folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sol Halkın Sevgisini Nasıl Kazanır, Ne Zaman İktidar Olur ?

Sol Halkın Sevgisini Nasıl Kazanır, Ne Zaman İktidar Olur ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Halk Konfiçyusçuluğu  doğru anladığı zaman

Halkımız hâlâ "zevk alıyor" 

ya da deveye diken misali... boş verin kafaya atkmayın...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VitoCorleone
    VitoCorleone's avatar
    Erkek

Malesef şuan sol halkın şartlarını karşılayamıyor..  Sol zihniyetinin değişmiyeceği aşikar.. E ozaman tek çare halkın değişmesi.. E haliyle bunada zaman gerek.. Bir 40 - 50 sene daha lazım ülkede bu sevginin oluşması için..

Zira sol, halkın büyük bir kısmının müslüman olduğunu hazmedemiyor. Dindarlara karşı siz bilmezsiniz anlamazsınız cahilsiniz benim dediğim dedik yaklaşımını bırakamıyor bi türlü.. Neymiş efendim bu çağda başmı örtülürmüş falan fistan.. Baktılar olmucak böyle, şimdilerde iki yüzlü bi şekilde türbanlı üye, çarşaflı üye muhabetlerine girişmeler falan.. Tabi yine milleti eşşek yerine koyuyorlar bu iki yüzlülükle, hayretler içinde kalıyor insan.. Gerçi çıkıpta tayyip gibi gelişerek değiştik artık türbalılarada insan gözüyle bakıyoruz, dindar kesimide önemsiyoruz deselerdi belki bi nebze tatmin edebilirlerdi..

İnsan ne olursa olsun sağcı - solcu, dindar , ataist önemli olan doğru olabilmek.. Başkalarına en az kendine yada arkadaşlarına, ahpaplarına, partidaşlarına, yandaşlarına yada cemeatlerine verdikleri değeri verebilmeli adaleti sağlayabilmeli.. Bunu kim yapar yada yapıyor görünürse gerçek anlaşılana kadar o dur sevilen iktidar olan..

Hangi ölüm şarkısı, bu dilinden düşmeyen? Hangi öfkeyle yüzün, böyle karıştı yer yer, sana yan mı baktılar, bir şey mi söylediler? Bir şey dinleme artık, artık bir şey dinleme! Çağır, bütün günahkar ruhları cehenneme! Karşına, sahil, kaya, insan kim çıkarsa vur! Vur başına, alemde, kör, sağır, ne varsa vur! Sal her taraftan, dağdan, gökten, pencereden sal! Nihayet kala kala dünyada tek kişi kal!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek
    bu zihniyet varken bırak sevgisini kazanmayı solun ülkeden sürülmediğine dua edelim :)

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mephisto
    mephisto's avatar
    Erkek
    cok uzun yazmaya gerek yok halk bilinclenirse, okursa, dedikodu ve sürü psikolojisi kültüründen arınırsa..Sağ iktidarlar gercek egitime bilinclenmeye önem verirse o gün sol iktidarı eline alıcaktır.

Issız kuytu köşelerden and olsun ki döneceğiz !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek

El-Soru: Sol Halkın Sevgisini Nasıl Kazanır, Ne Zaman İktidar Olur ?

El-Cevap: Çıkmaz Ayın Son Çarşambasında :)

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tiesto
    Tiesto's avatar
    Erkek

Ne zamanki yıllardır ağızlarından eksik etmedikleri şeriat gelecek ve laiklik elden gidiyor safsatalarını bir kenara bıraktığında,

ne zamanki şu millet adına bir proje üretmeyi başardığında ve gerçek sorunlarını ifade edebildiğinde....

Ceza : Ben Rapin Oğluyum. Sagopa Kajmer : Benim öyle Bir oğlum yok.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

Antipatik adamlar sol un temel taşıymış gibi davranmayı bırakınca .

halkla daha içli dışlı ve sözlerinde samimi, sağlam  muhalefet yapacak bir lider bulunabilirse..

veya İki  sağ destek verirse iktidar olabilir.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sahir
    Sahir's avatar
    Erkek
    AKP nin Zeytunburnu civarında olan büyük mitinginin çıkışında tırlar ile çuval çuval şemsiyeden , yağmurluktan , erzağa kadar birsürü şey dağıtıldı bu yarıdm konusu sadece seçim zamanında yapılmasıda çok garip.. Ne bekleniyorki işsiz adam yardım edeni görüyor atılması gerekiyor bu atgözlükler yoksla çok sıkıntı çekiceğiz çok .
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozsar07
    ozsar07's avatar
    Erkek

para+sermaye+patron+baron = sag

para ne zaman halkin eline gecer iste o zaman sol kazanir ehhh bu da imkansiz bir denklem olduguna gore basta verdigim formul daima gecerli olacaktir

parayi veren dudugu calar

simdi bazi arkadaslar diyebilir zamaninda sol partilerde basta olmustu yanlis sadece koalisyon olarak olmuslardi sadece sayin ECEVIT koalisyonsuz olarak bir donem (1980 oncesi) iktidar olmus fakat basta soyledigim para meselesi Amerikan amborgosu sayesinde kullanilarak bu iktidarin basarisiz olmasi saglanmistir.

sol yonetimin basarili olabilmesi ancak ve ancak cok uluslu buyuk sirketlerin bu ulkede olmamasi ile ve TURKIYENIN KENDINE YETEBILMESI ILE MUMKUNDUR.

haaa tabii bir de sag goruslulerin sayesinde yanlis ve carpik bir bicimde tanitilan sol taniminin tekrar duzeltilmesi daima mualefette kalmayi kendine basari olarak goren DENIZ BAYKAL'in cekip gitmesi ile mumkundur.

MUSTAFA KEMAL ATATURK'un partisini ne hallere getirdiler hele ki carsaf acilimi ile......

Ne deli ne kör Ne sağır ne de sayrı Mutluyum kısacası Ve hiçbir şey istediğim yok Senden felek Ama yine de Ucuz olsun ekmek Ve pahalı olsun insan hayati.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omerali
    omerali's avatar
    Erkek
    bizim ulkede sol aristokrat geçiniyo...halkın arasına girmiyor...hele bi baykal gitsin de gerisi kolay
Toplam Hit: 4074 Toplam Mesaj: 31