folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sol Halkın Sevgisini Nasıl Kazanır, Ne Zaman İktidar Olur ?

Sol Halkın Sevgisini Nasıl Kazanır, Ne Zaman İktidar Olur ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek

alp 

anladım hocam ben yanlış yorumlamışım afedersin (:

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ToRuN
    ToRuN's avatar
    Erkek

Serdar benden çok yaşıyacaksın sen hacım , Buna benzer konu açıcaktım bende

Chp Baykal ile hiçbir zaman iktidar olamaz ,

Akp : % 47

Chp : % 21

Mhp : 14

Akp e oy veren biri  asla deniz baykal ın başkanı olduğu partiye oy vermez , CHP verenlerin bi kısmı Atatürk ün partisi olduğu veriyor zaten , Akp patladı diyelim , Akp oy veren % 47 lik Kısım  Chp vermiceklerine göre ya SP ne yada MHP vericektir.

Türkiye Müslüman bir Ülkedir. Sol kısmın Büyük Bölümü bunu kabullenmemektedir. Biri paylaşmıştı çarşaflı kadının suratına tükürdüler . Çarşafını geç o kadın anası yaşında , Bu o.ç larını  orda tuttucakça ömür boyu muhalefet yapmaya devam edicekler.Gerçek solcu adam gibi adamdır, çağdaşdır , Bunlara yapan kendi partisinden de olsa kınar ,  O video da 2. Sorunun cevabı olsun

3 sorun acayip geldi bana aga , Adı üstünde Sol - Sağ Birbirlerine zıt , Solcular , sağ ın görüşlerine destek vermezler bence

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek

BAAL bunu yazdı:
    -----------------------------

Söylediklerine katılıyorum. Ülkedeki demokratik haklara verdiğin örnek (giyinme konusunda) doğrudur. Mesela sovyetler zamanında da Stalin kiliseleri yakmak istemişti fakat halkın sert tepkisiyle karşılaşmıştı. Yani seni iktidar yapanlar seninle tamamen aynı fikirde olmayabiliyor. Ama bunların çözüm yolu ortadan kaldırmak ya da yok etmek değildir. Bu bir değişim dönüşüm sürecidir. İnsanlaraki yanlışı doğruya çevirmek bir hayli zaman alır. Bu da kültürel alanlardaki devimlerle mümkündür. Ama bu işi bu düzende  tkp ya da diğerleri yapamaz. Benim bu konudaki görüşlerim çok farklıdır. Ben Devrimin  seçim yoluyla olacağına hiçbir zaman inanmadım ve inanmam. Devrim ve  onun getirdiği sosyalist iktidar tarihte hep zorla olmuştur. Halkın bilinçli hareket etmesiyle ve ilk olarak  emperyalizmin ortadan kalkmasıyla olmuştur. 

Pir sultanın da dediği gibi  " Bozuk düzende sağlam çark olmaz " 

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1903
    1903's avatar
    Erkek
    chp zihniyeti var olduğu sürece sol halkın sevgisini kazanamaz.solculuk adı altında halka hakaret ediliyor.darbe şakşakçılığı yapılıyor.bunlar sol zihniyetle tamamen ters şeyler.

gücüne güç katmaya geldik.formanda ter olmaya geldik.Beşiktaş seninle ölmeye geldik BEŞİKTAŞ !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mc_rapier
    mc_rapier's avatar
    Erkek

BAAL bunu yazdı:
    .Bu ülkede uygulanabilcek tek çıkar yol vardır o da "ulusal sol".

Yani Nasyonel Sosyalizm mi ?

ID no su 19140 olan mürid
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esrardede
    esrardede's avatar
    Erkek
    Sol kendini halka anlatmayı becerirse halkın sevgisini kazanır,halkçı olmaktan bahsederken en büyük açmaz halktan kopuk olmaktır,soldaki siyasi ve ideolojik yapılanmalar ve bölünmeler halka inmeyi güçleştiren,hatta halktan kopmaya götüren bir etmen,naciz fikrim bu.Kısaca ne zaman halk tarafından anlaşılacak hale gelirler,o zaman iktidar konusunda söz sahibi olabilirler.

Yakınınızdan geçerken tıslayan kaç şey sayabilirsiniz?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek
    Hiç Bir Zaman..

Avukat/Hukukçu
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ecevit gibi bir adam lazım  işçi babası işçilerin inandığı bu ab siki yüzünden solunda sesi soluğukesildi

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

solun iktidar olabilmesi sevilebilmesi için , 

halkcılık,emekcilik vb.. ana ilkelerinde öncelikle çok samimi olmalı.

dine bakış açısını öncelikle düzeltmeli. solcu olmanın dinsiz olduğu imajı kesinlikle yıkılmalı.

solculuğun tanımı net anlaşılır birşekilde yapılmalı.marx lenin vb gibi atatürk ilke ve ınkilapları öne alınmalı

liderleri sürekli iktidara saldırmak yerine kendi akılcı ve mantıklı programlarını açıklamalı.

tamamıyla insan kaynaklı ve insana değer veren yapı oluşturulmalı.

sermaye sahiplerinede emekciye değer verebilme ve halkı destekleme sahip çıkma gibi unsurlar güzelllikle anlatılmalı çünkü sermaye düşmanlığı imajınında yıkılması gerekir.

yoksa emekciyede halkada sermayeyede birileri sürekli sahip çıkacak sol yok olacaktır.

parti bünyelerinde kesinlikle şaibeli isimler bulundurulmamalı. vb...

bu gidişle yok olmaya mahkumdur. vatandaşımızın yapısı gereği.sol oy kitlesi genelde tahsilli kesimdir. sosyetik kesimde buna dahildir. dediğim gibi misyona çeki düzen verilirse olabilir.

Temel adalettir .
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Davos
    Davos's avatar
    Erkek
    Cia bunu yazdı:
    sol deyince aklıma ecevit geliyor.bu memlekete bir daha ecevit gibi adam gelmez.saygıyla anıyorum
    Ecevitin abdullah öcalanı yakalatmak için mossadla anlaşma yapması benim hoşuma gitmedi...
Toplam Hit: 4070 Toplam Mesaj: 31