folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Ev Tipi İçme Suyu Arıtıcı Filtreleri Hakkında

Ev Tipi İçme Suyu Arıtıcı Filtreleri Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    MaviGozluDev bunu yazdı
    Tayga bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    Tayga bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı
    Tayga bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı

Bu arıtma cihazları, Suyun Faydalı minerallerini süzüp ortaya boş posa çıkarmıyor mu? 

Ben de öyle biliyorum. Arıtma suyun tadı tuzu olmuyor pek.

mineral , suyun topraktaki yerine göre .kazanılan şeyler hocam.

burada önemli olan, suyun filitrelenip olduğunca temiz, içilebilir hale getirilmesidir.

suyu, sadece sıvı ihtiyacını gidermek için, içiyoruz. nekadar temiz, içinde yabancı madde olmayan, su içersek, o kadar iyi.

benim ise merak ettiğim konu şu:

çeşme suyunun içine bir miktar, bildiğimiz çamaşır suyu(değil sadece Klor, diye biliyorum ) karıştırılıyor mikroptan arındırılmak için.

bu arıtma cihazları, gerçekten bu çamaşır suyu maddesini ayrıştırabiliyor mu acaba.

yoksa sadece birkaç Toz,Paraziti ayrıştırıp,  hindistan cevizi özü ile suyu tatlandırıp ( acaba hoşuma giden çay bu madde yüzünden miydi yoksa. @@, ) gönderiyor mu?

kendimizi mi kandırıyoruz acaba?

Çamaşır suyunu da arıtır,  Agır metalleri de arıtır hocam .Ben TDS metre ile ölçüyorum, 12 filan çıkıyor. çeşme suyu 150 lerde. (madde türünü değil de, katı madde miktarını ifade ediyor bu TDSmetre değil mi?)

Hindistan cevizi, sadece sentetik(?) tatlandirici.

peki nasıl arıtıyor hocam ?

toplamda 3 litre büyüklüğünde tüp Filtre var içinde.

filitrelerin 1 yıl ömrü olsa tonlarca akıtılan suyun içindeki çamaşır suyunu nereye sığdırıyor bu cihaz ?

acaba başka bir madde ile çamaşır suyunun etkisini mi gideriyor

3 litredende küçük, 1 litre bişey ama, onun içinde ki membran, nanometrik seviyede, delikleri olan, üst üste katlanarak sarılmış bir sentetik kumaş@@,.

Tabi bu delikler özel ayarlanmıştır, suyun molekül çapının geçebileceği kadardır, 9 ansgtron civari clmasi lazim, tam hatirlayamadim.

Su molekulu de dunyada ki en küçük yapıya sahip molekullerden, yani suyun yaninda ,suya bagli başka molekuller o delikten geçerken koparılıyor, ters osmoz(?) yöntemiyle. (tam olarak bu TersOsmoz nedir?)

Yani bi çeşit basınçla itiliyor su molekülü, delikten geçmesi için(bence daha farklı birşey gibi; ama tam anlamadım.).Üst üste sarılı katmanlar haline milyarlarda delik oldugu için mecbur kopacak ayrilacak sudan.Misal tuzlu su bastin, bu tuz molekülü mecburen sudan kopmak zorunda, aksi halde geçemez filtreden, arkadan da basinc oldugu oldugu icin, mecbur kopuyor bi sekilde.

nasıl ayrıldığını sormamış

o ayrılan maddelerin nereye gittiğini sormuş hocam

Haa pardon ben yanlış anlamışım.

Membran filtrenin girişinde Shot Off Valfi ve Debi Düşürücü var, Atık Suyu burdan atıyor .

Basınçlı su, membranın girişinde beklerken, aynı zamanda Yıkama İşlemi de yapılıyor.Tabi yıkama da bi yere kadar, membranın içindeki nodüllerde zamanla dolmaya başlıyor, ve işe yaramaz hale geliyor.

Ben bu nodül(?)lerin sağlığını düşünerek, biraz daha uzun gitmesini sağlamak için, girişe 2 adet Sediment Filtre koydum. rahatlıkla 2 yıl götürüyor bi membran.

Suyun 3 te 2 si Atık Su, 3 te 1 i Arıtılmış Su olarak veriliyor.  

aboo o zaman, aynı faturayı ödeyip, 3te 1i kadar su mu kullanıcaz ^^D` , 2-3 gündür aklımda bir arıtma alayım takayım diye, ama acaip bilgsizim o konuda, hazır hap bilgi olsa da alsak taksak :)

Bu atık suyu da, Şebeke dolanımına vermeden, çiçekleri, hobi Tarlalarını sulamakta da kullanabiliriz, gibi. 

