Sony Notebook Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bryce
    Bryce's avatar
    Erkek

raikkonen bunu yazdı:
    -----------------------------

joe_black bunu yazdı:

irem27 bunu yazdı:

Ilk bilgisayarimdan son bilgisayarima kadar hep sony kullandim , sony de her zaman beni ceken bir seyler oldu , hiz konusu ayri ama benim sony de hosuma gideni aciklamak istiyorum. Best buy da yan yana duran Tv lerde ayni goruntuler varken en cok sony televizyonlarin gercek renkleri daha dogal gosterdigini dusundum . Sony pc ler de tv ler de pc ve tv dunyasinin mercedesi gibi , Tahribattaki arkadaslarimizdan cogu parcalari birlestirerek sony modellerini aratmayacak ozellikte pc toplama kapasitesine sahipler ve sony firmasinin yaptigi gibi kendi topladiklari bilgisayarin ayni kaliteye sahip oldugundan emin olmak icin 40 testten gecirebilirler ( http://www.sony.com.tr/hub/vaio-kalitesi ) bunu basardiklarinda da sony firmasinin urettigi pc leri aratmayacak bir pc sahibi olabilirler . Kendi basina mercedes kalitesinde bir arac yapabilecek teknik bilgisi,zamani,imkani vb olmayan insanlar ise sony alarak mercedes kalitesindeki bir arabaya sahip olmak icin bir yol buluyorlar .

aynen dediğin gibi müride. Sony de ayrı bi ruh var. performans donanım yazılım değil ayrı bi ruh.. biraz romantik oldu ama olsun.

bu arada adam bilmiyo ki ssd ne demiş sizce hangisini seçmeliyim niye demiş.

güzelce biliyosanız açıklayın niye t.şak geçyonuz.

edit: hocam iyi paran varsa 13,3 ler güzel ama çok pahalıalr :F ha verdiğin paraya değermi ? değer..

Ayrıca şu linkteki canavar http://www.pcdepo.com/lenovo-ideapad-y580-core-i7-ivy-bridge-notebook-urun7392.html

570ini kullandım bunun, ne kadar zorrlasam da bana mısın demedi :)

ürün tükenmiş hocam bu fiyatta bi yanlışlık var ama gtx serisi ekran kartı işin içine girince 3000 e fırlıyor fiyatlar bunun 2000 olması imkansız

ön sipariş sanırım :)

RESPECT !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

raikkonen bunu yazdı:

joe_black bunu yazdı:

edit: hocam iyi paran varsa 13,3 ler güzel ama çok pahalıalr :F ha verdiğin paraya değermi ? değer..

Ayrıca şu linkteki canavar http://www.pcdepo.com/lenovo-ideapad-y580-core-i7-ivy-bridge-notebook-urun7392.html

ürün tükenmiş hocam bu fiyatta bi yanlışlık var ama gtx serisi ekran kartı işin içine girince 3000 e fırlıyor fiyatlar bunun 2000 olması imkansız

stok sorun diyo zaten bi ibnelik vardır diye düşünüyorum da makine canavar ama onu demek istemiştim hacı.

bide sony Z serileri 5bin küsurdan başlıyo usta naptın sen :D

i7 2,8-turbo 3,50- ghz. 8 gb ram. 128 GB SSD.   1679 mb ekran kartı.. 5300 mü ne diyor :F tut ki istanbulbilisimde bi de :D

evkurda falan olsa  7 8 bine çıkarırlar :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raikkonen
    raikkonen's avatar
    Erkek

joe_black bunu yazdı:

raikkonen bunu yazdı:

joe_black bunu yazdı:

stok sorun diyo zaten bi ibnelik vardır diye düşünüyorum da makine canavar ama onu demek istemiştim hacı.

bide sony Z serileri 5bin küsurdan başlıyo usta naptın sen :D

i7 2,8-turbo 3,50- ghz. 8 gb ram. 128 GB SSD.   1679 mb ekran kartı.. 5300 mü ne diyor :F tut ki istanbulbilisimde bi de :D

evkurda falan olsa  7 8 bine çıkarırlar :)

eğer lenovo o fiyata varsa hemen alayım zaten :D sony de o özellikleri doldurur içine yinede 2kg geçmez o kasa, değişik adamlar

