folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Tesseract OCR Library C# Icin

Tesseract OCR Library C# Icin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

benim istedigim bir sey degildi bu timer ya da görsel seyler aslinda :) o yüzden ayri bir dll yaptim. bitmap verince geriye text olarak dönderiyor. Ama senin de güzel olmus..

Captcha icin kullanacak arkadaslar; zamanim olsaydi daha güzel bir kac fonksiyon eklemek isterdim background temizlemek icin. Proje dosyasini güncelledim, grayscale e ceviren bir metod ekledim ama onu cagirmadim. Isteyenler o sekilde kullanabilirler. Ilk mesajimdaki örnek kod gösterdigim gibi, cevrilmesi istenilen resmin yolunu vererek bu isi yapabilirsiniz.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    infazteam
    infazteam's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

benim istedigim bir sey degildi bu timer ya da görsel seyler aslinda :) o yüzden ayri bir dll yaptim. bitmap verince geriye text olarak dönderiyor. Ama senin de güzel olmus..

Captcha icin kullanacak arkadaslar; zamanim olsaydi daha güzel bir kac fonksiyon eklemek isterdim background temizlemek icin. Proje dosyasini güncelledim, grayscale e ceviren bir metod ekledim ama onu cagirmadim. Isteyenler o sekilde kullanabilirler. Ilk mesajimdaki örnek kod gösterdigim gibi, cevrilmesi istenilen resmin yolunu vererek bu isi yapabilirsiniz.

unabalanced hocam 50*45 pixel olarak ayarladım picturebox ve kodları. okutmak istediğim rakamlarda ekranda 50*45 boyutunda. bağzı rakamları okuyamıyor. acaba gelen görüntüyü siyah beyaza cevirsek  okuyamadığı sayıları okuyabilirmi ? (rakamlar tek basamaklı)

infazteam tarafından 14/Tem/17 16:51 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    infazteam
    infazteam's avatar
    Erkek

siyah beyaza çevirdim fakat gene olmadı 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

neyden bahsettigini bilmiyorum hocam ama hepsini okuyacak diye bir kural yok. Eger ilgili resmin arkaplani karmasik bir seyse ve resim kalitesi iyi degilse ve .... (diye gider) okuyamamasi normal. Belki alani büyütmen gerek. Ama bence öncelikle ilgili resmi bilgisayarina kaydet (boyutunu ayarlayarak), ve ilk mesajimda yazdigim kodu uygula. Sonuc olarak okuyup okuyamadigini görebilirsin.

Eger okuyorsa; 

programda var olan capturing boyutunu yeniden ayarlamalisin

Eger okumuyorsa;

o zaman resim üzerinde oynama yapman gerekecek. Bu islemlerin genel adina Image pre-processing deniyor. Resmi en uygun haline getirmek icin cesitli islemler yapmak gerekiyor.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

@infazem Bende şu anda görüntü işleme ile uğraşmaktayım.İlgili görüntüyü siyah beyaza çevirdikten sonra threshold uygulayıp dahasonra morphology filetreleri uygulayıp(erode,dilate) yazı etrafındaki kalıntıları yok etmelisin.İlgili kalıntıları yok olduktan sonra resme gaussian blur uyguladıktan sonra daha yumuşak bir görüntü elde edeceksin.Buda yazı etrafındaki sharp pixelleri yumuşatarak yazının daha okunur bir hal almasını sağlayacak.

Ben genelde c# içerisinde opencv wrapper'ını kullanıyorum, C'de yazdığım gibi yazıyorum.Sadece vector gibi arraylist oluşturma farklılıkları var c# da.Opencv yi detaylı incelersen ilgili filtreleri kolaylıkla uygulayabilirsin.

Unbalanced, bu fatura işlemleri için bende teseract kullanacağımda daha konfigürasyon ayarlarını çözemedim.Eğer programı vb de değilde c# ta yazdıysan projenin linkini en azından teseract için olan kısmını paylaşırmısın.

Teseractı projeye ekleme noktasında başlayamadığım daha ve senin projenin linkini konuda bulamadım.

Esconda tarafından 15/Tem/17 14:27 tarihinde düzenlenmiştir

https://t.me/pump_upp
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

is yerindeki bilgisayarda hocam. pazartesi unutmazsam eklerim. unutursam da hatirlatirsan eklerim. opencv nin wrapper i hangi bilmiyorum ama emgucv opencv nin bire bir wrapper i ve opencv güncellendiginde emgucv de güncelleniyor. Bitirme tezimde emgucv kullanmistim (kisi tespit etme) ve memnun kalmistim.

Toplam Hit: 3837 Toplam Mesaj: 27
tesseract ocr emgucv