Sony Notebook Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sony marka bi notebook almak istiyorum. Vaio S serisi ile ilgileniyorum. Almak istediğim marka tabiki sony.

Sony Vaio S serisinde kullanılan sabit hafıza SSD. HDD kullanılmıyor. Teorik olarak SSD nin HDD den hızlı olduğunu biliyorum. HDD daha fazla güç harcıyor.

Sizden asıl istediğim öneri SSD mi ? HDD mi ? sorusunun cevabıdır. Tavsiyeleriniz nedir ?

[Sony alma başka bişey al demeyin]

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

Sen SSD mi ? HDD mi ? diye bir soru soruyorsan boşver Sony yi verdiğin paraya yazık

Casio marka bi hesap makinası al kullan

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

tartismasiz ssd hdd ye bakma bile illa ki depolayacak bi seye ihtiyac varsa yanina 500 gb tasinabilir al.

(sony s e para verecegine ultrabook al.ciddiyim ben de cok baktim o seriye cok efsane falan diye.sonra o paraya alabilecegim en kotu bilgisayar oldugunu anladım.Benim dedigim VPCSB serisi.VPCSA lar ayrı.sırf onermeyin dedin diye paranteze aldim :D ).

edit:niye diye sorabilirsin tecrubelerimi diyeyim.sarjı 7 saat falan diyor sallama bariz.tamam min yuklenme falan da yırtsan 4 u gecmiyor.fiyatlar 2500 civariydi benim baktigimda.abuk subuk ozellik dolu yok bluray yazma okuma falan.agirlik 1.7 kg civari eşşek olusu gibi kalır macbook air,asus ux31 ya da toshiba z830 un  yanında.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

musdawdaf bunu yazdı:
    -----------------------------

tartismasiz ssd hdd ye bakma bile illa ki depolayacak bi seye ihtiyac varsa yanina 500 gb tasinabilir al.

(sony s e para verecegine ultrabook al.ciddiyim ben de cok baktim o seriye cok efsane falan diye.sonra o paraya alabilecegim en kotu bilgisayar oldugunu anladım.Benim dedigim VPCSB serisi.VPCSA lar ayrı).

edit:niye diye sorabilirsin tecrubelerimi diyeyim.sarjı 7 saat falan diyor sallama bariz.tamam min yuklenme falan da yırtsan 4 u gecmiyor.fiyatlar 2500 civariydi benim baktigimda.abuk subuk ozellik dolu yok bluray yazma okuma falan.agirlik 1.7 kg civari eşşek olusu gibi kalır macbook air,asus ux31 ya da toshiba z830 un  yanında.

Tecrübeler önemli tabi.

Bneim istediğim notebook boyutu 14 inch i geçmemeli. 1 A4 büyüklüğü ideladir (13.3 inch). Tasarımı ii olmalı. En önemlisi performans çok ii olmalı.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

http://www.monsternotebook.com.tr/customize/customize.aspx?id=383509&secenek=&secenek2=&adet=1&lang=tr-TR

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    irem27
    irem27's avatar
    Dişi

Ilk bilgisayarimdan son bilgisayarima kadar hep sony kullandim , sony de her zaman beni ceken bir seyler oldu , hiz konusu ayri ama benim sony de hosuma gideni aciklamak istiyorum. Best buy da yan yana duran Tv lerde ayni goruntuler varken en cok sony televizyonlarin gercek renkleri daha dogal gosterdigini dusundum . Sony pc ler de tv ler de pc ve tv dunyasinin mercedesi gibi , Tahribattaki arkadaslarimizdan cogu parcalari birlestirerek sony modellerini aratmayacak ozellikte pc toplama kapasitesine sahipler ve sony firmasinin yaptigi gibi kendi topladiklari bilgisayarin ayni kaliteye sahip oldugundan emin olmak icin 40 testten gecirebilirler ( http://www.sony.com.tr/hub/vaio-kalitesi ) bunu basardiklarinda da sony firmasinin urettigi pc leri aratmayacak bir pc sahibi olabilirler . Kendi basina mercedes kalitesinde bir arac yapabilecek teknik bilgisi,zamani,imkani vb olmayan insanlar ise sony alarak mercedes kalitesindeki bir arabaya sahip olmak icin bir yol buluyorlar .

