folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Tarlabaşı Nasıl Bir Yer

Tarlabaşı Nasıl Bir Yer

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Youtube da Orkun Işıtmak'ın videosunu izledikten sonra tanıştım. Malum kendisi video çekerken darp ediliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=kY1YA-Upsgc

Sonra aşağıdaki on numara belgeseli izledim, Tavsiye ederim kesinlikle.

https://www.youtube.com/watch?v=A8yXP05VC4w

Yanlız anlayamadığım olay burası metropolün tam ortası. Tarihi yarımada taksim beşiktaş galata var çevresinde.. Böyle sıkıntılı bir yerin istanbulun göbeğinde olmasını bana biraz ilginç geldi. Google street view görünrüsü dahi yok. Anlatıldığı kadar tehlikeli mi yoksa abartı mı emin olamadım.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek

Aşırı hızlı bir yer kardeşim tarla başı. Ahh ahh. Gözümde canlandı kos koca maziii :) Dikkat edin mahallede herşey hızla döndüğü için hiç birşey anlayamadan patates olabilirsiniz :)

alektamovikmovik
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek

Vakti zamanında burada Rumlar yaşarmış. Oradaki mimarisi güzel taş evlerin olmasının nedeni de Rum ustalardır.

6-7 eylül olayları gibi sistematik sindirme vakalarından sonra insanlar asırlardır yaşadıkları bu bölgeden göçmek zorunda kalmışlar. Boşalan bu evler de özellikle doğudan İstanbul'a göç eden ailelere kalmış.

3-5 haneden oluşan meralardan bir metropole göçünce alışamıyorsun tabi hemen. Bunun üstüne kuma, berdel - akraba evliliği gibi bilimum sosyolojik sorunlar taşıyan bir toplum olması da eklenince İstanbul'un belki de en güzel semti böyle bir batakhaneye dönüşüvermiş. 

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

müthiş bir yer, 5 sene önce falan daha da mükemmeldi, gittikçe sıradanlaşıyor, ülkede kaçak kalan zencisinden tut, torbacısına, psikopatına her türlü adam orda.

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek

Vakti zamanında buradan bir mürdile kilo işi cigara çözmeye gitmiştik. Belki kendisi vukuatlar bölümüne güzel bir yazıyla paylaşır anımızı. 

İndia İndia !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

eskiden roman agırlıklı bir mahalleyken sonra kürtlerin göç etmesiyle kürtler herşeye el koymustur.

Gece hayatının içinde bir varoş semt oldugu için uyuşturucuların iyisi burda bulunurmuş. 

Mahalleye giren herkese salca olduklarını düşünmüyorum. Basta gıcık kapacakları birseyin varsa dıs görüntü olarak yapabilirler.

Ama kentsel dönüsümden sonra ne oldu orası eski hızı varmıdır bilmiyorum :D

Benim favorim romanların daha fazla oldugu mahalleler :D oralar daha piç oluyor:D 

Kuştepe mesela 

Kısaca girmesini bilirseneniz kimse gaspta etmez dayakta atmaz :D 

Ama roman agırlıklı yerlerde olabilir gasp :D bilemem yani

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek
    bloodmage bunu yazdı

Vakti zamanında buradan bir mürdile kilo işi cigara çözmeye gitmiştik. Belki kendisi vukuatlar bölümüne güzel bir yazıyla paylaşır anımızı. 

Kilo nedir kötü insan mısınız siz :D

tabi lan
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı
    bloodmage bunu yazdı

Kilo nedir kötü insan mısınız siz :D

Kardeşim yaz güzel bir yazı uzun zamandır vukuatlar bölümü ıssız kaldı :)

İndia İndia !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

her yerin bir üslubu vardır. nasıl girerseniz öyle ağırlanırsınız :D

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

istanbulda yaşarken kanalımın hası tarlabaşındaydı yarım kilo yarım kilo çözerdi bize :) çok çok kısa bir süre yaşamakta zorunda kaldım 10 gün kadar duvara arkanı sürte sürte nasıl caddeye çıkılır orada öğrendim :) Eğlenceli yerdir eğlenmesini bilene :D 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

Sabahın köründe İstanbul'a gidesimiz tuttu üniversitedeyken, kalktık sabahın 4ünde çıktık gittik. Gezdik mezdik derken lan nerde kalcaz akşama diye düşündük sonunda, o saate kadar düşünmemiştik :) Dedik en ucuz nerde otel vardır acaba derken, kim önerdiyse Tarlabaşı'na bakın dedi, nasıl sevmiyorsa bize orayı öneren. Zaten taksimdeydik gittik tarlabaşına, muhtemelen içlerine de girmemişdir çok ama amerikan filmlerinden fırlama tipler görünce lan dedik ne değişik yermiş burası bi turlayalım :) Bi tane de otel gördük girdik mal gibi, 10 TL kişi başı otele verdik sene 2006 ya da 2007. Hala aklıma gelir acaba gece sızmışken bize bi şeyler(!) yaptılar mı diye :) 

.
Toplam Hit: 7373 Toplam Mesaj: 32
tarlabaşı