folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tasolarını Satan Arakdaşımı Maliye Görüşmeye Çağırmış

Tasolarını Satan Arakdaşımı Maliye Görüşmeye Çağırmış

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugax
    bugax's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Merhaba;

Eski pokemon,babylade vs. gibi onbinlerce taso koleksiyonu olan bir arkadaşım tasolarını tek tek gittigidiyor vs. benzeri sitelerden satışa çıkarmış ve binlerce taso satmış. fazla kargolama ve hesabı üzerindeki hareketlenme yüzünden maliye tarafından görüşmeye çağrılmış.acaba herhangi bir ceza alır mı ? ve ne sorarlar maliyede ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

Maliyeye bak lan , adamlar çalşıyor amk :|

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

maliyeye bak lan eskiden milletin ayağına giderdi şimdi ayağına çağrıyor :)

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecmis Olsun
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

Silent_King bunu yazdı:
    -----------------------------

maliyeye bak lan eskiden milletin ayağına giderdi şimdi ayağına çağrıyor :)

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

Maliyenin bir yeri kalkmış ayağına çağırıyor. Gitmesin, Gidersede bir cacık olmaz.

ne diyon?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek

Malesef gittigidiyor gibi siteler uzerinden faturasiz satis yapanlarin, daha dogrusu kendi ismi uzerine cok kargo islemi olanlar takip altina alinip cezalandirildi. Soyle ki, maliye malesef butun kargo firmalarinin tasima bilgilerini alip, isim uzerinden cok gonderim ve alim olanlari takibe aliyor. Mesela;

http://www.ibonette.com/gittigidiyor-com-sahibinden-com-gibi-sitelerde-satis-yapanlara-maliyeden-ceza-yagiyor/

http://forum.donanimhaber.com/m_39587014/tm.htm siteden yazi  =>

quote:

Merhaba Arkadaşlar
    Biraz uzun olacak ama okumanızda fayda var. Ben yandım siz yanmayın!

Artık tüm internetten satış yapanlar maliye tarafından takipte.Ek gelir elde etmek adına gittigidiyor internet sitesinde ikinci el ürünler alıp satmaktaydım. Geçen hafta maliye denetim koordinasyon müdürlüğü tarafından görüşmeye çağrıldım. Görüşmeye gittiğimde bana sitedeki tüm satış dökümlerim, mesajlaşmalarım, yıllık kazancım vb. bilginin dökümü çıkarıldı. İkinci el alıp sattığım için bu ürünlerde fatura falan kesilmemişti. Zaten vergi mükellefide değilim. Bu nedenle sadece 2009 aralık ayı baz alınarak toplam 68 adet usulsüzlük cezası tutanağı imzalatıldı. Bunun anlamı bilmeyenler için söyleyim 1 adet usulsüzlük cezası 169 kusür tl (bende bilmiyordum). Ayrıca aralık 2009 başından mükelleflik açılacağı ve tüm 2009 satışlarımın %18 KDV sini vereceğimi , 2009 daki tüm satışlarım üzerinden %20 gelir vergisi ödeyeceğimi, bugüne kadar ki verilmesi gereken gelir beyannamelerini cezalı olarak ödeyeceğimi vs söylediler. YIKILDIM ARKADAŞLAR! Toplamda 35,358TL ceza ödeyeceğim.Ayrıca Mükelleflik açacağım, fatura koçanı bastıracağım vs. Arabamı sattım kredi başvurusu yaptım. Ek gelir elde edelim derken düştüğüm durum bu. Aman arkadaşlar 3-5 lira kazanacağım derken başınızı belaya sokmayın.
    Bu uygulama şu sıralar başlamış ve 2009 yılı sorgulanmaktaymış. Üzerinde VEDOP SORGULAMA LİSTESİ denen bir dosyada tüm kullanıcı isimleri adresleri ve telefonları bulunmaktaydı. Benimle birlikte görüşmeye gelen birçok kullanıcı vardı. Hepsi yıkılmıştı. Ağlayanlar vs.
    Arkadaşlar zararın neresinden dönülse kardır. Bu yüzden eğer benzer durumdaysanız kendinizi kurtarın. Çünkü yaptığınız her satıştan sorgulanacaksınız. Şu anda 2009 sorgulanıyormuş. 2011 de 2010 sorgulanacakmış. Sadece bulunduğum şehirden sorgulanacak kişi sayısı 4300 müş. 4300 tane hayat mahvolacak. BEN YANDIM SİZ YANMAYIN.

http://www.burakgulnar.net/gittigidiyor-sitesinde-satis-yapanlar-yandi.html

http://www.cshtr.com/haberler-magazin-teknoloji-dunyasi/49457-gittigidiyorda-satis-yapanlar-yandi-sanal-alisveriste-vergi-cezalari.html

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

hiç bişey olmaz çünkü zaten gg üzerinden satış yaparken kesilen %10'luk payın içinde vergisi cartı curtu felanda var. 

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Facebook
    Facebook's avatar
    Erkek

Dos_Attach bunu yazdı:

hiç bişey olmaz çünkü zaten gg üzerinden satış yaparken kesilen %10'luk payın içinde vergisi cartı curtu felanda var. 

nası vergisi cartu curtu var nerde yazıyor ? o sadece gg nin aldığı komisyon %10, yanlışım varsa ispatla !

evet facebook adminiyim, 300 tl den aşşa profil kapattırmak için mesaj atmayın lütfen.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatX
    fatX's avatar
    Erkek

Dos_Attach bunu yazdı:

hiç emin konuşma hacı.. o 10%luk kesintinin senle bi ilgisi yok. gg kendisi söylüyor sakata gelirsiniz diye.. 

Altan naptın oğlum :|
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KILICH
    KILICH's avatar
    Erkek

Elimde 555 tane kinder yumurta oyuncağı var satmayı düşünüyodum vaz mı geçsem ne gg üzerinden :D

Senden Ölürcesine Kaçan,Başkasına Hayat Gibi Gider...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mosquit0
    mosquit0's avatar
    Erkek

tasoların makbuzu nerde dıye sorarlar :p

adaletin bu suçu önleyemiyecek olduğunu düşünüyorsan yargıçda sen ol cellad da
Toplam Hit: 5863 Toplam Mesaj: 42