folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Telefonum Çalındı

Telefonum Çalındı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AasakLie
    AasakLie's avatar
    Erkek

Arkadaşlar dün gece itibari ile HTC marka telefonumu çaldırdım. son zamanlarda böyle bi olayla karşılasan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. birazdan karakola oradan savcılıga gitmeyi düşünüyorum. mobil cihazların calındıgında kapatıldıgı bi birim oldugunuda ögrendim şuan icin aramadım. HTC sense muhabetinde pek anlamıyorum ne yapmam gerekli şuan icin

Belki sihirbaz değildik ama çok şey kaybettik.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

htc firması cihazın nerede kullanıldığını sana bildirir ayrıca firmaya iletişime geçersen fatura bilgileri kimlik bilgilerini vs kapatıyorlar cihazı ama çalan adam bir yolunu bulur yine kullanır  geçmiş olsun savcılık bulur onu ama sana gelene kadar haşat olmuş olur

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AasakLie
    AasakLie's avatar
    Erkek

http://www.ntvmsnbc.com/id/25330757/ zamanında böyle bi haber okumuştum. zaten telefonu kullanan kişininde kilidi açacagını düşünmüyorum. 2006 yılında siemens sx1 marka telefonu kaybetmiştim o bulunamadı ama bu bulunur gibime geliyor polis ve savcılık umarım iyice ilgilenir 3-4 ay sonraya atmazlar dosyayı

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

Savcılık + HTC Firmasını ara. Polisle hiç uğraşma. 

ne diyon?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AasakLie
    AasakLie's avatar
    Erkek

htc yi aradım biz bişey yapamayız savcılıga başvurmanız lazım dediler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

git hoca telefonun bulunur en geç 3 ay sonra gelir sana

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc_cO_By
    Mc_cO_By's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun hocam. Ümidini kırmak istemem fakat benzer bir olay abimin başından geçti. Kısaca, telefonu çalanı gördünüz mü, durdurmaya çalıştınız mı, zorla mı aldı vs gibi sorular sordular, ardından takipsizlik kararı verildi.

Nerdeyse sonuç hırsıza kendi rızamızla vermişize bağlandı.

Umarım senin için adalet bizdekinin aksine işler.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    birgaripaskbestesi
    birgaripaskbestesi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    AasakLie bunu yazdı

htc yi aradım biz bişey yapamayız savcılıga başvurmanız lazım dediler.

5809 sayılı Kanunun 58 inci maddesinde “Kurum sistemine kayıtlı olan elektronik kimlik bilgisini haiz cihazı çalınan, yağmalanan, kaybeden veya her ne suretle olursa olsun rızası dışında elinden çıkan kişiler cihazının elektronik haberleşme bağlantısının kesilmesi için öncelikle bilgi ve ihbar merkezine başvururlar.” ve Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihazlara Dair Yönetmeliğin 11 nci maddesinin 1 inci fıkrasında “Cihazları beyaz listede yer alan kullanıcılar çalınma, yağmalanma, kaybolma veya her ne suretle olursa olsun rızası dışında elden çıkma durumlarında cihazlarının elektronik haberleşme şebekesinden hizmet almasını engellemek için telefon yolu ile ihbarda bulunur” hükümleri yer almaktadır.
    Söz konusu mevzuat hükümleri çerçevesinde Bilgi ve İhbar Merkezi’nin telefon ile aranması ve verilen bilgilerin doğrulanması halinde cihazın haberleşme şebekesinden hizmet alması engellenmektedir.

31 Ocak 2006 tarihinde faaliyete geçen Bilgi ve İhbar Merkezi Çağrı Merkezi’ne Türkiye’nin her yerinden 444 9 777 - 0312 232 23 23 numaralı telefonu aramak sureti ile 7/24 ulaşılabilmektedir.

umarım faydası olur.

bu arada faturan ile birlikte savcılığa git, savcılık asayişe yönlendirir. asayiş ilgili operatörlere yazı gönderir, şu imei numaralı telefon sizde ise haber edin diye. cevap gelince asayiş gider kullananı ve cihazı alır savcıya teslim eder. genelde cihazın kullanıcıları cihazı ücretle satın alan kişiler çıkar. çalan kişi cihazı satmıştır çünkü. ona da zor ulaşılır.

gariplikten arta kalan zamanların yüksündürdüğü bir yalnızlık benimkisi... http://www.gezgin.web.tr
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AasakLie
    AasakLie's avatar
    Erkek

şuan icin mobil cihaz takip merkezini aramayı düşünmüyorum cihazın kapatılması bulunmasını biraz zorlaştırır diye düşünüyorum. savcılıga bi gideyim ona göre yapacagız bişeyler. Bide Htc deki görevli HTC sense sayesinde cihazların bulunabildigini ama bunun yasalar sayesinde özel hayatı engellediginden kaldırıldıgını söyledi.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AasakLie
    AasakLie's avatar
    Erkek

edit

AasakLie tarafından 09/Oca/13 09:46 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Savcılığa git ama, ümitlenme fazla,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
Toplam Hit: 5361 Toplam Mesaj: 37