Sokağa Çıkma Yasağı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Şimdi ben sabah ve akşam olmak üzere iki tane antibiyotik iğne vuruluyorum. hastane gidip gelmem yasak mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

başka çare kalmadı ki aga işi olan tabiki mecburen çıkıyordu Allah herkesin yardımcısı olsunda sırf göt atmak için dışarıda olanda oluyor be abi 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek

Ekmek almaya gittim sıra bana geldi ekmek yok.En az 500 kişi var sırada.

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Bu saatte vermekle iyi ettiler bu haberi, izdiham yüzünden virüsün yayılma hızı yükselişe geçecekti.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı

Bu saatte vermekle iyi ettiler bu haberi, izdiham yüzünden virüsün yayılma hızı yükselişe geçecekti.

Şimdide bir farkı olmadı zaten

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

Darbe gecesinden beter kalabalık var amk. Yapacakları isi sikeyim. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek

Su almaya çıktım. Su alamadan geri geldim. Her yerde insanlar göt göte. Musluktan içeceğim suyu. Hiç olmazsa o kalabalıktan gelecek olan virüsten daha az tehlikelidir.

Nova Vida !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Buralar açıkmış.

a) Ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamül ruhsatlı işyerleri,
    b) Tüm sağlık ürünleri ve tıbbi malzemelerin (tıbbi maske dahil) üretiminin yapıldığı işyerleri,
    c) Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler,
    d) Zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi için gerekli kamu kurum ve kuruluşları (huzurevi, yaşlı bakım evi, rehabilitasyon merkezleri, acil çağrı merkezleri vb.)
    e) Her bir 50.000 nüfusa bir adet olmak üzere göre valilikler/kaymakamlıklar tarafından belirlenecek akaryakıt istasyonu ve veteriner klinikleri,
    f) Doğalgaz, elektrik, petrol sektöründe stratejik olarak faaliyet yürüten büyük tesis ve işletmeler (Tüpraş, termik ve doğalgaz çevrim santralleri gibi)
    g) PTT, Kargolar vb dağıtım şirketleri,
    h) Hayvan barınak, çiftlik ve bakım merkezleri,

a- Bu genelgenin (2) numaralı başlığında yer alan “Açık Olacak İşyeri, İşletme ve Kurumlarda” yönetici, görevli veya çalışanları,
    b- TBMM çalışanları,
    c- Kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanmasında görevli olanlar,
    d- Acil çağrı merkezler çalışanları,
    e- Birinci derece yakınlarının cenaze defin işlemlerini gerçekleştirecek ve katılacak olanlar,
    f- Elektrik, su, doğalgaz, telekomünikasyon vb. kesintiye uğramaması gereken tedarik sistemlerinin sürdürülmesi ve arızalarının giderilmesinde görevli olanlar,
    g- Ürün ve/veya malzemelerin naklinde lojistiğinde yurt içi ve dışı taşımacılık kapsamında görevli olanlar,
    h- Gazete, radyo ve televizyon kuruluşlarında görevli olanlar,
    i- Yaşlı bakımevi, huzurevi, rehabilitasyon merkezleri, çocuk evleri vb. sosyal koruma/bakım merkezleri çalışanları,
    j- PTT, kargo ve su dağıtım şirketi çalışanları,
    k- Demirçelik ve cam sektörü vb. sektörlerde faaliyet yürüten işyerlerinin, fırın, soğuk hava depoları gibi çalışması zorunlu bulunan
    l- Bozulma riski bulunan tarım ve hayvancılık ürünlerinin hasatında çalışacaklar,
    m- Fırınlarda üretilen ekmeğin dağıtımında görevli olan araçlar ve çalışanlar,
    n- Kızılay koordinesinde kan ve plazma bağışı için randevusu olanlar,
    Belirtilen istisnalar dışındaki tüm vatandaşların evlerinde kalması esastır.
    Daha önceki Genelgeler kapsamında düzenlenmiş olan (sağlık ve cenaze için verilen hariç) seyahat izin belgeleri (yola çıkmış olanlar hariç) Pazartesi günü geçerli olacaktır.

engin01288 tarafından 10/Nis/20 22:56 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek
    C10H15N bunu yazdı

Şimdi ben sabah ve akşam olmak üzere iki tane antibiyotik iğne vuruluyorum. hastane gidip gelmem yasak mı?

evde sağlık hizmeti olan bir hastane  yardımcı olabilir

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

tekellerde deli sıra var :D 

Toplam Hit: 32580 Toplam Mesaj: 112
yasaklı