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

raikkonen bunu yazdı:

eğer lenovo o fiyata varsa hemen alayım zaten :D sony de o özellikleri doldurur içine yinede 2kg geçmez o kasa, değişik adamlar

dostum lnovo Y570 1500e falan bulunur. he o özellikte olmaz tabi :)

ama en azından benimkinden kat kat iyi pc alınır.

ben gittim amuda kalkıp afedersin kıbleye döndüm önlerine gidip..

p6100 2,00 ghz.. 3 gb ram 1 gb ekran 500 HDD    24 taksitle 1730a :F

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raikkonen
    raikkonen's avatar
    Erkek

joe_black bunu yazdı:

raikkonen bunu yazdı:

dostum lnovo Y570 1500e falan bulunur. he o özellikte olmaz tabi :)

ama en azından benimkinden kat kat iyi pc alınır.

ben gittim amuda kalkıp afedersin kıbleye döndüm önlerine gidip..

p6100 2,00 ghz.. 3 gb ram 1 gb ekran 500 HDD    24 taksitle 1730a :F

evet o dediklerinin aynısını yapmışsın :D, opusdei hocam sonyden başka marka yazmayın demişsin ama dell alienware e bak derim, hem istediğin gibi küçük ekranı 11.6"

http://www.pcdepo.com/dell-alienware-m11x-b68p85-notebook-urun6679.html

ssd hdd ayrımında ise tabiki ssd

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

swordfish bunu yazdı:

Sen SSD mi ? HDD mi ? diye bir soru soruyorsan boşver Sony yi verdiğin paraya yazık

Casio marka bi hesap makinası al kullan

haha

"
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Konuya ilginize ve yardımlarınıza teşekkür ederim. Levano gibi markaları tercih etmiyorum. Sebebini henüz bende bilmiyorum. Sony her zaman daha kaliteli gelmiştir bana. Üstelik kullanan arkadaşlarım ve genel görüş olarak tavsiyeler "Sony kaliteli ama pahalı" olmuştur. Aynı özellikteki farklı markayı bende daha ucuza alabileceğimin farkındayım. Alternatif çok. nasılsa 3000 tl üzerinde para harcayacağım. Almışken dayanıklı, hafif, pil ömrü uzun, büyük olmayan,  3-5 yıl neredeyse sorunsuz, kaliteli ve yüksek performanslı bişey olsun isterim.

İlgilendiğim Sony serileri S ve Z serileridir.

Ek olarak;

SSD hakkında oldukça az bir bilgim var ki bunu açtığım konuda sordum. Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp lafını @swordfish e hatırlatmak isterim. Ayıp değilmi hocam kafa bulmaya kalkıyosun ? Senin bilgin olmayan bir konu hakkında bir soru sorsan biz de seninle kafa mı bulalım ?

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

opusdei bunu yazdı:

Konuya ilginize ve yardımlarınıza teşekkür ederim. Levano gibi markaları tercih etmiyorum. Sebebini henüz bende bilmiyorum. Sony her zaman daha kaliteli gelmiştir bana. Üstelik kullanan arkadaşlarım ve genel görüş olarak tavsiyeler "Sony kaliteli ama pahalı" olmuştur. Aynı özellikteki farklı markayı bende daha ucuza alabileceğimin farkındayım. Alternatif çok. nasılsa 3000 tl üzerinde para harcayacağım. Almışken dayanıklı, hafif, pil ömrü uzun, büyük olmayan,  3-5 yıl neredeyse sorunsuz, kaliteli ve yüksek performanslı bişey olsun isterim.

Ek olarak;

SSD hakkında oldukça az bir bilgim var ki bunu açtığım konuda sordum. Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp lafını @swordfish e hatırlatmak isterim. Ayıp değilmi hocam kafa bulmaya kalkıyosun ? Senin bilgin olmayan bir konu hakkında bir soru sorsan biz de seninle kafa mı bulalım ?

Hocam SSD nam-ı değer Solid State Drive(Katı Hal Sürücüsü) içinde mekanik hiç bir parça bulundurmamaktadır. Yani normal hdd lerdeki gibi bir kafa yok okuyan. Bir usb bellek düşün; ondan daha dayanıklı, biraz iri(normal hdd boyutunu geçmez) ama hız ve kapasite olarak 4-5 kat daha fazla. SSD ve HDD arasındaki fark sayısı fazla çünkü teknolojileri çok farklı ama ön plana çıkanlar söyliyim ben;

Bilgisayarın hızlı açılır-kapanır

Programlarına, verilerine çok çok daha hızlı ulaşırsın o yüzden baş ağrısı yapmaz.

