Swift Ücretleri (Almanya)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    krypt bunu yazdı

Hocam araştırınca netten bu aracı banka muhabbeti çıkıyor karşıma. Uydurma bir şey olduğunu sanmıyorum. Sadece kesilen miktarı tam olarak ogrenemem garip geldi. Bunu öğrenmenin bir yolu varsa öğrenip kalan 50 euro'yu tam şekilde göndermek istiyorum. Yine eksik yatarsa bir daha komisyon ücreti ödemek zorunda kalacağım. Fazla yatması da işime gelmiyor zaten iki kere komisyon ödemiş olacağım. 

@florenzi hocam internet kesildi mobildeyim şu an. Yarın yollamaya çalışayım. 

Bankalar sikko biraz. Mesela TEB kartımla almanyada para çekmeye çalışıyorum, sözde anlaşmalı -komisyonsuz- çekeceği yerden o anki kurlar 4 euroysa 4.25 üzerinden çeviriyor.

Enparaya geçtim, 3 usd işlem başı alıyor, lakin onun kurları normali 4 ise bunlar 4.10 gibi bişeyden çeviriyorlar.

Müşteri hizmetleriyle epey görüşmüştüm. Hani hesabımda farzı misal 1000 tl var tamamını çekmek istiyorum kurlarınıza bakıp söyler misiniz kaç euro diyorum, bilemem diyor. Bankanın kurları efektif değil. İşlem yaparken ya merkez bankası ya da uluslararası bişeyler merkezinin o anki kuruna göre "bankacılık sistemi" çeviriyormuş. Yani müşteri temsilcisi bile anlık try / eur karşılıklarını söyleyemiyordu.

Neyse, ister döviz bürosundan ister bankadan çevir her türlü çaktırarak / çaktırmadan komisyonlarını alırlar.

Bu kadar komisyon demişken ben de mi istesem acaba :d

Adamım ekstreni döviz olarak alabilirsin böylece geçirme durumu olmaz. Bankayada borcunu döviz olarak yatırırsın. Yok döviz harcayıp Tl ödeyecem diyosan paso geçirirler

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Yıllardır avrupa ile ticaret yapıyorum, swiftte karşı tarafa yapilan kesinti seni bağlamaz. 

Bana yapilan kesinti de karsiyi baglamaz. 

Ben 1000euro gönderirim, enpara 18tl keser benden, karşıyla isim gücüm olmaz, 1000euro dekont vardır elimde. Enpara 18tlyi gönderdiğim paranin içinden kesmez zaten. 

Iyi o zaman bana para geliyor, adama deyim ki banka 250euro kesti, adam da yollasın bi 250 daha ne alaa memleket amk. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

#çareBitcoin

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    krypt bunu yazdı

Geçenlerde bir hizmet için yurtdışına para göndermem gerekti. Miktar 250 Euro. Enpara'dan aracı bankalar 100 Euro'ya kadar kesebilir dediler. Karşıya sordum alıcı banka 20 euro kesiyormuş. Tamam dedim toplamda 270 euro gönderdim. 25 TL masrafı lira hesabımdan Enpara kesti, ona da hayhay.

Bugün öğrendim ki karşı tarafa 200 Euro ulaşmış. 20'sini karşı banka kesse, 50 euro aracı bankalar kesmiş.

Kendi salaklığım alıcı bankanın kesintisini aracı banka kesintisi sanmam. Burası benim hatam kabul ediyorum.

Eksik 50 euro'yu göndermemi istiyor adamlar haklı olarak. Enpara'yı aradım ne kadar kim kesmiş öğrenebilir miyiz diye; öğrenemiyormuşuz. Benim paramın ne kadarını, hangi banka aldı öğrenmemimizin hiç bir yolu yokmuş. Peki ben karşı tarafa 50 euro ulaşması için kaç para göndereceğim dedim bilemeyiz dediler. Ne kadar saçmaymış. 

1) Bu konuda beni aydınlatabilecek bankacı mürit/müride var mı?

2) Para gönderdiğim banka FREISINGER BANK EG VOLKSBANK-RAIFFEISENBANK FREISING. Almanya'da ikamet eden bir mürit varsa telefon açıp bilgi alabilir mi?

Peki adam 200 ulaştığını kanıtladı mı?

Ya 240 gittiyse? 50 euro kesinti çok fazla göründü bana bir de para miktarına bakınca ayrı saçma geldi.

Anıl
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Ben geçenlerde Avusturya'ya 400 € gönderdim. Benden 25 TL, karşı taraftan da 35 € kesinti yaptı. seninki biraz fazla olmuş hocam.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

@noname Hocam biraz resmi işler, bir danışayım olur derlerse işime gelir. Cavura komisyon vereceğime sana vereyim :D

@oinamos Evet hocam, banka dekontlarını gönderdiler. Daha önce de Türkiye'den para aldıklarını ilk kez böyle bir sorunla karşılaştıklarını da söylediler.

Araştırma yaparken şöyle bir habere denkgeldim http://www.hurriyet.com.tr/yurtdisina-100-euro-gonderdi-95-euro-su-masraf-sayildi-17795049 

while (1<2)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Dekontlar:

BykmqQ.png (770&times;785)

ZO0g8o.png (1192&times;866)

while (1<2)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    krypt bunu yazdı

Dekontlar:

Şu alamanların yolladığı belgeleri sansürsüz atsana bi

(pm)

noname tarafından 13/Ara/17 17:25 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

Litecoin veya ethereum olarak göndersen 1 2 dk sürerdi komisyonda 1 dolar bile ödemezdin. Ama tabii resmi işlemlerde bu yolu ne derece kullanabilirsin onu bilemem. Kişisel ödemelerde en sağlıklısı litecoin. Tak tak olay bitiyor. Karşı taraf 2 dkda parayı bozdurup hesabına çekiyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    krypt bunu yazdı

Dekontlar:

Şu alamanların yolladığı belgeleri sansürsüz atsana bi

(pm)

Hocam sansürlü yerlerde kendi ismim ve adresim var.

while (1<2)
Toplam Hit: 3284 Toplam Mesaj: 30
swift