Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Aritmayi peder almis ama atık su muhabbetinden dolayı baglamadim

Olmaz böyle bir şey tankı foldurdim kovaya da artık şu çıkışını koydum tank 8litre tahminim 5 litre en baba şu alıyordur kovanın ise %70 doldu koca kovanın bende baglamadim yazık günah içim çiz etti o suya ona bir çözüm bulmam lazım

Çift mebran yapanlar var kimisi ise bir pompa koymuş filan 

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı

Olmaz böyle bir şey tankı foldurdim kovaya da artık şu çıkışını koydum tank 8litre tahminim 5 litre en baba şu alıyordur kovanın ise %70 doldu koca kovanın bende baglamadim yazık günah içim çiz etti o suya ona bir çözüm bulmam lazım

Hocam maliyete vurduğun zaman 10 TL damacana suya para verene kadar 50 damacana su satın alabiliyorsun çeşmeden akan su olarak.

Her halukarda kardasın, atık su miktarı şebekedeki suyun basıncına göre değişiyor.

Basınç ne kadar yüksekse atık su miktarı o kadar fazla oluyor ama arıtılmış suyun kalitesi de aynı oranda yükseliyor.

Biz atık suyu şu şekilde çözdük, damacanalara dolduruyoruz atık suyu çamaşır makinasına, balkon yıkamaya falan kullanıyoruz.

Normalde direk gidere vermek de pratik oluyor ama valide çok sever bu tarz işlerle uğraşmayı, yenemiyoruz kadını.

10 tl'lik su boşa gitmeyecek diye 1 ay boyunca gece gündüz balkon yıkıyor :))

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı
    sunyy2003 bunu yazdı

Hocam maliyete vurduğun zaman 10 TL damacana suya para verene kadar 50 damacana su satın alabiliyorsun çeşmeden akan su olarak.

Her halukarda kardasın, atık su miktarı şebekedeki suyun basıncına göre değişiyor.

Basınç ne kadar yüksekse atık su miktarı o kadar fazla oluyor ama arıtılmış suyun kalitesi de aynı oranda yükseliyor.

Biz atık suyu şu şekilde çözdük, damacanalara dolduruyoruz atık suyu çamaşır makinasına, balkon yıkamaya falan kullanıyoruz.

Normalde direk gidere vermek de pratik oluyor ama valide çok sever bu tarz işlerle uğraşmayı, yenemiyoruz kadını.

Haci ben maliyetinde degilimkisuya günah yazik

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı
    CEO bunu yazdı
    sunyy2003 bunu yazdı

Haci ben maliyetinde degilimkisuya günah yazik

+1

https://www.youtube.com/watch?v=0xPcD9x_jgg

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

Atık su üretmeyen yani ters osmos sistemi olmayan seramik vs filtreli su arıtma sistemleri hakkında bilgisi olan var mı? 1 litre temiz suya 3 katı atık su üretmek kullanışlı ve hoş değil.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    KozMoz bunu yazdı
    sunyy2003 bunu yazdı
    KozMoz bunu yazdı
    sunyy2003 bunu yazdı
    KozMoz bunu yazdı

10 yıldır bu işi yapıyorum antalyada iş yerimiz mevcut bilgi almak isteyen arkadaşlar olursa yardımcı olabilirim 

İst dayim biraz ac hocam konuyu

Hocam şöyle izah edeyim yok bms miş yok smartmış yok aosimitmiş bilmem neymiş markanın bu sektörde hiç bir önemi yok beyaz eşyacıdan ordan burdan alınacak bir üründe değil gideceksin bu işi yapan bir yere tankın markası ne plastikmi metalmi filtreler NSF onaylımı değilmi soracaksın 300 400 500 bu fiyatlara su arıtma cihazı olmaz oluyosa kesin bir bokluk vardır 2000 2500 ede olmaz oda temiz geçiriyodur standart bir cihaz 5 aşamalı olur isteğe göre mineral veya alkali ph filtresi eklenir en babası 7 aşamalı olur internetteki satılan yok 10 aşamalı 11 aşamalıymış bunların hepsi hikaye yalan dolan membran filtre yani ana filtre çok önemli vontron marka öneririm ayrıca üzerindeki seri numarasından orjinalliğini kontrol etmelisiniz çok fazla çakması var Lg ile alakalı bir ürün satıyosalar bu sektörde çakmadır yalan söylüyodur lg üretmiyor membran filtre üretiyordu ancak 1 yıldan fazla oldu üretimi durdurdu ben kendi cihazlarımı kendim topluyorum ayrıca aquatürk markasının antalya bayisi olarak ürünlerini satıyorum alınabilir tavsiye ederim 

Tank = pae marka olmalı piyasada çokca tankpro vardır 5 para etmez

Filtre= marka önemli değil ancak kesinlikle NSF belgeli olmalı

Membran = ana filtre vontron marka öneririm ancak orjinalliği sitesinden kontrol edilmeli

Ph filtre (alkali)= kesinlikle öneririm ph seviyesini 8.5- 9 lara çıkarıyor ve içerisinde güzel mineraller var sonradan ekleniyor üzerinde olmaz

Ayrıca su kaçak sensörüde taktırırsanız bi nebze güvenceye alırsınız kendinizi

Buda bizim site not olarak düşeyim :)

www.adalyasuaritma.com

Ürünün markasına dış görünüşüne asla para vermeyin yinede merak ettiğiniz şeyler varsa buyrun sorun yardımcı olmaya çalışırım

Peki hocam neden şu arıtma sistemlerinde atık su oluşuyor atiksiz olanı yokmu bunun yazık 

Malesef hocam sistem gelen tazzikli suyun hepsini arıtma kapasitesine sahip değil belki suyun hızı yavaşlaşa olabilir ama ozamanda muslukdan akan  su azalır tüm sistemler böyle şimdilik 3de 2 si atık su olarak çıkıyor var yeni bir akıllı tank çıkmış ancak ne kadar kullanışlı bilmiyorum yeni olduğu ve pahalı olduğu için şahsen denemedim sadece tank 500 tl programlanmış dijital beyin felan var içerisinde 1e1 arıtıyormuş ama ne kadar stabil bilemicem

su saatinin oraya takılanları görmüştüm hocam onlar ne iş ? direkt evin tüm musluklarına arıtma dağıtıyoruz gibi bi şey deniyordu.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

Fatih bank dürüst olarak anlatmış. Ben taktırmayı düşünüyorum.

https://www.facebook.com/ustamizdiyorki/videos/1019530198555892

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

5 senedir waterstation kullanıyorum hiç problem olmadı

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    serhat8102 bunu yazdı

Fatih bank dürüst olarak anlatmış. Ben taktırmayı düşünüyorum.

https://www.facebook.com/ustamizdiyorki/videos/1019530198555892

adam'a niyeyse Bank yerine, Saka diyesim geliyor. Fatih Bank, iyiymiş. ^^D`

evin Sessiz Gelin'i ne diyor, videosu amma güldürdü ha. ^^D` hesabım yok ama isim-soyisim ezberledim. 

^^D` sırayla adam'ın bütün video'larını izliyorum, iyi mi. ^^D` ne güzel anlatıyor ya. 

RitmFarbRacourci tarafından 06/Şub/21 20:46 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CISSP
    CISSP's avatar
    Erkek

konu canlasın önerileri alalım

Toplam Hit: 4535 Toplam Mesaj: 51
su aritma