folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tır Şoförü Olmak İstiyorum...

Tır Şoförü Olmak İstiyorum...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Ben de istemiştim bir ara.

Tır şoförü olsam filozof da olurdum amk. :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

geçen hafta karşıya geçtim 3-4 saat boş vaktim vardı dedim ne yapsam ne yapsam baktım simitçi dayı . 

4.levent durağında simitçi ahmet abi var . duraklatın arkasında arabalı olan .

gittim yanına 2-3 saat muhabbet ettim adamla ne yer ne içer nerde işer xıçar . kaç para kazanır . kaç saat çalışır vergi vs . alayını konuştum dayıyla .

500t nin ortalama kazancından tutta . konfeksiyon elemanlarının kazancına dayı bütün tecrübelerini kustu resmen . 

yeminle doğru yerde doğru  işi yapmak lazım . bunu öğrendim dayıdan .

adam ortalama 150simitten 75tl kazanıyor günlük . 25-30 tl masrafı var  .tek kalem simit satıyor  ( ne su ne meyva suyu ne selpak . yoksa yandaki büfe şikayet ediyormuş. zabıtada izin vermiyormuş) 

dayı su + simit + selpak + meyva suyu ile bi simitçi arabasıyla ayda 2500-3000 tl kazanabilirsin dedi. +0 stres 0 sıkıntı sloganınıda dayadı bana .

iyiden iyi ye kafama girdi . belediyeden arabaların işkaliye parasını bile sordum . gaza gelip . işin tek kötü yanı kışın 4 ay xötün donuyor.

galiba simitçi olacam . du bakalaım hayırlısı ramazan bi bitsin. 

Hocam hedeflerinizi büyük tutun derim benden nacizane tavsiye. Şahıs hep iyiliklerini anlatmış olabilir fakat bu o işin bu kadar pembe olacağını göstermez çok işlek kral yerler muhakkak kapılmıştır bu dayı çok çok önce kapmış olabilir o yeri ayrıyetten böyle sokakta su satma köşelerde simit satma gibi işlek yerlerde maalesef ki " kalabalık ailesi olan bazı IRKLAR" baskın geliyor ve diğerlerini kovalıyor oradan kendileri alıyor böyle yerleri , belediyeden izin alınıyor diye belediye orayı sana vermiş diye bu senle uğraşmayacakları sana kan kusturmayacakları anlamınada gelmiyor vs.. vs.. benim 2 farklı işyerim var herkes dışardan süper görüyor fakat işin içine girince patronluk öyle kolay birşey değil kazancın çok olması bile bazen insana yetmez farklı ihtiyaçlar ve gereksinimler var dolayısıyla hedefleri büyük tutun derim genede kendi tercihiniz

Kurtlar tasma takmaz....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

geçen arkadaşımla konusurken bende dedim mk tır söförü olup uluslararası yollarda her gün güneşin dogusunu izlemek istiyorum yıldızları seyretmek istiyorum. harbiden istiyorum yani takipteyim güzel konu.

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

geçen hafta karşıya geçtim 3-4 saat boş vaktim vardı dedim ne yapsam ne yapsam baktım simitçi dayı . 

4.levent durağında simitçi ahmet abi var . duraklatın arkasında arabalı olan .

gittim yanına 2-3 saat muhabbet ettim adamla ne yer ne içer nerde işer xıçar . kaç para kazanır . kaç saat çalışır vergi vs . alayını konuştum dayıyla .

500t nin ortalama kazancından tutta . konfeksiyon elemanlarının kazancına dayı bütün tecrübelerini kustu resmen . 

yeminle doğru yerde doğru  işi yapmak lazım . bunu öğrendim dayıdan .

adam ortalama 150simitten 75tl kazanıyor günlük . 25-30 tl masrafı var  .tek kalem simit satıyor  ( ne su ne meyva suyu ne selpak . yoksa yandaki büfe şikayet ediyormuş. zabıtada izin vermiyormuş) 

dayı su + simit + selpak + meyva suyu ile bi simitçi arabasıyla ayda 2500-3000 tl kazanabilirsin dedi. +0 stres 0 sıkıntı sloganınıda dayadı bana .

iyiden iyi ye kafama girdi . belediyeden arabaların işkaliye parasını bile sordum . gaza gelip . işin tek kötü yanı kışın 4 ay xötün donuyor.

galiba simitçi olacam . du bakalaım hayırlısı ramazan bi bitsin. 

