folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Spora Başlamadan Önce Hamlık Nasıl Atılır?

Spora Başlamadan Önce Hamlık Nasıl Atılır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Merhaba müritcanlar,

Gelişim bozukluğum olduğundan 1-2 yıldır anebolik steroid (yoğun testosteron) kullandım doktor kontrolünde. Doktorun ve kendi istediğim boy-kilo aralığına ulaştım. Ancak şöyle bir problem var. Hızlı kilo almak, yoğun iş stresi, zaman darlığı vs sebebi ile spordan uzak kaldım. Her zaman 4 set ile 200 şınav çeken bendim ama şimdi zar-zor 10-15 şınavı çekemiyorum bile. Kardiyo olarak da durum vahim.

Kilo almaya devam ediyorum ama an itibarı ile boy 183, kilo 81. Şekeri, tuzu, ekmeği, unlu mamülleri tamamen kestim. Ama birşeyin o ilk adımı attırması lazım. Üstümde ölü toprağı var sanki.

Hiç böyle olmamıştım eskiden. O yüzden bu konuda tecrübeli müritlerden bilgi almak istiyorum.

Saygılar

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

abisi spora başlamadan hamlık atılmaz :/

edit: dediğin hamlık ilk spora başlayınca oranda buranda oluşan ağrılar mı yoksa silkinip kendine gelme anlamındamı söyledin ?

Cosmic tarafından 11/Kas/13 11:08 tarihinde düzenlenmiştir

Bittik biz bittik
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

sikintilar icin gecmis , beklentiler icin hayirlisi olsun..

evde mi disarda mi ? aletli mi yoksa vucut agirligiyla mi olsun ?

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    srsr_mnyk
    srsr_mnyk's avatar
    Erkek

200 şinava ulaşan sensin ozamanki düzeni uygula işte ? olmuyormu öyle ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Şimdi ben yanlış anlamadıysam 200 şınav/4 1 sete 50 şınav tekabül ediyor.O kadar spor geçmişim oldu devamda ediyor 35 den fazla tek seferde şınav çekemedim yalan yok.50 şınav çekiyodunda bize nasıl hamlık atıcam diye sorman garibime gitti onun haricinde.Koş işte evde şınava yat.Sonra yavaş yavaş gider hamlığın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    hojucuk bunu yazdı

Evde özkütle ile biraz kas kuvveti ve kondisyon kazandıktan sonra salona geçeceğim...

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    skyvalet bunu yazdı

Şimdi ben yanlış anlamadıysam 200 şınav/4 1 sete 50 şınav tekabül ediyor.O kadar spor geçmişim oldu devamda ediyor 35 den fazla tek seferde şınav çekemedim yalan yok.50 şınav çekiyodunda bize nasıl hamlık atıcam diye sorman garibime gitti onun haricinde.Koş işte evde şınava yat.Sonra yavaş yavaş gider hamlığın.

13 farklı şınav metodu kullanıyordum abisi. Şuan fiziki güç olarak ölüyüm ama sidik zoruyla 20 tane çekerim. bu bahsettiğim 50 şınav kasa kuvvet kazandırmak için çektiğim seri şınav. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    skyvalet bunu yazdı

Vücut ağırlığın normalin altındaysa, kendi ağırlığınla yaptığın egzersizlerde tekrar sayılarının artması normaldir. 1.80 boyunda, 60 kilo bir sporcu 30 - 35 adet barfiksi çekerken, 1.80 boyunda 90 kiloluk profesyonel bir sporcu için bu sayı hayal olabilir.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

sinav adedini hamlik , form durumundan ziyade, daha cok guc ve dayaniklilik meselesi. antremandan oncesi , sonrasi cekistir , kaslardaki strestir , enerji durumu , mental baglantidir cesitli nedenlere gore etki tepki degisebilir.

tek seferde 30-40 sinava ulasabiliyorsaniz , tek ters kol ve tek ters ayak uzerinde veya tek kol sinavlarin zamani gelmistir. gelismis sinav cesitlerini az sayida da olsa yapabilecek duzeye geldiginizde , normal sinav sayilariniz dramatik olarak yukselise gecer, tek seferde normal 60-70 sinava ulastiginizda daha da gelismis sinav turlerini denemeye baslayabilirsiniz

+sinavi yanlis cekmek zaman ve enerji kaybi + sakatlamaya bile gidebilir.. zemine degmeden mumkun oldugunca alcaga inin , belli bir sayiya tamamlamak uzere ust uste setler yerine gun icine yayabilirsiniz , bilgisayar arasi mola 2 set , tuvalet sonrasi 1 set vb...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

Isınma hareketleri skalasından başlayacaksın.  3 gün boyunca sadece ısınma haraketleri yap, açma ve germe yap, bunlar az az squats ekle vücut ağırlıklarınla belli bölgeleri triceps, deltoids, gibi asıl ağrı yapacak yerleri alıştır, en basitinden bir sandalyede bunu yapabilirsin biliyorsun.

Kısa kısa şınavlar ekle, hepsi farklı method şınavlar olsun her birinden 3'er tane çek, burdaki amaç o kası yormadan uyarmak ve  artık yavaş yavaş hazırlan demek.

Ekstradan egzersiz hareketlerinide kat, sixpacklerini çalıştıracak alt üst kelebek vesaire hareketleri her birinden 5'er tane yapmaya çalış, böylece omuz bölgeni kolunu ayaklarını karnını çalıştırmış olacaksın bu tip bir programla, 3 gün boyunca setlere 1 er 2 şer fazla katarak 3. günün sonuna gelebilirsin ondan sonrası daha rahat olacaktır direnç fit istediğin şekle gir sonra.

Ayrıca kütlesel hareketleride yapabilirsin bu 3 gün içinde ip atlamak gibi, hafif tempoda koşu yapmak gibi bu vücudu daha iyi konsantre edecektir.

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek
    HannibALgan bunu yazdı
    hojucuk bunu yazdı

Evde özkütle ile biraz kas kuvveti ve kondisyon kazandıktan sonra salona geçeceğim...

en basit ve kisa yol

sokak icin: yurusus , tempolu yuruyus , yokus yukari yuruyus, futbol , basketbol

ev icin: ip atlama , dans , sandalye uzerine inip cikma

Toplam Hit: 3389 Toplam Mesaj: 27