folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tır Şoförü Olmak İstiyorum...

Tır Şoförü Olmak İstiyorum...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

kolaymı o iş hoca öyle kazası var belası var

hem tecrüben yok çipli ehliyetin yok hangi lojistik sana aracını teslim eder

mantıklı bir fikir değil gibi

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Yaş sınırı 24 pisikoteknik belgesi src ayrıca ilk işinde bir lojistik firmada çalışman lazım referans ve deneyim için ayrıca belgeleri pahalı 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Yine Türkiye 'de ki tır şoförleri pek bir şey yapmıyorlar. Yaptıkları iş hiç zor değil. 

Avustralya 'da adamlar tırın arkasında 15 tane kadar römork takıyorlar, çamurun içinde falan gidiyorlar. Sonra bu 15 römorku geri geri giderek ip gibi diziyorlar. Baya aşmışlar kendilerini.

Şu belgesel: https://www.youtube.com/watch?v=ln0wxlegsVc

SkynetX tarafından 16/Haz/15 17:02 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    TOMBLACK bunu yazdı

geçenlerde tırdan mal indiriyoruz sonra çay molası verdik felan bende meraktan sordum abi ne kadar kazanıyorsun dedim adam bana dediği şimdi zararına dedi ancak dönüşte burdan mal yükleyip gidecem öyle kazanacam yolumu bulacam felan dedi yanındaki adam 3 tane evi neyle aldın felan dedi orasını karıştırma dedi felan güldü sonra adam uzaklaşınca dedim ne yaptıda aldı oda dedi zamanında sınırda kaçakçılık yapmış felan dedi yanı hocam bu işi yaparsan köşeyi dönersin 

Hocam kaçakçılık yaparlar firmanın araca koyduğu yakıtı çalarlar vs vs vs vs ler bitmez yani de de de de bunları anlatıp harama teşvike cesarete yada en azından akla koymaya ne gerek var :)

Kurtlar tasma takmaz....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

ets multi ile merakım başladı... uzun yolda tır görünce iyice gözüm takılır oldu..  geçen gebzede volvoları scanialar falan bi mutlu oldum galiba tırcı olcam lan

2008 yılının haziran temmuz ayında İkitelli depozito avnin karşısındaki caminin lojmanında kaldım. Sanayi bölgesi olması dolayısıyla yollarda tırlar vardı. Hayatımda böyle tırlar görmemiştim. Çok güzel tirlar vardı. İçimde tır merakı başladı. Ama şuan öyle bir heves yok. Zamanla geçer, merak etme.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Superchicken
    Superchicken's avatar
    Erkek
    BosnaK bunu yazdı

X Nakliye firmasında operasyon pazarlama yapıyorum, 16 şöförüm var uluslararası çalışıyoruz.

Hayatının geri kalanını yaz-kış bir konservede yatarak geçirmek istiyorsan, seçim senin.

Yönetici ihtiyacı varmı hocam babam iş ararken katkım olsun sorayım.. Eski yurtiçi kargo istanbul bölge müdürü.

Korkmayın canım hayal edin..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Tır şoförü bir müşterimiz vardı çok geziyordu ama yapılacak iş değil diyordu hiç memnun değildi  

bunun tırına teröristlre saldırmış mallarını çalmışlar kendini ispat edene kadar akla kararyı seçmiş ortakmısısn anlaşmalımısısn vs gibi 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

ilk okuldan beri tırcı olmayı isteyen bir emmi oglum var. Üniversiteyi terk etti tır soforu olacam diye. :) oldu

Src aldı , bir firmada 1-2 ay soforlerin yanında staj gibi gitti geldi ( sürdü )

Su anda altında scania var , silobaz cekiyor.

Sonuc ; Üniversiteyi terk etti , ilk okuldan beri hayali. İT GİBİ pişman :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekkeli
    Tekkeli's avatar
    Erkek
    WH0 bunu yazdı

Arkadaşlar işi gücü bırakıp uluslar arası tır şoförlüğü yapmak istiyorum. Daha önce herhangi bir tır kullanmışlığım felan yok fakat bu işi çok iyi yapabileceğimi düşünüyorum... nasıl başlayabilirim?

Nakliye firmalarında çalışman lazım.

ama nakliye firmalarının acemi sürücü çalıştıracağını pek zannetmem.

Birazda torpilliolman lazım.

Köpeklerin kardeşliği aralarına kemik atılana kadardır. Mevlana Celaleddin-i Rumi
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    DeepHouse bunu yazdı

geçen arkadaşımla konusurken bende dedim mk tır söförü olup uluslararası yollarda her gün güneşin dogusunu izlemek istiyorum yıldızları seyretmek istiyorum. harbiden istiyorum yani takipteyim güzel konu.

Sabahın erken saatinde Kars'tan İstanbul a doğru tır sürerken güneşin doğuşunu nasıl izleyeceksin ki ? :D

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
Toplam Hit: 7846 Toplam Mesaj: 58
lojistik tır uluslar arası şöfor