folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Superonline Dan Turknet'e Geçiş Öncesi Ve Sonrası ( Değdimi ? ) ( 3. Ay DEĞMEDİ ! )

Superonline Dan Turknet'e Geçiş Öncesi Ve Sonrası ( Değdimi ? ) ( 3. Ay DEĞMEDİ ! )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek
    janni bunu yazdı

Peki deneyimliler var sitelerinden adres seçerek ne kadar hız alırım sikisinden baktım 36mbit e kadar yazıyor. Aslısı varmı dahada düşermi bu hız sonuçta bakır kablo?

@mkyb hoca vodafone kurumsalla (bilişim) çalışmış biri olarak yıllardır kişiselleri nasıl boktantır tahmin edemiyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    janni bunu yazdı

Peki deneyimliler var sitelerinden adres seçerek ne kadar hız alırım sikisinden baktım 36mbit e kadar yazıyor. Aslısı varmı dahada düşermi bu hız sonuçta bakır kablo?

hocam o tam belli olmuyor benim hat normalde 24 mbps e kadar fakat ttnetin kutuyu yenilemesigerekiyomuş bu hali ile 16mbps dediler  yoğunluk saate göre 12 13 16 mbps arası hız alıyorum fakat istanbulda kuzenim 4 5mbps alabiliyor santrale ev uzak olduğu için.

yine bakır kablo bir arkadaşım 35mbps alıyor

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

ozaman bir deneyelim bakalım fiyatlar güzel çünkü anasını mittiğimin port açamadığım züpperinden bir sıyrıklanalım birde 90 bayılıyoruz heray.

saolun arkadaşlar

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

1 ay sonra superonline'la anlasma bitiyor, guzel bir teklif yapmazlarsa birde turknet'i deneyeyim..

vatandaşa kafam girsin!..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Türknet den gelen mailde aynen aşağıdaki gibi bir yazı var.

Türknet Kullanıcılarının büyük bir kısmı bağlantı sorunu yaşıyordu. Artık kendi ekipleri olacağına göre böyle sorun olmaz diye umuyorum. 

Şimdiden Türknete geçecek kişilere hayırlı olsun diyorum. Mümkünse Ocak ayını bekleyin kendi ekipleri bağlasınlar .

Büyük ihtimal ilk olarak büyük şehirlerde kendi ekipleri olacak. İlerleyen günlerde diğer şehirlerde de kullanıcı sayısına göre ekip belirlenecektir diye düşünüyorum.

Aralık ayında kurulum işlemleri için, Ocak ayında tüm arızalar için sahada kendi ekiplerimizle destek vermeye başlayacağız.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

20 gündür Türknetteyim modemim eski olduğu için VDSL hizmetinden faydalanımıyorum hız olarak 16 mbit verebileceklerini söylediler

bugün itibari ile kotam 140 gb ve hızım şe şekilde

http://www.speedtest.net/result/6824190999.png

Ben memnunum ref link paylaşmak yasak arzu edene pm yoluyla referans olabilirim bir gıdımda olsa bütçeme artısı olur

Selametle

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek

Herhalde 3-4 aydır turknetteyim. Yıllardır superonline 8mbps kullanıyordum. 

Hız olarak müthiş. Tüm filmleri-dizileri-youtube-eğitim videolarını otomatik en yüksek kalitede izliyorsunuz, sürekli. Ama anında açılmıyor. Sitelerin açılması öyle tak diye olmuyor. Yoğunluk olunca yine bekliyorsunuz. Sadece mesela film oynamaya başladıktan sonra hiç donmuyor. Yada dosya indiriken saniyede 3-4 mb indiriyor. 

Ancak çok stabil bir interneti yok. Bazı günler kendiliğinden yavaşlıyor, resetlemek gerekiyor. Bazen hız 10-15 mbps civarında geziniyor. Bazen takılıyor kalıyor, 3-5 dk bekleyince düzeliyor. Torren 3-4 mb indirirken bir anda kesiliyor, kendiliğinden geri başlıyor.

Nadiren oyun oynarım, genelde ping 40-50 civarında geziniyor ama bazen bir anda 200-300 lere fırlıyor. Bazen bağlantı kopuyor. Bazen internet (dsl) kesiliyor. 

Lakin tüm bu problemleri 60 liraya sınırsız internet vermesi nedeniyle hiç umursamıyorum bile, çok memnunum. Zaten diğerleri ayın ilk haftası geçince hemen 2-2.5 mbps hıza çeviriyorlardı. Hani kopma benzeri problemler superonline da olmuyordu ama 3mbps internet ile kopsa ne olur, kopmasa ne olur.

Daha sağlam bir alternatifi çıksa, bu kaliteyle kullanmayı tercih etmem. Ama kötünün iyisi olduğundan kullanmaya devam edeceğim, tavsiye ederim . 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Sen de var ya burada o kadar Turkcell reklamı yaptın ve orada çalışıyorsun. Şimdi de Turknetten memnunum diyorsun. :|

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı

Sen de var ya burada o kadar Turkcell reklamı yaptın ve orada çalışıyorsun. Şimdi de Turknetten memnunum diyorsun. :|

hocam o an hangisi en iyisi ise onu beğenirim ilk postta yazdiğim gibi ttnetten superonline a geçtiğimde tt den daha iyiydi ama turknet e geçince çok daha iyi oldu la 1080p youtube videosu netflix filmi izlemek çok farklı bir duyguymuş ben hotspot yapmadan izleyemezdim. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Tahattsuz superonline uyeligim 44 tl idi turkcell calisani olarak isten ayrilinca 83 yapmislar 16 mb 75 gb paketti iptal ettirdim. Turknete gecmeyi dusunuyorum nasil sizce ? Askerdeyim arastirma yapamadim yorumlari okudum herkes memnun gibi

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
Toplam Hit: 12009 Toplam Mesaj: 85
ttnet superonline turknet