folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Ev Tipi İçme Suyu Arıtıcı Filtreleri Hakkında

Ev Tipi İçme Suyu Arıtıcı Filtreleri Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Babamlar İhlas'tan almışlar yıllardır İhlas takibini yapıp filtrelerin değişme vakti gelince gelip değiştiriyorlardı. Yalnız filtrelere piyasanın 2-3 katı fiyat çekiyorlar. Ben filtreyi internetten alıp kendim değiştirsem olur mu ? Zaten sökmesi basit kavanoz kapağı gibi geçmeli bir sistemi var. Bu sistemlerde kullanılan filtreler standart mı yoksa her markanın farklı sistemi mi var ?

Şuna dikkat et, şu markayı öneririm tarzı yorumlarınız varsa okumak isterim.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Kendin değiştirebilirsin sikinti olmaz.

En kaliteli membran filtre filmtec ama diğerleri de şebeke suyu çok kötü değilse kurtarir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

cihazı sök, fındıkzadeye git, su arıtmacıların hepsi orada, dikkat edeceğin tek husus abd üretimi filtre almak, gerisi hikaye. hayret edeceksin tuzlu deniz suyunu içme suyuna çeviren filtre bile var :| (20 kullanımda ölüyor ama can kurtarır)

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Valla aynı dert var adamlar alıştırdı milleti filtreden geçiriyorlar.. Tek filtre 6 ayda bir diğerler de yılda bir ya da daha uzun süreyken adamlar sürekli tüm filtreleri değiştirme derdinde neden böyle sorunca ancak isterseniz değişmeyelim diyorlar bir de yetkili olmayan servisler var onlar da arıyor arada takip etmek gerekşyor..

Kendine İyi Bak ..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Biz 16 yıldır BMS marka arıtma kullanıyoruz.

Filtreyi ise 3-4 yılda bir servis değiştiriyo. 

Suyun tadı değişince hemen filtrenin zamanının bittiği anlaşılıyor.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Bende de arıtma cihazı var fakat yine de çok güvenemiyorum.

Arıtma cihazlarının filtresi şebeke suyuna karışmış arsenik gibi kimyasalları suzebiliyor mu? Yoksa sadece belli bir nm boyutundaki materyalleri mı ayikliyor?

Arıtıcı içerisindeki filtreler hangi maddelerden yapılıyor, suya karistirabilecegi kimyasal veya petrol türevi içerir mi?

Aklımı kurcalayan sorular bunlar. Umarım cevapları bilen bir arkadaş konu açılmışken yanıtlar.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

bime gelmiş 599 tl acaba iyimi bende düşünüyorum damacana ucuz ben 3.5tl den alıyorum burada ama taşımaktan bıktım 

PanxeR tarafından 02/Nis/20 01:45 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Tecrübem yok fakat değişir takipteyim 

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Damacana sikilen ülkede damacana mı alınır amk ?

https://www.youtube.com/watch?v=fyvD6g7skL8

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    MbK bunu yazdı

Biz 16 yıldır BMS marka arıtma kullanıyoruz.

Filtreyi ise 3-4 yılda bir servis değiştiriyo. 

Suyun tadı değişince hemen filtrenin zamanının bittiği anlaşılıyor.

O kadar uzun süre dayanması imkansız. 6 ayda 1 değişmesi gerek filtrelerin. Mebran ise 2 senede 1.

Filtrelerin ne işe yaradığını bilmeyenler için dev hizmet :

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

bende bakıyorum şu sıralar ama kararsızım. güvenilir lazım. 

Toplam Hit: 8132 Toplam Mesaj: 85
içme suyu