folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Sünnetin Zararları

Sünnetin Zararları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Z-CHAN
    Z-CHAN's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sünnet Ve Erken Boşalma

7.02.2005 Milliyet/DHA

Sünnet Erken Boşalmaya sebep oluyor

TRAKYA Üniversitesi Edirne Tip Fakültesi Hastanesi Üroloji Anabilim Dali Baskani Prof. Dr. Osman Inci, sünnetin cinsel hayati olumsuz etkiledigini belirtti. Prof. Dr. Inci, "Sünnet erken bosalmaya sebep olur. Sünnetsiz erkegin cinsel gücü sünnetli erkeginkinden daha fazladir'' dedi. Üroloji Anabilim Dali Baskani Prof. Dr. Osman Inci, müslüman toplumlarda erkeklere yapilan sünnetin ileri yaslarda cinsel hayati olumsuz etkiledigini ve erken bosalmaya neden oldugunu söyledi. Prof. Dr. Osman Inci, sünnetin bilinen birçok faydasi olmasina karsin cinsel hayati olumsuz ekileyen yanlarininin da bulundugunu belirtti. Sünnetsiz erkeklerin daha geç bosaldigini söyleyen Prof. Dr. Osman Inci, söyle devam etti: "Sünnet derisi denilen ve penisin etrafini tamamen saran deri penisin sicak durmasini sagliyor. Bu deri sünnet yoluyla kesilince penis, artik deri olmadigi için sicak bir ortamda bulunmuyor. Ve dis ortama kendini alistiriyor. Daha sonra vajinal birlesme oldugunda, penis sicak ve kaygan bir ortama aliskin olmadigindan erken bosalma yasaniyor. Sünnetsiz erkekler de ise böyle bir problem yasanmiyor. Çünkü sünnet derisi kesilmedigi için penis o deri ile korunuyor ve sürekli sicak bir ortamda bulunuyor. Vajinal birlesme oldugunda da erken bosalmayi gerektirecek bir durum söz konusu olmuyor. Sünnetli erkekler cinselliklerini daha sönük yasarken, sünnetsiz erkegin cinsel gücü daha fazla oluyor.'' Sünnetin olumlu y

Not: Konunun amacı tamamen tartışmak ve fersatlık çıkartmaktır. Bana sataşmanızdan da keyif alıp prim yapacağım lütfen sakınmayın.

anlarina da deginen Prof. Dr. Osman Inci, sünnetli erkeklerde penis kanserinin daha az görüldügünü ifade etti. Prof. Dr. Osman Inci, "Sünnet derisi agiz darligi ve idrar yolu agzi iltihaplari gibi hastaliklar sünnetli erkeklerde görülmez. Ayrica sünnet penis hijyenini saglar'' diye konustu.

Sünnetin sadece çocuk cerrahlari ve ürologlar tarafindan yapilmasi gerektigine dikkat çeken Prof. Dr. Inci, "Halk genellikle sünnetçilere gidiyor. Ancak sünnet bir cerrahi operasyondur. Sünnet hatalarinin sayisi azimsanmayacak orandadir'' seklinde konustu.

E-kolay'dan bir haber:

İngilizler'in yaptığı araştırmayla Türk erkeklerinin seks süresinin 3 dakika 7 saniye olduğunu öğrenince şok geçirmesek de, sarsıldık ve çözümbulmak için hemen kolları sıvadık. İşte Türkiye'nin en ünlü uzmanlarından erken boşalma sorununu ortadan kaldıracak tüyolar...

Aslında her şey, Utrecht Üniversitesi'nce yapılan bir araştırmayla ve bu araştırmanın The Independent gibi ciddi bir gazetede yayınlanmasıyla başladı. Araştırma sonuçlarına göre; Türk erkeklerinin sevişme süresi sadece ve sadece 3 dakika 7 saniye idi! İngilizler'in bu araştırmayı tüm dünyaya duyurmak için niye acele ettiklerini de anlamakta gecikmedik. Çünkü İngilizler 7 dakika 36 saniye ile araştırmaya katılan ülkeler arasında başı çekiyorlardı. Araştırmanın diğer sonuçlarına göre, Amerikalı erkekler sevişmeye başladıktan 7 dakika, İspanyollar 5 dakika 8 saniye, Hollandalılar ise 5 dakika sonra boşalıyor! En çarpıcı olan ise gazetenin Türkler'in boşalma süresiyle ilgili yaptığı kıyaslamaydı: "Yumurta haşlamaktan daha kısa bir süre!"