Bozulma ihtimali HDD ye göre daha düşüktür.

En ve En olumsuz 2 yanı var;

Kapasiteli çok düşük büyük olanlar 10.000 tl (evet onbin) ye kadar ulaşabiliyor.

Fiyatları:)

neden bu kadar pahalı?

içerisinde mekanik hiçbir parça barındırmıyor ve üretimi henüz zor. Yaygınlaşamadı daha.

ama SSD olan bir pc hızlı olur. Baya hızlı olur...

Sony olayına gelirsek; Hocam kişisel tercihindir ama bu tercihten dolayı bilgisayar işinden çok çakmadığını çıkarabilirim(gücenme darılma olmasın:). Teknolojide her zaman en pahalısı en iyisi değildir. Madem o kadar para harcayaksın sana Apple öneririm ama tabi windowsa alıştıysan diyecek birşeyim yok ama inan bana sony o parayı 'hak etmiyor'. Gene de hayırlı olsun.

Almanya Fatihi
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

deja-vu bunu yazdı:

opusdei bunu yazdı:

Ek olarak;

Hocam SSD nam-ı değer Solid State Drive(Katı Hal Sürücüsü) içinde mekanik hiç bir parça bulundurmamaktadır. Yani normal hdd lerdeki gibi bir kafa yok okuyan. Bir usb bellek düşün; ondan daha dayanıklı, biraz iri(normal hdd boyutunu geçmez) ama hız ve kapasite olarak 4-5 kat daha fazla. SSD ve HDD arasındaki fark sayısı fazla çünkü teknolojileri çok farklı ama ön plana çıkanlar söyliyim ben;

Bilgisayarın hızlı açılır-kapanır

Programlarına, verilerine çok çok daha hızlı ulaşırsın o yüzden baş ağrısı yapmaz.

Bozulma ihtimali HDD ye göre daha düşüktür.

En ve En olumsuz 2 yanı var;

Kapasiteli çok düşük büyük olanlar 10.000 tl (evet onbin) ye kadar ulaşabiliyor.

Fiyatları:)

neden bu kadar pahalı?

içerisinde mekanik hiçbir parça barındırmıyor ve üretimi henüz zor. Yaygınlaşamadı daha.

ama SSD olan bir pc hızlı olur. Baya hızlı olur...

Sony olayına gelirsek; Hocam kişisel tercihindir ama bu tercihten dolayı bilgisayar işinden çok çakmadığını çıkarabilirim(gücenme darılma olmasın:). Teknolojide her zaman en pahalısı en iyisi değildir. Madem o kadar para harcayaksın sana Apple öneririm ama tabi windowsa alıştıysan diyecek birşeyim yok ama inan bana sony o parayı 'hak etmiyor'. Gene de hayırlı olsun.

Verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim.

Aslında ben debian işletim sisteminden şaşmam. 2. işletim sistemim de windowstur.

Tabiki her zaman en pahalısı en iisi değildir. Apple tasarım olarak harika. Kabul ediyorum bunu. Ama işletim istemi benim ihtiyacımı karşılamaz. Bana göre değil. Mac lere windows kurmanın mümkün olduğunu biliyorum ama yinede nedense tercihim değil. İşletim sistemine kıl olmuşum bi kere. =))

Sony kalitelidir. Bende biliyorum ki sony ürünleri gereğinden fazla pahalı. Ben onu yutdışından (japonyadan) daha uygun bir fiyata alacağım. Bi fırsat var elimde. değerlendirmeye bakacağım.

Farklı bir sorum olacak: HDD ler bozulduğunda veri kurtarma yapılabiliyor. Aynı şey SSD ler için ne kadar mümkün ? Zorluk açısından  ?

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

3 senelik sony vgn-fw4ztj kullanıcısıyım.Sony her konuda kaliteyi sağlıyor diyebilirim, eski denen bu makina ile üst düzey animasyonlar ve reklamlar hazırlayabiliyorum.

Kısaca konunun dışında kesinlikle Sony almanı öneririm, eğer Mac kullanmadıysan ;)

https://t.me/pump_upp
Toplam Hit: 2148 Toplam Mesaj: 24