Yalnız, şu TersOsmoz'u anlamadım. Sanki burada basınç değil de, arada bir filtre olup, farklı yönlerde 2 farklı suyu hareket ettirdiğinde  değişik bir durum oluyor. sanki böyle'ymiş gibi.

Hocam ben membranın içini açtım inceledim.

Rulo gibi sarılmış bi  nano kumaş var kumaşında üzerine delikli süzgec koyup sarıyorlar öyle kondansatöre benziyor.

Membran kabının çıkışına da çekvalf koyuluyor suyun depoda oluşan ters basıncı tekrar membrana itmemesi için.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

1 marka model seçerseniz yazın lütfen . 

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı
    .. :)

Bu atık suyu da, Şebeke dolanımına vermeden, çiçekleri, hobi Tarlalarını sulamakta da kullanabiliriz, gibi. 

Yalnız, şu TersOsmoz'u anlamadım. Sanki burada basınç değil de, arada bir filtre olup, farklı yönlerde 2 farklı suyu hareket ettirdiğinde  değişik bir durum oluyor. sanki böyle'ymiş gibi.

Hocam ben Membran'ın içini açtım, inceledim.

Rulo gibi sarılmış bi  Nano Kumaş var, kumaşında üzerine Delikli Süzgec koyup, sarıyorlar, öyle Kondansatör'e benziyor.

Membran kabının çıkışına da ÇekValf koyuluyor, suyun depoda oluşan Ters Basıncı, (arıtılmış suyu) tekrar membran'a  itmemesi için.

Şunu merâk ettim; 2nci paragrafta anlattığın yapıdan, boru şeklinde 2 çıkış(bi giriş bir çıkış şeklinde) mı var, yoksa da 3 ya da 4 çıkış mı var?

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

lg kullanıyoruz gayet memnunuz şu anlık sorun yok bakalım.

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı
    .. :)

Hocam ben Membran'ın içini açtım, inceledim.

Rulo gibi sarılmış bi  Nano Kumaş var, kumaşında üzerine Delikli Süzgec koyup, sarıyorlar, öyle Kondansatör'e benziyor.

Membran kabının çıkışına da ÇekValf koyuluyor, suyun depoda oluşan Ters Basıncı, (arıtılmış suyu) tekrar membran'a  itmemesi için.

Şunu merâk ettim; 2nci paragrafta anlattığın yapıdan, boru şeklinde 2 çıkış(bi giriş bir çıkış şeklinde) mı var, yoksa da 3 ya da 4 çıkış mı var?

Evet hocam 2 çıkış var biri membrana biri shot off a gidiyor.Shot off dan  debi düşürücüyle atık su olarak atılıyor.

Tayga tarafından 02/Nis/20 18:24 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

amway felan öneriyorlar da fiyatlar arşta şu an.

geçen uygun fiyatlı bir şey kullanan var mı diye etrafa sorduğumda şunu kullanan biri vardı memnunum dedi ama fikrim yok tabi;
    https://www.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/8-asama-usa-filmtec-membran-8-asama-su-aritma-cihazi-lotus-water-8-asamali-su-aritma-cihazlari_pdp_517229064

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Avcilar
    Avcilar's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı

geçen uygun fiyatlı bir şey kullanan var mı diye etrafa sorduğumda şunu kullanan biri vardı memnunum dedi ama fikrim yok tabi;
    https://www.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/8-asama-usa-filmtec-membran-8-asama-su-aritma-cihazi-lotus-water-8-asamali-su-aritma-cihazlari_pdp_517229064

Amway filtresi 650-1000 tl arası.Bunu farkeden hemen %50 zararla satmak istiyor

Light Rock Fishing
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Avcilar bunu yazdı
    MaviGozluDev bunu yazdı

Amway filtresi 650-1000 tl arası.Bunu farkeden hemen %50 zararla satmak istiyor

https://www.youtube.com/watch?v=dUwy9FO1CNc

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Piyasadaki en iyi markalar Hyundai ve LG deniyor. LG'nin çok çakması olduğundan LG ürünlerine karekod koyuyormuş. Orjinallik doğrulaması yapılabiliyormuş.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
Toplam Hit: 8151 Toplam Mesaj: 85
içme suyu