Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Avcilar
    Avcilar's avatar
    Erkek

Selam arkadaslar;

Internette bu konuda cok fazla bilgi kirliligi oldugundan size danismak istiyorum.

Icme suyu olarak damacanyi aratmamasi cok onemli, lokasyon Istanbul Esenyurt, belki bu konuda gerekli bir bilgidir.

Gunluk bir damacana su tuketimi yapiyoruz.Bu konuda f/p urun olarak tecrubelerinizden yararlanmak istiyorum.

Bir iki gun icinde almam gerekiyor fakat cok fazla dandik marka ve dezenformasyon var.

Avcilar tarafından 27/Mar/20 00:59 tarihinde düzenlenmiştir

Light Rock Fishing
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

bende who2 tweetterdeki paylaşımından gördüm su meselesi olayını.  nfs onaylı olması lazım. diğerleri çöp. şu an en iyi LG nin biliyorum

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

Kayserili bir arkadaşımın uzun araştırmaları sonrası İhlas markası aldı. Beraberinde 4-5 kişi daha aldılar. Bu konuda en kralı İhlas diye biliyorum. 

Fiyatları yüksek ama araştırmanı tavsiye ederim.

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

ekşisözlükte su arıtma cihazı başlığının en beğenilen entrysi şöyle;

uzuun yıllar satışını yapıp ekmeğini yediğim cihaz. dostlar öncelikle klasik tezgah altı su arıtma cihazının markası hiç bir işe yaramaz. çünkü cihazın görevi borular vasıtasıyla suyu filtrelere taşımak ve daha sonra da musluktan çıkartmak. hatta boruları ve filtreleri sabitlemek diyebiliriz. sadece önem vermeniz gereken depodur, deposu krom olanı alın plastik olanı değil. ayrıca filtrelerini gününde değiştirmezseniz membranı yorarsınız bu da membranın tıkanması ve tüm filtreleri değiştireceğiniz anlamına gelir boşuna fazla para verirsiniz.

bir kaç entryde su yüzeyinde tanımlayamadıkları şeyler görenler olmuş, onlar son filtreden yani tatlandırıcıdan gelen şeyler. önemli şeyler değil, suyun depodan tayzik ile birlikte çıkması sebebiyle parçalanamamış tatlandırıcılar.

evinizde arıtılan su ile damacana ve cam damacana arasında kesinlikle fark yoktur. zaten onlar da arıtılıp satışa sunulur. sadece cam damacana ve plastik damacana arasında fark vardır bu da plastik olanın gözenekli olmasından dolayı. bunu da güneşe maruz kalan küçük plastik şişelerden su içtiğinizde anlarsınız.

damacana alacağınıza evinize su arıtma cihazı alarak yemeğinizi, çayınızı ve kahvenizi bundan yapabilirsiniz. hatta meyve sebzelerinizi bile arıtılmış suyla yıkayabilirsiniz.

su arıtma cihazı aşırı basit bir olay, evinize alacaksanız marka araştırmanıza gerek yok, size yok abi bu tayvan malı yok çin malı diyecekler olacaktır boşverin en ucuzunu alın. sadece depoya dikkat edin, filtrelerin de hepsi aynı boşuna binlerce lira vermeyin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    Yigit bunu yazdı

ekşisözlükte su arıtma cihazı başlığının en beğenilen entrysi şöyle;

uzuun yıllar satışını yapıp ekmeğini yediğim cihaz. dostlar öncelikle klasik tezgah altı su arıtma cihazının markası hiç bir işe yaramaz. çünkü cihazın görevi borular vasıtasıyla suyu filtrelere taşımak ve daha sonra da musluktan çıkartmak. hatta boruları ve filtreleri sabitlemek diyebiliriz. sadece önem vermeniz gereken depodur, deposu krom olanı alın plastik olanı değil. ayrıca filtrelerini gününde değiştirmezseniz membranı yorarsınız bu da membranın tıkanması ve tüm filtreleri değiştireceğiniz anlamına gelir boşuna fazla para verirsiniz.

