folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tasolarını Satan Arakdaşımı Maliye Görüşmeye Çağırmış

Tasolarını Satan Arakdaşımı Maliye Görüşmeye Çağırmış

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek

Beyler bunlar ceza kesiyorda tutturana :) yani 2.el eşyaların satılışı kendi eşyanın yasalarda fatura zorunlulugu yok sıfır satmadıgını kanıtlarsan ceza falan almıyorun.

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Dos_Attach bunu yazdı:
    -----------------------------

Facebook bunu yazdı:

Dos_Attach bunu yazdı:

hiç bişey olmaz çünkü zaten gg üzerinden satış yaparken kesilen %10'luk payın içinde vergisi cartı curtu felanda var. 

nası vergisi cartu curtu var nerde yazıyor ? o sadece gg nin aldığı komisyon %10, yanlışım varsa ispatla !

Satış komisyonu, satışı başarıyla gerçekleşen işlemler sonunda, satıcıdan alınır.

GittiGidiyor, satış komisyonu, banka kredi kartı hizmet bedeli ve KDV dahil olmak üzere gerçekleşen satışlar için %10* komisyon alır.

* %10 komisyon oranının dökümü: %3 ila %4 KDV ve Banka kart hizmet bedeli(her bankanın farklı hizmet bedeli olabilir) + %6 - %7 GG geliri

kdv dediğin vergi değilmi hocam ?  

o kdv kendi kazandığı paranın kdv si. %10 kesti sana kaldı 90.Sen o doksan dan kdv ödücen :=)

İmzalamazsam ne olcak?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Şimdi bende durumun tersini düşünmeye başladım.Alıcı bu işten zararlı çıkabilirmi ? Çin siteleri üzerinden alışveriş yapıyorum.Tabiki postane aracılığıyla ne kdv ne cart curt ne kargo parası hiçbirşey ödemeden ürünler elime ulaşıyor.3-5 dolarlık ucuz şeyleri alırken göte gelmeyelim ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

neler oluyor su hayatta kafe işletiyorum aylık en az 4,5 ilan veriyorum kamyonet araba arazi satış ilanları komisyon felan aldıgım yok sadece ilan parası 10 tl alıyorum bize birşey olurmu

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    drexler
    drexler's avatar
    Erkek

Facebook bunu yazdı:

Dos_Attach bunu yazdı:

hiç bişey olmaz çünkü zaten gg üzerinden satış yaparken kesilen %10'luk payın içinde vergisi cartı curtu felanda var. 

nası vergisi cartu curtu var nerde yazıyor ? o sadece gg nin aldığı komisyon %10, yanlışım varsa ispatla !

sevmedim bu çocuğu altı üstü 3 konu başlıgında yorumu var ıkı yorumuna ayar oldum. biri bu diğeri hatırım da değil....

İTİNA İLE torrentleech davetiyesi aranır. ama kefil bulunamaz :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Son_Angut
    Son_Angut's avatar
    Erkek
    Lathedarkman bunu yazdı:

tasoya kadar düştünüzmü a.q gidin usulsüz ihaleleri, girişim dehası bakan başbakan cumhurbaşkanı çocuklarını takibe alın

googledan taso resimlerini bul bak :) insanın içi gidiyo :) senin yaş ya 15 yada 35 :) ikisinin arasında bişey olsan tasoları bu kadar hafife almazdın
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

Yalan..

neden yalan diyorum  maliye büyük vurgunları araştırsın adam taso satmış peşinde şerefsizlik bu

ayrıca haber internet üzerinden iş yapanları korkutmak için yapılmış yalan asaparagas haberdir.

ayda 150 000$ para kazanan adam biliyorum olsa o ibne ceza yerdi

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek
    Lathedarkman bunu yazdı:

tasoya kadar düştünüzmü a.q gidin usulsüz ihaleleri, girişim dehası bakan başbakan cumhurbaşkanı çocuklarını takibe alın

le le le sakine
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byeren
    byeren's avatar
    Erkek

Kahkahalarla gülüyorum : )

Gazoz kapaklarinada herhangi bi uygulama varmi

asdasdsa
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

Valla dostlar gayet şaşırdım bazı günler  günde 70-80 bin Tl normal gümlerdede sürekli 3-5 bin para kazanan kişileri bizzat biliyorum şu anda bile yapıyorlar 3 yıldır yapıyorlar. Ne sattıklarını sormayın:) ama aynı şekilde hemde sıfır ürün satıyorlar ne vergi ne kayıt hiçbir şey yok. Adamlar üstelik avukat bile hazırda tutuyor herhangi bir şey olursa diye ama avukata iş düşmedi şu ana kadar. Ya bu vatandaş resmen tuttuğumuzu öpüyoruz kurbanı ya da haber asparagas korkutmak için düzenliyorlar. Maliye hala daha sanal kredi kartlarını tam takip edemiyor gg yimi takip edebilecek bana oldukça zor görünüyor. Ama herşeyi denetleme yetkisi SGK da var yasalara görede sadece kendisine borcu olanların herşeyini denetleme yetkisi var gerçi son dönemde bu konuda çok değişiklik yaptılar çoğumuza sezdirmeden ya bana pek doğruymuş gibi gelmiyor yinede bir araştırmak lazım böyle bir haber yabana atılamaz satış yapanlar için.

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
Toplam Hit: 6628 Toplam Mesaj: 42