Hocam hedeflerinizi büyük tutun derim benden nacizane tavsiye. Şahıs hep iyiliklerini anlatmış olabilir fakat bu o işin bu kadar pembe olacağını göstermez çok işlek kral yerler muhakkak kapılmıştır bu dayı çok çok önce kapmış olabilir o yeri ayrıyetten böyle sokakta su satma köşelerde simit satma gibi işlek yerlerde maalesef ki " kalabalık ailesi olan bazı IRKLAR" baskın geliyor ve diğerlerini kovalıyor oradan kendileri alıyor böyle yerleri , belediyeden izin alınıyor diye belediye orayı sana vermiş diye bu senle uğraşmayacakları sana kan kusturmayacakları anlamınada gelmiyor vs.. vs.. benim 2 farklı işyerim var herkes dışardan süper görüyor fakat işin içine girince patronluk öyle kolay birşey değil kazancın çok olması bile bazen insana yetmez farklı ihtiyaçlar ve gereksinimler var dolayısıyla hedefleri büyük tutun derim genede kendi tercihiniz

hoca iyi güzel diosun hedefleri büyük tut falanda türkiye şartlarında hedefini istediğin kadar büyük tut mk dayın amcan teyzen olmadan bi yerlere gelme şanşın ciddi manada düşük.

kendi işimizide kurtuk işlettik senin gibi onun stresi zaten apayrı bir sey hayatımda ilk beyaz sacım dükkan açtıktan sonra oldu işler düzgün gitse bile insan stres yapıyor... 

he tır şoförü olmam belki bir hayal olarak kalacak ama bir motor alip uluslararası gezi planım var buda benim o istediğimi bastırır hem kimseye hesap vermem kendi kafama göre takılırım bi yere bi mal yetiştirme derdimde olmaz diye düşünüyorum wh0 bunu düşünebilirsin bro

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Yurt içi tırcılık yapan dayı(larımın) numarasını vereyim konuş adamlara şuan mercedes amg versen sürmek istemiyorlar o kadar sıkıldılar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

tır şöförlüğü türkiyede iyi bir meslek değil hocam.kazanmıyorlar.babam bi ara nakliye işi yapiordu.hesap ediolar bin lira veriolarsa 700 lirası mazot vs gidior + yeme içme fln gibiydi.50 tlde komisyon veriolardı.yani hiç karlı iş değildi.bide bazen gittiğin yerde yük bulamiorsun zararına basıorsun başka yere.bunun yanında tır/kamyon eskime payı var.lastik patlarsa yenisi alacan tamir fln..

simit işine gelince, lisedeyken yapmıştık 3 arkadaş.ilk simitle başladık.sonra ayan limonata fln genişletmiştik :D belli saate kadar sabit bi yerimiz vardı sonrasında 3 arkkadaş simitlerle ayranla fln gezmeye başlıorduk.dükkan dükkan soruorduk :D fena para kazanmadık.böle boktan işlerde çok para var.

mesela çöp/geri dönüşüm işinde de çok para var.kemiş işinde de iyi para var.bu işler biraz sıkıntılı ama getirisi iyi.böle dandik işlerde nası böle paralar oluo halen anlamış değilim

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

Son bahsettiğin işlerde kar marji çok düşük gibi gözükür ama %50 civarı bazılarında %300 oluyor misal mısır . Önemli olan tezgahı yeri . Mal getirecek adamın sağlamlığı. YouTube'da sokak ekonomisi diye araştırırken aklım çıktı xd adamların bahsettiklerinin yarısına razıyım ben

Ole hayallerimi büyük tutmakla olmuyor ya aklin olacak yada sermayenin olmasi lazim 

samaccc tarafından 16/Haz/15 12:55 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Euro Truck Simulator zararları mı faydaları mı bilemedim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

ets multi ile merakım başladı... uzun yolda tır görünce iyice gözüm takılır oldu..  geçen gebzede volvoları scanialar falan bi mutlu oldum galiba tırcı olcam lan

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

Sağlam bi göbeğin kirli mavi bi atletin varsa yarın gel başla

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Toplam Hit: 7841 Toplam Mesaj: 58
lojistik tır uluslar arası şöfor