bir kaç entryde su yüzeyinde tanımlayamadıkları şeyler görenler olmuş, onlar son filtreden yani tatlandırıcıdan gelen şeyler. önemli şeyler değil, suyun depodan tayzik ile birlikte çıkması sebebiyle parçalanamamış tatlandırıcılar.

evinizde arıtılan su ile damacana ve cam damacana arasında kesinlikle fark yoktur. zaten onlar da arıtılıp satışa sunulur. sadece cam damacana ve plastik damacana arasında fark vardır bu da plastik olanın gözenekli olmasından dolayı. bunu da güneşe maruz kalan küçük plastik şişelerden su içtiğinizde anlarsınız.

damacana alacağınıza evinize su arıtma cihazı alarak yemeğinizi, çayınızı ve kahvenizi bundan yapabilirsiniz. hatta meyve sebzelerinizi bile arıtılmış suyla yıkayabilirsiniz.

su arıtma cihazı aşırı basit bir olay, evinize alacaksanız marka araştırmanıza gerek yok, size yok abi bu tayvan malı yok çin malı diyecekler olacaktır boşverin en ucuzunu alın. sadece depoya dikkat edin, filtrelerin de hepsi aynı boşuna binlerce lira vermeyin.

Şöyle bir ürün var fiyatı da makul bende almayı düşünüyordum krom depo olayı öğrendiğimiz iyi oldu 

https://letgo.onelink.me/O2PG/fd035e83

Satıcı  Kişi ile hiç bir alakam yokdur 

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Sanırım yaklaşık 15 yıldır BMS marka kullanıyoruz. 

Şimdiye kadar hep aynı cihaz durdu evde. Sadece 3-4 yılda bir filtresini değiştiriyoruz.

Suyun tadı değişince filtrenin değişim zamanını hemen anlıyosun.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Filtre ile Membran, aynı şey değil mi?

Plastik konusu. evet, ilginç. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

https://www.conax.com.tr/urunler/vision-su-aritma-cihazi

yeni konu açmak istemedim damacana almaktan bıktım 2 3 güne bir 12 TL veriyoruz 

Öneriyormusunuz su arıtma cihazını 

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.tahribat.com/forum/ev-tipi-icme-suyu-aritici-filtreleri-hakkinda-245204

Membran en kalitelisini alın. LG ve Conax tercih edin. Membran ve tatlandırıcı senede 1, filtreler 6 ayda 1 değişir. 

Bu arada Türk Telekom mobil uygulamasında Hyundai marka arıtmalarda %30 indirim kodu var.

mkyb tarafından 02/Haz/20 15:09 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek

arıtma olayı çok cezbedici gelmiyor. sudaki minareli de süzüyor gibi

varmı bilgi sahibi yeşillendirecek

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek
    Absolut bunu yazdı

Kayserili bir arkadaşımın uzun araştırmaları sonrası İhlas markası aldı. Beraberinde 4-5 kişi daha aldılar. Bu konuda en kralı İhlas diye biliyorum. 

Fiyatları yüksek ama araştırmanı tavsiye ederim.

10 senedir ihlas kullanıyoruz bizden daha uzun süredir kullanan yakın tanıdıklarımızın tavsiyesiyle aldık 

Bugün yeni eve çıksam yine ihlas taktırırım çok memnunuz

filtreleri için zamanı geldiğinde kendileri telefon açıyorlar gelicez şu gün evde misiniz diye soruyorlar değiştirip gidiyolar 50 100 tl  gibi bir rakam tutuyordu 5. bakım da 300 alıyorlar senede 1 geliyorlar

edit: 5. bakımdan sonra ücret 300 olmuyor 5. bakımda anaparçalardan bazılarını değiştirdiklerinden ücreti yüksek oluyor yoksa 6. 7.bakım yine 50 100

piiiranha9242 tarafından 02/Haz/20 20:20 tarihinde düzenlenmiştir

..Morali hep bozuk olan insan..
Toplam Hit: 4492 Toplam Mesaj: 51
su aritma