Tunceli‘ De 7 Şehit

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

Askerlik zorunluyken askerden kaçan askere gitmeye götü yemeyen o kadar korkak it sürüsü varken birde zorunlu yapmasak aman allahım mantıklı bir düşüncedir askerliğin zorunlu olması

Bugün alsınlar bugün yine giderim federal Türkiyede nedir yeni yeni elemntler uydurmayın a.k Tek Türkiye Cumhuriyeti vardır istensede istenmesede sike sike herkes bunun kabul edecek arkadaşım

Konudaki ilk mesaj tipik bdp li sözleri başka bir şey değil

Godomanların çocuları siyasilerin çocukarı askerden kaçıyorsa bunun tüm askerlik ocağına mal edemezsin o onların şerefsizliğidir. bunu düzeltecekte yine bu millettir ama gerçi mi,lletde gün geçtikçe koyunlaşma sürecine girmekte

ortada bir savaş yok ortada savaş olması için 2 devlet olması lazım çapulcularla mücadele edilir savaş edilmez 

bu milletin evlatlarıda aslanlar gibi gidip yapacak askerliğini korkaklar ise kaçar...
    senin atan dedn bugün senin düşüncende olsaydı bugün sen ve bu ülke yerinde olmazdı

ülkenin şuanki durumuna bakarsak

keşke kurtarmasaymışlar bu ülkeyi

adamlar boşuna uğraşmışlar

ayrıca koşa koşa askerlik yapmanın bir anlamı yok kaçmıyor nasıl olsa

bence herkes askerlikten kaçsın sonra diğer ülkeler işgal etmeye başlasın böylelikle zenginin çocuğuda sike sike savaşmak zorunda kalır...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    bugün az daha ölüyodum. patlamadan bir km uzaktaydım ve sesi bile inanılmaz geldi. Bu arada şehitlere selam verdim geçerlerken caddeden... vay amk.

Çok sıkılıyom
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    FOXXLY bunu yazdı

bölünmeyi isteyen ne kadar kürt varsa alsın amk dağlarını bölünelim amk.

bölündükten sonra ne yol ne su ne elektrik hiç bişey vermeyeceksin köpek gibi yalvartacaksın amk.

yazık günah bu kadar insan pisi pisine ölüyor.

Hacı zaten bölünürse Türkiye ki dış güçler bunu istiyor o ibnelerin kurduğu ülkeyi sikecek 20 tane ülke var böl parçala yönet taktiği.

Sonra analarını bacılarını sokakta iş başında bulurlar.

Aynen amk. Salaklar kurdistan diye bi devlet kuracaklarmış bi de bu devlet sosyalist olacakmış güya güçlü olacaklar bunlar şimdi :D Hacı zaten kafa yokki bunlarda amk köpek gibiler otursan adam akıllı konuşamazsın milletin suratlarına korkmaları için köpek gibi bakarlar mafya babaları güya. ulan amk salağı orada kurdistan kursan nolacak şimdi söylesene? çok mu güçlü kürtler amk? fakir bi ülke olacaksın başkalarına muhtaç olacaksın istersen 100 milyon askerin olsun ne boka yarar amk güçlü silahların mı olacak atom bomban mı olacak? yeni ülkede mi olacak bunlar? mal hocam mal bunlar yemin ediyorum geri kafalılar. dünya artık değişti bu salaklar eskide kaldı amk insan gücüyle bişey olmuyor. ha oluyor olmasına ama nereye kadar. ağır silahlar var artık atom bombaları var. amk başka devletler bu terörün bitmesini istemiyor diye götleri çok kalktı zaten eski gücümüz de olsak veya şuanki amerikada falan olsa bunlar bok sesleri çıkardı. kendilerini bi bok sanıyolar amk. hem ezik hem kendini bilmiş

sen bu patlamalarin kurdistan denilen sacma sapan ugraslar icin olduguna inaniyormusun?

Bu ulke basli basina terror amk .

Herkez bir oyunun icinde eglenip geciyor..

Az kafayi calistir.

devlet ota boka zam yapiyor Halk in dikkatini baska yone cekiyorlar..

neyse ya..

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatX
    fatX's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı
    bugün az daha ölüyodum. patlamadan bir km uzaktaydım ve sesi bile inanılmaz geldi. Bu arada şehitlere selam verdim geçerlerken caddeden... vay amk.

:/ Yapıcak yorum bulamıyorum artık. Geçmiş olsun hocam sana da..

Ülkeden gitmekle, askerliğe gitmemekle, isyan çıkartmakla, toprak verip bölünmekle ve ya her kürdü bi keseye koymakla da bu sorunun çözülmeyeceğini unutmamak lazım. 

Bu seçeneklerin hepsi bizi bokun içine sürükler.

Altan naptın oğlum :|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

askeri polisimi şehit eden teröriste destek veren k.ırak veya amerikan kuklası barzani akepenin kongresine katılacakmış. işte oslo görüşmesi nasıl vicdanımızı parçaladıysa. habur nasıl içimizi parçaladıysa bu barzani köpeğininde akepe kongresine katılıp akepelilerin öyle möyül möyül bakmaları şehitlerimizin ve şehit ailelerimizin ve Türk milletinin vicdanını parçalayacak olan durum budur.

