folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder TOKİ Başvuruları Başladı (100 Bin Sosyal Konut Projesi İçin Başvuru Şartları)

TOKİ Başvuruları Başladı (100 Bin Sosyal Konut Projesi İçin Başvuru Şartları)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    Uveys bunu yazdı
    EricNorthman bunu yazdı
    samato bunu yazdı
    EricNorthman bunu yazdı
    samato bunu yazdı

emekli kategorisini kaldırmışlar heralde.

sitede 3 kategori gözüküyor. E-devlette de öyleydi. Bende başvurucam bakalım kendime belki kısmetimize çıkar. 

Başakşehiremi başvurmak lazım , Arnavutköyemi bilemedim ama.

Ben hata yaptım, kaç adet yapılacak bilgin var mı ? 
    Arnavutköye 3bin küsüre yakın, tuzlaya 4bin küsür adet ev yapılacak. 
    Ama başakşehire 500 adet. 

Baba bey arnavutköy dedi, dedim dağda ne işin var, oda avcı iyi olur falan kafasında. 
    Lakin çıkarsa bir şey olursa oraya gitmek lazım iş yeri yeşilköyde yapamaz.
    başakşehir yazdırdım da unuttum ben 500 adet olacağını. Daha ikinci günde 3000 kişiyi geçmişti başakşehir başvurusu 

Edit ; Baktım emekli kalkmış dediğin gibi sanırım %25'lik sınırı doldurmuşlar, geriye kalan katogoriler için hala giriş mevcut. 

abi o işte bir iş var . Emekli kalktıda en ufak bir duyuru bile yapılmadan kalktı.

E-devlette 2 tane başvuru noktası var. biri başakşehir biri arnavutköy.  Tuzlayı göremedim. 

Bende memleketteyim e-devletten başvuru yapmaya çalışıyorum olmuyor bir türlü . Başvurular kapanmadan istanbula dönücem. 

Nasip kısmet işte abi. Kimler kimler başvuruyordur bunlardan nemalanmak için.

Aaaaa bak ben sana anlatayım, dediklerini duyunca kafamda nifak tohumu daha da arttı şimdi.

Öncelik proje daha başlamadan da takip ediyordum. Başlamadan derken, başvuru tarihi girmeden yani. Tayyibin açıklamasından sonra giriştim konuya.

1. Olarak, 3 yerde 1.5-2 yıla kadar yapılacak konutlar mevcut sadece İstanbul için söylüyorum, Tuzla - Arnavutköy - Başakşehir 

Toki'nin sitesinde an altta, pdf linki var, oraya gidince 3 bölge de ki yapılacak konut sayısını görüyordun. Şimdi girdim sayfa 404 error veriyor. 
    Arnavutköy de dün bakmıştım 3 bin küsüre yakın konut yapılacak yazıyordu. Adeti verilmişti. Tuzla da 4 bin küsüre adet verilmişti. Başakşehir'e de 500 küsür adet verilmişti. 

Bundan önce de başvuru tipleri olarak. 

Şehit, gazi, harp vs mağdurları, 
    Emekli ( %25 kontejyan onlara vardı )
    %40 engelli raporu olanlar
    Standart başvurular 

4 katagori içinde genel kural, 25 yaş doldurması 1 yıl bulunduğu yerde ikamet ediyor olması nufuse kayıtlı olması, 
    Şehit harp gazı vs için gerekli belgeler, Emekli için ssk'dan emekli belgeleri, engelli için %40 raporu, İstanbul için maksimum gelir beyanı 6000tl belgelemek, 
    Şehit ve gazi vs hariç diğerlerinde her aile için bir başvuru, aile üzerine eşe ve çocuklara ait mülkiyet olmaması. Bu kadardı. 

Şimdi dikkat ettim dediğin gibi, 
    - Emekli kontejyanı kaldırılmış, 
    - Tuzla kalkmış 

Biz ziraata para yatırmaya gittiğimiz de, Başakşehir, Tuzla, Arnavutköy, hangisini seçiyorsunuz diye kağıt koydular önümüze. 

Diyeceğim, ki emekliyi doldurdular, tuzla için başvuru adetini doldurlar. 