İlk olarak soluğu cinsel meseleler duayeni Doktor Haydar Dümen'in yanında aldık. Haydar Bey yapılan araştırmanın tamamen doğru olduğunu ve Türk erkeklerinin pek çoğunun; hatta yüzde 50'sinin, beklenenden daha erken sürede boşaldığını söyleyince gerçek anlamda hayal kırıklığı yaşadık tabii. Peki niye, neden derken Dümen'den çok çarpıcı bir cevap geldi: "Sünnet!" Meğer, sünnet olan erkeklerde penis açıkta olduğundan soğuk bir odadan sıcak bir odaya girmiş gibi oluyormuş. Bu da fazla uyarılmayı arttıran sebep! Oysa sünnetsiz erkeklerde penisin başı sünnet derisinin içinde olduğu için penisin başı kapalı bir kutuda duruyor gibi oluyormuş. Birleşme olduğunda o kutudan çıkıp başka bir kutuya giriyormuş. Tıpkı bir odadan çıkıp başka bir odaya girmek gibi! Dümen, sünnet konusunun ne kadar önemli olduğunu şu sözleriyle anlatmaya devam ediyor: "Sünnet sırasında penis ucundaki çok ince sinirler de kesiliyor. Kesilen sinir uçlarında nodül oluşabiliyor. Bunlar da duyarlılığı artırıyor. Yani penisin kesilmesi doğru bir hareket değil" diyor. Erkeğin ve kadının fizyolojisinin çok farklı olduğunu belirten Uzman Psikolog Meliha Karayay da, bunu "kadın bir fırın gibidir, yavaş yavaş ısınan ve soğuyan; erkek ise çakmak gibidir; birden alevalan ve birden sönen" benzetmesiyle örnekliyor. Bu örnekten de anladığımız üzere çiftlerin aynı anda senkronize şekilde uyarılması ve aynı anda boşalması mümkün değil gerçek anlamda! Karayay, uyumlu çiftlerin bu zamanlamayı çok iyi ayarladığını söylüyor

Karayay: "Erkeğin ilk sevişmesindeki boşalma süresi daha kısadır; ikincisinde daha geç boşalır. Bu durumda, ön sevişmede zamanı uzun tutup kadının uyarı Imasını sağladığınızda erkek boşalsa bile kadın da zaten belli bir yere kadar gelmişoluyor. ikincisi de daha uzun olacağı için zaten bir noktaya dek gelmiş olan kadın da daha uzun süre zevk alabiliyor. Yani ilk boşalmada kadın, ikinci boşalmada erkek uyarılırsa daha doğru" diyerek işin sırrını veriyor.

alıntı: http://sunnet.wetpaint.com/page/S%C3%BCnnet+Ve+Erken+Bo%C5%9Falma?t=anon

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hotboy
    hotboy's avatar
    Erkek
    sünnet olmayanlardada aids bulaşma riski ve daha pek çok hastalık bulaşma riski artıyor, tam olarak elimde belge yok şu anda ama
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

napak aq rocco gibi 10 saat ayakta tutacak halimiz yok ya işimizi görsün yter..:D

neyime yetmio gece 2 den sabah 6 ya kdar:p  

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Media
    Media's avatar
    Erkek
    Sünnetin faydalarını saysana xD

....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hMhM
    hMhM's avatar
    Erkek

Aksine sünnet erken boşalmaya neden olmaz. Erken boşalmayı önler. Pekala bunu ekşi sözlüğe girsen bile görebilirsin.

edit: ayrıca türk erkeğinin erken boşalmasının sebebi sünnet değildir. ergenlik ve daha ileriki zamanlarda ilişkiye girememe ve ilişki yerine yapılan masturbasyondan kaynaklanır.

kenarda köşede takılırım ben
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek
    milliyeti seviyorum ya arada eğlendiriyor insanı :) başka hiçbir gazete (diğer doğan yayınları hariç) kendi salaklığını bu kadar güzel yansıtamıyor

We can be more, we can be much more.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ErK
    ErK's avatar
    Erkek
    hocam elbet vardır ufak da olsa bi zararı ama kar/zarar miktarı olarak bakmalıyz olaya.sünnetsiz olmak daha zararlı öyleyse...+ koterle(yakarak) sünnetin zararlı olduğunu biliyorum...

hangi çılgın beni banlayacakmış şaşarım...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiSeptiK
    AntiSeptiK's avatar
    Erkek
    ben olmak istemiyorum demiştim zamanında ama... :/

"Seni hiç tutamadım, ama hissediyorum. Hiç konuşmadın, ama seni duyuyorum. Seni hiç tanıyamadım, ama seni seviyorum."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fastottoman
    fastottoman's avatar
    Erkek
    yararlarını yazsan ansiklopediler almaz...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek
    bnce alakası yok dinin emretttiği çoğu şeyi bilimde destekler zaten.arkadaşın dediği gibi sünnet bazı hastalıkların geçirme riskini azaltıyo.erken boşalmayla filan ne alakası var arkadaş hem bi deridir en nihayetinde.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SWAT
    SWAT's avatar
    Erkek
    erken boşalmayı zararlı bişey olarak görüyosan evet zararı var..ama dinimizce erken bosalmanin zararlı goruldugunu hic zannetmiyorum...Muslümanlıkta da sexin zevk almaktan daha onemli amacları var..yani anlayacagın sana gore zarar bize gore degil..
Toplam Hit: 18730 Toplam Mesaj: 54