Tunceli‘ De 7 Şehit

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    seagate189 bunu yazdı

Bir tunceli li olarak bu olaylardan ne kadar utanç duyduğumu kimse bilemez.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

+1

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

bu ükeden çekip gitmeyi düşünen %50 defol git!

Ülkenin ağzına sıçtınız şimdi bizler toparlayacağız o yüzden tekrar sölüyorum defolun gidin..

7 tane şehidimiz var eğer onların boşu boşuna şehit olduğunu düşünüyorsanız kurtuluş savaşında şehit olan atalarımızın ruhları sızlayacaktır. Ülke de gayri nizmai harp vardır aksine askere gitmek için can atmalısınız. Bu işin sonunda eli silah tutan herkes var. g-3 nasıl teper keleş nasıl tepmez bunları öğrenmeniz şart.

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #herseycokguzelolacak
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

Askerlik zorunluyken askerden kaçan askere gitmeye götü yemeyen o kadar korkak it sürüsü varken birde zorunlu yapmasak aman allahım mantıklı bir düşüncedir askerliğin zorunlu olması

Bugün alsınlar bugün yine giderim federal Türkiyede nedir yeni yeni elemntler uydurmayın a.k Tek Türkiye Cumhuriyeti vardır istensede istenmesede sike sike herkes bunun kabul edecek arkadaşım

Konudaki ilk mesaj tipik bdp li sözleri başka bir şey değil

Godomanların çocuları siyasilerin çocukarı askerden kaçıyorsa bunun tüm askerlik ocağına mal edemezsin o onların şerefsizliğidir. bunu düzeltecekte yine bu millettir ama gerçi mi,lletde gün geçtikçe koyunlaşma sürecine girmekte

ortada bir savaş yok ortada savaş olması için 2 devlet olması lazım çapulcularla mücadele edilir savaş edilmez 

bu milletin evlatlarıda aslanlar gibi gidip yapacak askerliğini korkaklar ise kaçar...
    senin atan dedn bugün senin düşüncende olsaydı bugün sen ve bu ülke yerinde olmazdı

katılıyorum hacım. Sosyalist takılan müridler(onlar hümanist ya) hemen muhalefet yapacaklardır yılmayalım bizler buradayız:)

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #herseycokguzelolacak
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı

Askerlik zorunluyken askerden kaçan askere gitmeye götü yemeyen o kadar korkak it sürüsü varken birde zorunlu yapmasak aman allahım mantıklı bir düşüncedir askerliğin zorunlu olması

Bugün alsınlar bugün yine giderim federal Türkiyede nedir yeni yeni elemntler uydurmayın a.k Tek Türkiye Cumhuriyeti vardır istensede istenmesede sike sike herkes bunun kabul edecek arkadaşım

Godomanların çocuları siyasilerin çocukarı askerden kaçıyorsa bunun tüm askerlik ocağına mal edemezsin o onların şerefsizliğidir. bunu düzeltecekte yine bu millettir ama gerçi mi,lletde gün geçtikçe koyunlaşma sürecine girmekte

ortada bir savaş yok ortada savaş olması için 2 devlet olması lazım çapulcularla mücadele edilir savaş edilmez 

bu milletin evlatlarıda aslanlar gibi gidip yapacak askerliğini korkaklar ise kaçar...
    senin atan dedn bugün senin düşüncende olsaydı bugün sen ve bu ülke yerinde olmazdı

serdar onca yıldır üyesin ilk defa bu kadar saçma bir yorumunu gördüm valla bravo ya...

Ben de o askere gitmek istemeyen korkak it sürüsündekilerden biriyim bi düşünsene neden askere gidiyorsun ? Ülke savunması için dimi peki ülkeni neye karşı savunuyorsunki ? 30 yıldır bitirilmek istenmeyen bir belaya karşı savunuyorsun. Bi baksana onca yıldır millet nasıl askere gidiyo 15 yada 18 ay herneyse askerlik bi kaç ay acemi askerlik ondan sonra sözde usta birlik ve hep aynı eğitim aynı metod sıfır gelişim hep eski kafadan eğitimler teknolojiler vs. Şmdiye kadar şehit olanlardan kaç tanesi aslanlar gibi savaşıp şehit olduki ? En fazla %10dur o kadar bile değildir belki ya pusu kuruldu öldüler ya siktiri boktan karakollara atılan bombalarla öldürüldüler yada zaiiattan gidenler oldu aceminin tekinin el bombasıyla oynamasıyla gittiler vs...