Vatan vatanda....neyse biz anca kınarız kınayarak terörü bitircez biz daha durun. bıçak daha kemiğe dayanacak ya

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

Askerlik zorunluyken askerden kaçan askere gitmeye götü yemeyen o kadar korkak it sürüsü varken birde zorunlu yapmasak aman allahım mantıklı bir düşüncedir askerliğin zorunlu olması

Bugün alsınlar bugün yine giderim federal Türkiyede nedir yeni yeni elemntler uydurmayın a.k Tek Türkiye Cumhuriyeti vardır istensede istenmesede sike sike herkes bunun kabul edecek arkadaşım

Godomanların çocuları siyasilerin çocukarı askerden kaçıyorsa bunun tüm askerlik ocağına mal edemezsin o onların şerefsizliğidir. bunu düzeltecekte yine bu millettir ama gerçi mi,lletde gün geçtikçe koyunlaşma sürecine girmekte

ortada bir savaş yok ortada savaş olması için 2 devlet olması lazım çapulcularla mücadele edilir savaş edilmez 

bu milletin evlatlarıda aslanlar gibi gidip yapacak askerliğini korkaklar ise kaçar...
    senin atan dedn bugün senin düşüncende olsaydı bugün sen ve bu ülke yerinde olmazdı

serdar onca yıldır üyesin ilk defa bu kadar saçma bir yorumunu gördüm valla bravo ya...

Ben de o askere gitmek istemeyen korkak it sürüsündekilerden biriyim bi düşünsene neden askere gidiyorsun ? Ülke savunması için dimi peki ülkeni neye karşı savunuyorsunki ? 30 yıldır bitirilmek istenmeyen bir belaya karşı savunuyorsun. Bi baksana onca yıldır millet nasıl askere gidiyo 15 yada 18 ay herneyse askerlik bi kaç ay acemi askerlik ondan sonra sözde usta birlik ve hep aynı eğitim aynı metod sıfır gelişim hep eski kafadan eğitimler teknolojiler vs. Şmdiye kadar şehit olanlardan kaç tanesi aslanlar gibi savaşıp şehit olduki ? En fazla %10dur o kadar bile değildir belki ya pusu kuruldu öldüler ya siktiri boktan karakollara atılan bombalarla öldürüldüler yada zaiiattan gidenler oldu aceminin tekinin el bombasıyla oynamasıyla gittiler vs...

Yukarıda birisi demiş dış güçler tetikliyoki millet askerlikten soğusun gitmesin vs aslında dış güçlerin istediği millet erkenden gitsin askere sıfır gelişmeyle eski kafayla devam etsin TSK istiyorlar. Halbuki doktorun mühendisin öğretmenin akademisyenin ne işi var ya askerde ? Niye hala profesyonel askerliğe geçilmedi neden paralı asker olayına girmedi hala bu ülke yahu askerlik neden zorunlu olsunki ? Askerlik sadece harp zamanı mecbur olur o zaman da 20 yaş üstü olmaz eli silah tutan herkes gider asker olur. İşsizlik diz boyu sen alsan 100k paralı maaşlı askerini eğitsen mis gibi her türlü imkanını sağlasan sonra yollasan dağa taşa o zaman terör mü kalır ya.

Bi de demişsin ya ortada savaş olması için iki devlet olması lazım diye ETA bir devletmiydi ASALA bir devletmiydi yada PKK'nın uzantısı PEJAK bir devletmiydi de o kadar devlet bunlarla savaştı ? Savaş devletler arasında olmaz taraflar arasında olur.

Ben ve atam aynı zamanı yaşamadık atam karadan gemi yürüttüğü zamanlarda değiliz biz yada "Merminiz yoksa süngünüz var" denilecek zamanda hiç değiliz. Artık savaşlar mermiyle olmuyo bu devirde ağızla ültümatomlarla oluyor yaptırımlarla oluyor söz sahibi olmakla oluyor istihbaratla ve teknolojiyle oluyo savaşlar. Vatan borcu dediğin sadece gidip 15 ay patates soymak wc temizlemek ve ego tatmini meraklısı rütbelilerin postaları olmakla ödenmiyor yetiştirdiğin öğrenci iyileştirdiğin hastalarla yada ne bilim bilimine teknolojisine yaptığın katkıyla da ödenir. Şu "askere gitmeyen erkek değildir" yada "her Türk asker doğar" yada "askere gitmeyene kız verilmez" yada "askerden kaçan korkak it sürüsü" ağızlarının artık modası ve zamanının geçtiğini her insan anlamalı.

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_Gizemli
    By_Gizemli's avatar
    Banlanmış Üye
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı

askeri polisimi şehit eden teröriste destek veren k.ırak veya amerikan kuklası barzani akepenin kongresine katılacakmış. işte oslo görüşmesi nasıl vicdanımızı parçaladıysa. habur nasıl içimizi parçaladıysa bu barzani köpeğininde akepe kongresine katılıp akepelilerin öyle möyül möyül bakmaları şehitlerimizin ve şehit ailelerimizin ve Türk milletinin vicdanını parçalayacak olan durum budur.

