinde sokağa çıkma yasakları hep bir hafta öncesinden duyuru diye geçildi. saat 22:00 de sokağa çıkma yasağı ilan etmiş ki vatandaş market kuyruğuna girsin dahada bi hastalığı birbirine yaysınlar diye böyle birşey yapmış olacak. o saattede yatıyordum. iş işten geçti. Evde birşeyde yok. aç olarak ölsem koronavirüsünden dolayı adam öldü denilecek. 155 i aramaktan başka şansımız kaldımı. bari hiç değilse 2 gün öncesinden haber verseydi. Bizde ayağımızı yorganımıza göre uzatırdık. Evde birşey kalmadı. Sıçtığımız bokumuzu mu yiyelim. 

Güldürdün hocam, Adam Anayasa da benim Baba yasada benim diyor ne suçu..? :))

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    Poseidon38 bunu yazdı
    myblackworldweb bunu yazdı
    Poseidon38 bunu yazdı

yatıyordum aq ya evde. kahretsin ya. haberim yoktu sokağa çıkma yasağından. saat 10 da sokağa çıkma yasağı ilan edilirmi gece 12 ye 2 saat kala vatandaş ne yapacaktı tabii marketlere hücum edecekti. Buda vaka sayısını arttırır. 

bir bileniniz varsa acilen cevaplasın lütfen. evdeyim zor duruma düştüm. Markete dahi gidemedim. evde yatıyordum haberim yoktu. Marketler açık kalacakmı. Evde birşey kalmadı. Artık sıçtıkça bokumuzu yeriz. allah belasını versin. bir gün öncesinden haber verseydi ya

Hocam sabah erkenden 155 i ara. Durumu anlat. Sana yardımcı olmak zorundalar. Bir şekilde belediye ya da kaymakamlık ile irtibata geçip sana bedelsiz erzak yardımı yapacaklardır. Yani en azından Adana da böyle. 

böylemi sokağa çıkma yasağı ilan edilir. yaptığı tamamen suç. avrupa ülkelerinde sokağa çıkma yasakları hep bir hafta öncesinden duyuru diye geçildi. saat 22:00 de sokağa çıkma yasağı ilan etmiş ki vatandaş market kuyruğuna girsin dahada bi hastalığı birbirine yaysınlar diye böyle birşey yapmış olacak. o saattede yatıyordum. iş işten geçti. Evde birşeyde yok. aç olarak ölsem koronavirüsünden dolayı adam öldü denilecek. 155 i aramaktan başka şansımız kaldımı. bari hiç değilse 2 gün öncesinden haber verseydi. Bizde ayağımızı yorganımıza göre uzatırdık. Evde birşey kalmadı. Sıçtığımız bokumuzu mu yiyelim. 

Ülkedeki yönetimin durumu ne kadar yönetemediği zaten malum ama hocam kusura bakma da senin zihniyetindeki insana 3 ay önceden sokağa çıkma yasağı ilan edecez deseler gene son güne bırakır.

Ya aralık sonundan beridir var olan bir virüs, avrupada aşağı yukarı 2 aydır hadi bizde de yaklaşık 1 aydır olan dünya geneline yayılmış bir pandemiden söz ediyoruz. İnsan evine 2 paket makarna 1 paket pilav alır en azından 4-5 gün gider diye

Benim bulunduğum yerde sokağa çıkma yasağı olamamasına rağmen ne olur ne olmaz diye makarna,pilavi bulgur ve birkaç konserve fasulye bezelye aldım 1.5 ay(!) önce. Ha nolur bu olaylar geçer ara ara yapar yerim makarnamı her zamanki gibi.

Ben gerçekten anlamıyorum zaten şehirler arası ulaşım yasağı getirildi, Ekrem İmamoğlu vb. insanlar haftalardır sokağa çıkma yasağı diye bas bas bağırıyor.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Sokağa çıkma yasağı kaç gündür konuşulan, 65 yaş üstü ve 20 yaş altına uygulanan bir konuyken nasıl hala hazırlıksız yakalanabiliyorsunuz ?
    Apartmanınızda bir kişide korona çıktığında apartmanınız karantinaya alınıyor.

Ben şöyle hazırlıksız yakalandım. Haftasonu güzel bir kahvaltı ederim , taze taze alacaklarımı sabah alayım dedim. Sonuç yine haşlama yumurtaya talim...
    Bu arada 2 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş olması 2 gün sonra sokağa çıkabilirsiniz anlamına gelmiyor. 
    Pazar gecesi yasağın uzatılma durumundan söz ediliyordu. Ben pazar gecesini bekliyordum yasak ilanı için.Cuma gecesi sürpriz oldu.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Şu saatte bir sürü araba var. Otobüslerde dolu. Bu nasıl yasak anlamadım

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Çok büyük ihtimalle insanlara 2 gün dediler ama bunu uzatacaklar. Sokağa çıkma yasağının demosu yayınlandı yani. Kaldı ki günler önceden, saatler önceden bu, tarz şeyler söylenmez. Şehirlere giriş çıkış meselesi de aniden söylenir herkes olduğu yerde kalır, amaç zaten virüsün yayılmasını önlemek. İstanbul'dan diğer şehirlere en çok virüsü Üniversite öğrencileri götürdü. 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek

genelgede fırınlar kendileri evlere dağıtım yapacak deniliyor. Diğer erzak vs konusuyla ilgili olarakta vefa destek gruplarından yardım alabilirsiniz diye düşünüyorum . 153-155-156 nolu numaraları arayarak.

imza
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek

Ben demin gittim fırından fıtı fıtı ekmeğimi aldım geldim.

alektamovikmovik
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

Arkadaşlar getir getir açık ya çalışıyolar ben biraz önce siparişimi teslim aldım ekmek yumurta vs

tabi lan
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek

Bizim burda hem fırıncılar dolaşıyor bina bina, hem de belediyenin ekmek için yayınlamış olduğu numarası var; arayınca getiriyorlar.

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

Arkadaşlar getir getir açık ya çalışıyolar ben biraz önce siparişimi teslim aldım ekmek yumurta vs

3 ay önce getir in rakibi ispanyol bir firma Türkiye den çekilmişti moov mu neydi

getir tekel oldu resmen para basacaklar

Toplam Hit: 32660 Toplam Mesaj: 112
yasaklı