Ama işte bende bilmiyorum altında başka hangis sebepler var ne karıştırıyor bunlar :/

başvuruyu e devletten yapmayı denediniz mi? oradan yapıp gönderilen hesap numarasına parayı gönderdiğiniz zaman başka birşey yapmanıza gerek kalmıyor

Yok ben dün fiziksel olarak gidip ziraatten yaptım. Ziraatten yapmak isteyen olursa süreçleri ve yapılacakları anlatırı 15 dakika da işlemler tamam oluyor. 

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Şu gelir muhabbeti ile ilgili birşey var mı?

Amına koyim 2 ay kadar önce kıdem aldım ve tam o limiti ucundan sıyırıp geçiyorum diye basvuramayacak mıyım?

Yani atıyorum son 3-4 ayın bordrolarından biri falan diye birşey yok mu? Ya da 3+1 için gerek yok falan

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Catapat
    Catapat's avatar
    Erkek

İstanbul Tuzla ne oldu  nereye kayboldu bilen/soran var mı?

Kura usulü değil mi bu yahu?  Başvuran sayısının çok olması ne fark ettirecekki ? Neden kontenjan var?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

TokiBank

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    Catapat bunu yazdı

Kura usulü değil mi bu yahu?  Başvuran sayısının çok olması ne fark ettirecekki ? Neden kontenjan var?

Ben 17 aralıkta ziraate gittiğimde tuzla vardı, ama herkes arnavutköy 3+1'e giriş yapıyordu. 
    Bugün 18 aralık tuzla yok bende anlamadım bu işi. Bir de kura usulu ama neden şartlarda başvurularda ve konut lokasyonlarında değişikliler oldu onuda hiç anlamış değilim. 

antivir-US ; Gelir muhabbeti konusunda bir bilgim yok benim de baba bey çözüyor olayları ama girmek istiyorsan gir, kura sonrası 5. günde paranı geri alıyorsun zaten. 
    Belki çıktı diyelim, gelir muhabbetinden olmasa bile hakkını devir edersin en kötü. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

edevlette toki için başvuru sayfası göremedim ben yoksa mobilde mi yok 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    EricNorthman bunu yazdı
    Catapat bunu yazdı

Ben 17 aralıkta ziraate gittiğimde tuzla vardı, ama herkes arnavutköy 3+1'e giriş yapıyordu. 
    Bugün 18 aralık tuzla yok bende anlamadım bu işi. Bir de kura usulu ama neden şartlarda başvurularda ve konut lokasyonlarında değişikliler oldu onuda hiç anlamış değilim. 

antivir-US ; Gelir muhabbeti konusunda bir bilgim yok benim de baba bey çözüyor olayları ama girmek istiyorsan gir, kura sonrası 5. günde paranı geri alıyorsun zaten. 
    Belki çıktı diyelim, gelir muhabbetinden olmasa bile hakkını devir edersin en kötü. 

Teşekkür ederim hocam. Şansımızı deneyelim madem

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

kura ne zaman çekilicek ?

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı
    EricNorthman bunu yazdı
    Catapat bunu yazdı

Teşekkür ederim hocam. Şansımızı deneyelim madem

Rica ederim hocam hayırlısı olsun 

@PanxeR hocam https://www.turkiye.gov.tr/toki-konut-is-yeri-basvurusu

Adresinden oluyor, mobil uygulamada çıkmıyor olabilir, ama mobil tarayıcı da çıkabilir, ben pc'den ulaşabiliyorum. 
    Girince direk zaten 25'yaşını doldurmamışsın lan dedi 

@Naruto ; 15 Ocakt'a başvuru tarihi sona erdikten sonra açıklanacak olduğunu okudum hocam. 

EricNorthman tarafından 18/Ara/19 23:38 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Catapat
    Catapat's avatar
    Erkek

İstanbul Tuzla'nın başvuru ekranında daha önce yer alıp şimdi neden yer almadığı konusunu buradan sordum. 

https://www.toki.gov.tr/bilgi-edinme 

Konu türünü "Konut ve İşyeri Satışları" olarak seçip ve diğer gerekli alanları doldurup siz de sorabilirsiniz.

Bu konunun takipçisi olalım bakalım :)

Toplam Hit: 19272 Toplam Mesaj: 148
toki altgelir evsahibi