Vatan vatanda....neyse biz anca kınarız kınayarak terörü bitircez biz daha durun. bıçak daha kemiğe dayanacak ya

barzani kim ? kürdistan yerel yönetim başkanı , peki akp yönetimi bu adamla ne konuşacak , büyük ihtimalle pkk ile uzlaşma sağlanacak bu bir gerçek, amk. barzani pkk'ya destek veren birinci adam. kuzey ırakta pkk büroları ve ve küçük partiler kurarak pkk'ya destek veren biri. 

hani demek istediğim barzani'yle ne konuşsa , pkk yararınadır nokta

Hayat Boş , Vur Göte Çoşşşş.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

msjındaki diğer yazılara da alıntı yapmak isterdim ama cevap verebileceğim seviyede değiller ne yazık ki.

bdp li olduguma gelirsek de eğer olsaydım direk söylerdim ama ne yazık ki ideolojik konularda mücadeleci bir yanım yok. oy kullanamadan ölürüm.

anarşist nihilist agnostik derseniz eğer üzerime alabilirim ama.

saygılar.

tabi lan
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Melik
    Melik's avatar
    Erkek
    alexfarrow bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

Bu halk isyan başlatmalı artık.

senin bu sözleri edeceğine kafana sık mermiyi

ha dersinki bu ülke evladıyım o zaman böyle konuşmalar düşüncesizliktir

verilecek toprak yoktur.gitmesi gerekenler bellidir.kürdüm diyen herkes bu ülkeden sikt*r olup gitsin

milletçe bu pazar esnafı olan,her köşe başına telefon gsm shop açan,kaçak sigara satan terörist bozması

kürdilerden alışveriş etmeyi kesersek zaten aç kalırlar.çünkü onlar birlikler. biz ise kendi aramızda bölünüyoruz

sürekli

1.'si o adam toprakla ilgili tek bir cümle bile kurmamış neyin kafasındasın sen ?
    2.'si bende kürdüm gücün yetiyorsa gel antalyaya siktir et beni bu ülkeden.

Sen hangi hakla şehit haberini gidip kürtlere vurursun ? Gün gelince oğlun askere gidip doğunun bir köyüne düşerse o kürtler dediğin köy halkı yardımcı olur oğluna. O tunceli kürt yoğunlukta bir ildir. Hiç mi kürt polis/asker ölmüyor sanıyorsun be cahil ?

Ben tarafsızca söylüyorum Van'ın bir köyünde kış boyunca babam ve abilerimle beraber mandıracılık yaptık süt topladık köylerden.
    Bizi aylarca misafir etti o kürt dediğin insanlar, ekmek verdiler yemek verdiler, giyecek verdiler tek kuruş istemeden allah rızası için yaptılar.
    8 senedirde Antalyadayım burada o insanlığın zerresini göremezsin. birbirini s'kmeye çalışıyor insanlar. Ben tarihimi araştıran bir insanım - türk tarihi - emin ol tarih hakkında senden daha bilgiliyimdir.

Akp'e ayrı bir sokayımda sizin gibi insanlar varken türk-kürt kardeştir lafı dillerde dolanmaz. Herşeyden önce o kürtler dediğin bizde insanız.
    İnsan'a saygın yoksa hiçbirşeye yoktur bi zahmet sen siktir git.

Profil fotoğrafndaki begenme sayısını popülerlikle eşdeger kılan bir ülkede yaşıyoruz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    be_cool
    be_cool's avatar
    Erkek

yeterr nedir bu nifak tohumlarıı nedir bu öfkee nedirrr kürt türk laz çerkez alnımız aynı secdeye degiyormu gerisi yalan boş

ve her pkk olayındada kürtlerin hepsini karıştırmayın ki sadece %5 i pkk yı destekliyor bildigim ya tümü desteklerse işte ozaman it sürüsünün istedigini yapmış olursunuzz

ayrıca halka araya mesafe koyun diyenler sen gitte o dagın tepesindeki birköye orda pkk lı 2 it kapına dayansın sıkıyosa yardım etme eger orda devlet otoritesini kuramamış güvenligi saglayamamış sa bunda hiç bir kürt köylüsünün insanının suçu yok kimse suçlayamazda zorunlu kılınanlardan bahsediyorum gönüllü gidenler zaten vatansız köpeklerdir

bu işlerin sorumlusu devlet degil devlet bizleriz toprak vatan dır sorumlu hükümettir ya bunları seçimlerde indirecegiz yada dananın kuyrugu kopar heralde..

alın size olayın birnevi özeti iyi izleyin 

https://www.facebook.com/photo.php?v=472520596105192

be_cool tarafından 26/Eyl/12 04:15 tarihinde düzenlenmiştir

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
Toplam Hit: 5304 Toplam Mesaj: 61