There was an irem come unto the earth,born in the holy land of Pennsylvania,raised in the mystical east of Allentown.She believed she had the power to help herself and all mankind,so that others saw her power and came to her to be healed of their troubles and their many diseases.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

fdd mi? blu-ray mi? gibi olmuş bu soru.

Ehl-i Byte
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

irem27 bunu yazdı:

Ilk bilgisayarimdan son bilgisayarima kadar hep sony kullandim , sony de her zaman beni ceken bir seyler oldu , hiz konusu ayri ama benim sony de hosuma gideni aciklamak istiyorum. Best buy da yan yana duran Tv lerde ayni goruntuler varken en cok sony televizyonlarin gercek renkleri daha dogal gosterdigini dusundum . Sony pc ler de tv ler de pc ve tv dunyasinin mercedesi gibi , Tahribattaki arkadaslarimizdan cogu parcalari birlestirerek sony modellerini aratmayacak ozellikte pc toplama kapasitesine sahipler ve sony firmasinin yaptigi gibi kendi topladiklari bilgisayarin ayni kaliteye sahip oldugundan emin olmak icin 40 testten gecirebilirler ( http://www.sony.com.tr/hub/vaio-kalitesi ) bunu basardiklarinda da sony firmasinin urettigi pc leri aratmayacak bir pc sahibi olabilirler . Kendi basina mercedes kalitesinde bir arac yapabilecek teknik bilgisi,zamani,imkani vb olmayan insanlar ise sony alarak mercedes kalitesindeki bir arabaya sahip olmak icin bir yol buluyorlar .

aynen dediğin gibi müride. Sony de ayrı bi ruh var. performans donanım yazılım değil ayrı bi ruh.. biraz romantik oldu ama olsun.

bu arada adam bilmiyo ki ssd ne demiş sizce hangisini seçmeliyim niye demiş.

güzelce biliyosanız açıklayın niye t.şak geçyonuz.

edit: hocam iyi paran varsa 13,3 ler güzel ama çok pahalıalr :F ha verdiğin paraya değermi ? değer..

Ayrıca şu linkteki canavar http://www.pcdepo.com/lenovo-ideapad-y580-core-i7-ivy-bridge-notebook-urun7392.html

570ini kullandım bunun, ne kadar zorrlasam da bana mısın demedi :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    habitrail
    habitrail's avatar
    Erkek

vpcs serisine bak pişman olmazsın:D

Düşünmeden öğrenmek vakit kaybıdır.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raikkonen
    raikkonen's avatar
    Erkek

joe_black bunu yazdı:

irem27 bunu yazdı:

aynen dediğin gibi müride. Sony de ayrı bi ruh var. performans donanım yazılım değil ayrı bi ruh.. biraz romantik oldu ama olsun.

bu arada adam bilmiyo ki ssd ne demiş sizce hangisini seçmeliyim niye demiş.

güzelce biliyosanız açıklayın niye t.şak geçyonuz.

edit: hocam iyi paran varsa 13,3 ler güzel ama çok pahalıalr :F ha verdiğin paraya değermi ? değer..

Ayrıca şu linkteki canavar http://www.pcdepo.com/lenovo-ideapad-y580-core-i7-ivy-bridge-notebook-urun7392.html

570ini kullandım bunun, ne kadar zorrlasam da bana mısın demedi :)

ürün tükenmiş hocam bu fiyatta bi yanlışlık var ama gtx serisi ekran kartı işin içine girince 3000 e fırlıyor fiyatlar bunun 2000 olması imkansız

Toplam Hit: 2168 Toplam Mesaj: 24