folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Söz Ateistlerde... - 2 -

Söz Ateistlerde... - 2 -

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

ats30 bunu yazdı:
    -----------------------------

trampfd bunu yazdı:

ats30 bunu yazdı:

din ile ahlakın kati surette alakası yok mudur ? Hocam ne diyon sen ?

Misal, senin gelip benim malımı çalmamanın yada beni öldürmemenin sebebinin cehennemden korkmak olduğunu düşünüyorsan, işte onun adı ahlak değil din dir, onu diyorum.

peki ya cennete gitmek için çalmıyorsam ?

işte o senin insanlığından ötürüdür, burda görüyosun ki din ile ahlak tamamen ayrı, dinler ahlakı savunuyor tamam da, dinsizlik ahlaksızlıktır demek değildir onu anlattım.

edit: yanlış anlamışım, cennete gitmek için çalmıyorsan, yine ilk söylediğim gibi oluyor, ahlakla alakası olmuyor, insani güdülerle başkasının hakkını mutluluğunu değilde, kendini düşünmüş oluyorsun, buna da ahlak denemez herhalde.

Ehl-i Byte
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

yine sıçan yine boktan gereksiz bi konu madalya hakediosun inan

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gozkopat
    gozkopat's avatar
    Erkek

Madem Herseyi O yarattı Onun Dedigi olacak.

Kolera Açık Hava Üniversitesi Sexoloji Profesörüyüm : "Efenim manita seni seviyorum evlenelim ayakları yaparsa önce yüz mumluk ampüle yarım metre mesafeden bakın.Sonra gözlerinizi ampülden ayırıp manitanın gözlerinin içine dikin,eğer hala cıvırın gözlerini görüyorsanız onunla hemen evlenin..."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eNsyNzM
    eNsyNzM's avatar
    Erkek

Zıçann ortalıgı karıstırıp kayboldu yok oldu zaten o hiç yoktu. Bende senin varlığına inanmıyorum zıçannnnnn.. :) :D :D

İdrakın yüceliğine çıkamıyorsan, inkarin basitliğinden kurtul !

İdrakın yüceliğine çıkamıyorsan, inkarın basitliğinden kurtul !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dronta
    dronta's avatar
    Erkek

Her söze bir cevap her cevaba da ayri bir cevap gelir. İnanç tarih boyunca ve her dinde anlamasi, kavramasi, anlatmasi ve anlaşılması en zor konu olmuştur. Ne siz girin bu konuya ne başkasını sokun işin içine. Tartışmak için her iki yöndende alim olmak şarttır bence. Hem inanan hem inanmayan açısından...

Bizim itikad daki mezhep imamimiz Maturidi. Hanifiler cogunlukla Maturidi mezhebindedirler. İnanç konusunda imamizin dediklerine bakmamiz lazim... (Şafilerde de agırlıklı olarak Eşari)

Bir alim bir gün tebliğ için bir köye gitmiş. Oradaki halk da heyecenlanmış. İşte bir alim geldi Allah'ın varlığına 1000 delil gösteriyormuş gibi konuşmalar ile herkesi o alimin meclisine çağırıyorlarmış. Yaşlı bir teyzeye gitmişler ve yine bu şekilde demişler. Kadın hiç aldiriş etmemiş. Oradakiler ise niye ilgilenmediğini sorduklarinda ise:

-Eger o bin delil gosteridiyse Allah'ın varlıgına olmadıgına da bir o kadar sey bulmuştur. Allah'ın varlığına ve birliğine kayıtsız inaniyorum ben ne yapiyim oyle alimi demiş.

Bu durumu alime haber etmişler. Alim o kadinin yanina giderek millete seslenmiş:

-İnancınız bu kadin gibi olsun alimliginiz benim ki gibi.

Yani inanirken delil aramayacagiz ama arastirirken her seyi kurcalacagiz. İlim inancimiza engel olmamali inancımda ilmimize...

DrOnTa
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YesMilord
    YesMilord's avatar
    Erkek

tolgasen bunu yazdı:

yine sıçan yine boktan gereksiz bi konu madalya hakediosun inan

Bi çık aradan...

I don't wanna be an angel, I just wanna be God.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlos
    catlos's avatar
    Erkek

saçmalık...

severim serçeleri, narin olur pençeleri...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thend
    thend's avatar
    Erkek
    Gerçeğe inanmamak için insanları maymundan getirenlere soruyorum maymunlar tarladamı yetişiyo? onlarıda bi yaratan var.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek

thend bunu yazdı:
    Gerçeğe inanmamak için insanları maymundan getirenlere soruyorum maymunlar tarladamı yetişiyo? onlarıda bi yaratan var.
    Kimse kusura bakmasın ama evrim teorisinden zerre haberi olmayıp böyle yorumlar yazacak olan "maymunlar" mümkünse yorum yapmasın abi :S Lan sitede birsürü evrim konusu var hiçmi okumuyosunuz oralarda yazılanları hala böyle yarumlar yapıyosunuz :S Tamam evrime inanmayabilirsin fakat evrimden bahsedeceksen kuramı bilmek zorundasın...Gidin biraz kitap okuyun abi bu ne yav cahillik diz boyu :S

Burada evrime inanmayanlara cahil demiyorum farkındaysanız evrimden bihaber olup evrimle alakalı yorum yazanlardan bahsediyorum..

Her Hakkım Saklıdır
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YesMilord
    YesMilord's avatar
    Erkek

thend bunu yazdı:

Hobareyy, konu ne ara evrim teorisine döndü, hadi onu da geçtim evrim teorisini bi insan nasıl ilk canlının oluşmasını acıklama da dayanak olarak gosterir de, birsey bildigini sanıp ta bilmeyen bu insan modeli konuya post atar, dersini çalış gel bak amcalar güzel şeyler yazmış...

I don't wanna be an angel, I just wanna be God.
Toplam Hit: 20092 Toplam Mesaj: 152