folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Söz Ateistlerde... - 2 -

Söz Ateistlerde... - 2 -

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

@winch

O zaman git arapça öğren doğrusunu oku ve müslüman ol artık :)

@suko

geyik oluyo fena mı :d

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    suKo
    suKo's avatar
    Erkek

Mehmet agacım geyike laf yok oda kutsal birbirini yiyenlere lafım :D

Zıçan bi köşede okuyup kös kös gülüyodur yazılanlara.

Kafam oldu galiba:|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:
    -----------------------------

@winch

O zaman git arapça öğren doğrusunu oku ve müslüman ol artık :)

@suko

geyik oluyo fena mı :d

Arapça bilenlerin tercümesi bunlar zaten :)

Zamanın teklonojisine göre meal değişiyor.Ağzımda tüy kalmadı.İnancını değiştirecek değilim veya sen benim kabul ettiklerimden vazgeçtirecek değilsin ama işte dediğin gibi geyik ya :)

Dinle minle anca geyik geçilir zaten

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

AmoR bunu yazdı:

Üstte verdiğin örnekteki şekilde dile getirmek beni bile ikna edemezken Allah'ı mı ediceğini düşünüyosun peki ? Ben pek ihtimal veremiyorum ama Allah affedicidir, son söz onundur elbet. Evet, canı gönülden edilen kelime-i şehadetin bizi cennete sokacağına inanıyoruz ama bu cennete mutlaka gidiceğimiz anlamına da gelmez. Farketmeden belkide küçümseyerek işleyeceğin bir günah bütün bu canı gönülden söylenenlerin üstüne çizebilir değil mi?

Evet, benim Allah'la aram iyi, senin de öyle olmanı tavsiye ederim. Yobaz da olabilirim ama olmak isteyeceğim son şey olurdu inan ki.

Ayrıca ateistler benim gibiler yüzünden ortada cirit atmıyor. Kendi düşüncelerine göre rasyonalist düşüncelerinden dolayı ortada cirit atıyor, müslümanlara göre ise inkar edenlerden olduklarından ortada cirit atıyorlar. Sebebinden ne sen emin olabilirsin ne de ben. Bu yüzden başka bi şekilde beni zan altına sokmanı tavsiye ederim sana.

Var mı başka bir ekleyeceğin ?

Adama kelime-i şahadet getirince cennete gideceksin demek mi onu ikna eder;

Günde 5 vakit namaz kılacaksın, oruç tutacaksın, hacca gideceksin, küfür atmayacaksın vs... sonsuz şart koşup onu dine davet etmek mi ikna eder?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Y_O_H
    Y_O_H's avatar
    Homo

işte bazı dini kurtaracağını düşünür gibi veya dine bir saldırı yapıldığını düşünür gibi hemen konuya atlarlarsa böle olur adam sadece güzel sözleri yazmış sadece oku ve hoşuna giden sözler olacaktır fakat illaha Müslümanlığı veya illa tanrı var diyerek başkalarını inandırmak olmasa toplumumuz 9 sayfa şey de yazılmaz ..

People should not be afraid of their governments.Governments should be afraid of their people.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Winchester bunu yazdı:

Arapça bilenlerin tercümesi bunlar zaten :)

Zamanın teklonojisine göre meal değişiyor.Ağzımda tüy kalmadı.İnancını değiştirecek değilim veya sen benim kabul ettiklerimden vazgeçtirecek değilsin ama işte dediğin gibi geyik ya :)

Dinle minle anca geyik geçilir zaten

Geyik evet.

Uçan bir sumocunun varlığıyla tanrının varlığını kıyaslamak gerçekten çok aptalca ve geyikten başka birşey değil :D Yanlış anlama :D

Ayrıca "meallere" inanmıyorsan git arapça öğren oku ondan sonra müslüman olacacağının garantisini ben veriyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Y_O_H bunu yazdı:

işte bazı dini kurtaracağını düşünür gibi veya dine bir saldırı yapıldığını düşünür gibi hemen konuya atlarlarsa böle olur adam sadece güzel sözleri yazmış sadece oku ve hoşuna giden sözler olacaktır fakat illaha Müslümanlığı veya illa tanrı var diyerek başkalarını inandırmak olmasa toplumumuz 9 sayfa şey de yazılmaz ..

Derin konulara açılan bir konu orayı hakediyorsa çok derinlerine inerek tartışılır hacım. Bu kadar derine inilmezse konu derin olmaktan çıkar :S

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek

Forumda baya ati varmış (:

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Y_O_H
    Y_O_H's avatar
    Homo

HaYVaN bunu yazdı:

Y_O_H bunu yazdı:

Derin konulara açılan bir konu orayı hakediyorsa çok derinlerine inerek tartışılır hacım. Bu kadar derine inilmezse konu derin olmaktan çıkar :S

Konunun derinliği ile bir alıp veremediğim yok fakat ne senin bir başkasına kendi yaptığını yaptırma gibi bir amacın ne de onun sana karşı böyle bir tavrının olmaması gerektiğini düşünüyorum .. 

People should not be afraid of their governments.Governments should be afraid of their people.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:

Geyik evet.

Uçan bir sumocunun varlığıyla tanrının varlığını kıyaslamak gerçekten çok aptalca ve geyikten başka birşey değil :D Yanlış anlama :D

Ayrıca "meallere" inanmıyorsan git arapça öğren oku ondan sonra müslüman olacacağının garantisini ben veriyorum.

Arabistanda arapça bilip kuranı okuyanların tamamı müslüman dimi (:

Baştan beri geyikten başka birşey yapmadığımı farkına varman hoşuma gitti bu konularla ciddi ciddi tartışalı ateist olduğumun ilk zamanlarıydı bu egoları aştım artık.Hep aynı kelimeler içinde dönüyor muhabbetler zaten

Toplam Hit: 20093 Toplam Mesaj: 152