folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Tek Tip Askerlik Konusunda TSK Önerisini Sundu !

Tek Tip Askerlik Konusunda TSK Önerisini Sundu !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g3da
    g3da's avatar
    Erkek

Milli Savunma Bakanı tek tip askerlik konusunda çalışmaların TSK tarafından hazırlandığını açıkladı...

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, tek tip askerlikle ilgili Genelkurmay tarafından yapılan teknik çalışmaların tamamlanıp Başbakanlığa iletildiğini belirterek, ''Bundan sonra inisiyatif Başbakanlıkta, Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar Dairesinde'' dedi.

Gönül, Irak Savunma Bakanı Abdülkadir Muhammed Casim El Mafraci ve beraberindeki heyet ile makamında görüştü. Gönül, görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin ''tek tip askerlik'' ile ilgili çalışmalar konusundaki sorusu üzerine Gönül, ''Teknik çalışmalar Genelkurmay tarafından tamamlandı ama kanun tasarısı aşamasına gelmedi. Bundan sonra inisiyatif Başbakanlıkta, Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar Dairesinde'' dedi.

''Hükümetin teknik çalışmayla ilgili görüşünün'' sorulması üzerine Gönül, şunları söyledi:
    ''Bakanlıklara sormadan hükümet görüşü teşekkül etmez. Bu konu hem Milli Eğitimi ilgilendiriyor hem Maliyeyi ilgilendiriyor hem İçişleri Bakanlığını ilgilendiriyor. Her bakanlığın görüşünü almak gerekiyor. Bu, kanunların normal yürüyüşüdür. Bakanlıkların görüşü alınmadan Bakanlar Kurulunda kanun tasarısı haline gelip imzaya açılmıyor. Bu görüşlere göre teknik çalışmada değişiklikler yapılabilir endişesiyle şu aşamada herhangi bir bilgi vermemiz, sonradan değişecek bir hususu söylememiz manasına gelir diye söylemiyoruz. 

Şu anda Genelkurmay çalışmasını Başbakanlığa verdi, Genelkurmay Başkanımızın ziyaretinde. Bundan sonra inisiyatif Başbakanlıkta, Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar Dairesinde. Başbakanımızın şahsen yapacağı birşey değil. Kanunlar ve Kararlar Dairesinin bunu yürütmesi gerekiyor.''

AA

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

askerlik kısalması laızm bir insanın en verimli döneminde 15 ay bir iş yapmaması cok büyük kayıp

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Foxxxxxx bunu yazdı:
    -----------------------------

askerlik kısalması laızm bir insanın en verimli döneminde 15 ay bir iş yapmaması cok büyük kayıp

kısa dönem 6 normal er 12 olsa güzel olur

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

kısa dönemler de 12 ay yapsın onlar okurken digerleride vergisini veriyor tek tip askerlik 12 ay askerlikyada 9 yada hiç olmasın

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Foxxxxxx bunu yazdı:

kısa dönemler de 12 ay yapsın onlar okurken digerleride vergisini veriyor tek tip askerlik 12 ay askerlikyada 9 yada hiç olmasın

şimdi hocam adam okurken vergi vermiyormu? okurken çalşmıyormu? niye okuyanlara diğerleri bi ton laf ediyor. okuyan adam mühendis oluyor şu bu oluyor ülkenin okunmuşluk düzeyini yükseltiyor. Tabiki okumayanlara lafım yok ama eğer tek tip olursa bence üniversitelerde biraz değişiklik olur. Şahsen ben bile askere gidip gelip öyle okurum veya okumam artık bilemiyorum

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

kısa dönem 6 ay olsun, uzun dönem de 9 ay olsun, sanırım kimse itiraz etmez...

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek
    HanDsomE bunu yazdı:

Foxxxxxx bunu yazdı:

şimdi hocam adam okurken vergi vermiyormu? okurken çalşmıyormu? niye okuyanlara diğerleri bi ton laf ediyor. okuyan adam mühendis oluyor şu bu oluyor ülkenin okunmuşluk düzeyini yükseltiyor. Tabiki okumayanlara lafım yok ama eğer tek tip olursa bence üniversitelerde biraz değişiklik olur. Şahsen ben bile askere gidip gelip öyle okurum veya okumam artık bilemiyorum

sonra beyin göçü neden var deniyor...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

HanDsomE bunu yazdı:

Foxxxxxx bunu yazdı:

kısa dönem 6 normal er 12 olsa güzel olur

Niye sanamı yapıyorum askerliği?

Zorunuzamı gidiyo...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

yakında komple orduyu kaldırırlar

le le le sakine
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

ulquiorra bunu yazdı:
    HanDsomE bunu yazdı:

Foxxxxxx bunu yazdı:

sonra beyin göçü neden var deniyor...

aynen hocam yani tüm erkekler neden hayatlarını şu belkide ortalama olarak söylüyorum 60 yıllık ömrünü 20 -21-22 yaşındaki askerliğe göre düzenliyo anlamış değilim. Millet artık bir öcü olarak mı görüyor askerliği ? yoksa bazıları çok yaptığı için enayimizi biz diyip sonra vatan millet sakarda diyor ? acayip bir konuya döndü bu askerlik

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g3da
    g3da's avatar
    Erkek

O değilde 12 ay askerlik yapıcaz varsayalım kyk'dan aldığımız krediyi kim ödeyecek devlet mi ? Okul bitti başvurdum kasımın başında gel dediler en erken aralıkta alabilirler dilekçe verdim diye oda meçhul , olmadı şubatta alacaklar 12 ay askerdeyiz 2012 de gelicem kyk geri ödeme başlıyıcak sap gibi kalıcaz .

Toplam Hit: 10146 Toplam Mesaj: 77