Yukarıda birisi demiş dış güçler tetikliyoki millet askerlikten soğusun gitmesin vs aslında dış güçlerin istediği millet erkenden gitsin askere sıfır gelişmeyle eski kafayla devam etsin TSK istiyorlar. Halbuki doktorun mühendisin öğretmenin akademisyenin ne işi var ya askerde ? Niye hala profesyonel askerliğe geçilmedi neden paralı asker olayına girmedi hala bu ülke yahu askerlik neden zorunlu olsunki ? Askerlik sadece harp zamanı mecbur olur o zaman da 20 yaş üstü olmaz eli silah tutan herkes gider asker olur. İşsizlik diz boyu sen alsan 100k paralı maaşlı askerini eğitsen mis gibi her türlü imkanını sağlasan sonra yollasan dağa taşa o zaman terör mü kalır ya.

Bi de demişsin ya ortada savaş olması için iki devlet olması lazım diye ETA bir devletmiydi ASALA bir devletmiydi yada PKK'nın uzantısı PEJAK bir devletmiydi de o kadar devlet bunlarla savaştı ? Savaş devletler arasında olmaz taraflar arasında olur.

Ben ve atam aynı zamanı yaşamadık atam karadan gemi yürüttüğü zamanlarda değiliz biz yada "Merminiz yoksa süngünüz var" denilecek zamanda hiç değiliz. Artık savaşlar mermiyle olmuyo bu devirde ağızla ültümatomlarla oluyor yaptırımlarla oluyor söz sahibi olmakla oluyor istihbaratla ve teknolojiyle oluyo savaşlar. Vatan borcu dediğin sadece gidip 15 ay patates soymak wc temizlemek ve ego tatmini meraklısı rütbelilerin postaları olmakla ödenmiyor yetiştirdiğin öğrenci iyileştirdiğin hastalarla yada ne bilim bilimine teknolojisine yaptığın katkıyla da ödenir. Şu "askere gitmeyen erkek değildir" yada "her Türk asker doğar" yada "askere gitmeyene kız verilmez" yada "askerden kaçan korkak it sürüsü" ağızlarının artık modası ve zamanının geçtiğini her insan anlamalı.

bencede sen mantıksız bir fikir yürütmüşsün neden dersen Ülke savunmasında bazı şeyler gelişmiyorsa bu yine bu milletin vatandaşlarının prpblemidir bunu değiştrecek değiştirmesi yönünde icraatler yapacak bir iktidarı başa getirmemesindendir ama halkımız ne yaptı geliştireceği yerine ne askere ne kadar düşman hükümeti tuttu başa getirdi böyle tabiki gelişmez sadece bu hükümet değil öncekilerde bu gelişmeyi sağlamadılarsa prblem yine onlarda yine bizde bununhesabını soracak yine bizleriz

Askerlik yapmadığından bilmiyorsun sadece savaşta askere gidilir düşüncesi çok mantıksız her zaman ordu teyakkuzda bulunması gererkir sebebi ise bu memelketin gerek ekonomik gerekse jeopolitik konumu gereği her an bir savaşa hazır olması gerekir ve askerlik çağına gelen herkes en azından askerlikle silahla şunla bunla ilgi bilgi sahibi olmak zorundadır hiç askere gitmemeiş birinin eline ver el bombasının ve silahı da kendiyle birlikte kaç kişiyi öldürüyor gör bunun için birazda bilinçlenmöek gerek

yabacı ülkelerle burayı kesinlikle kıyaslama her ülkenin konumu farklıdır tutup bir avrupada askerliğe ihtiyaç yoktur tabi tehditmi var terör mü var knumum gereği tehlikesi bile yok Amerikada diyeceksn askerlik zorunlu değil ama ekonomik gücübün fazlalığı buna gerek duyurmuyor

Ben sözlediğimin sonuna kadar Arkasındayım senin saydığın ilime bilime katkı ne kadar bu vatana hizmetse Askere gitmek askerlik yapmakta bu vatanda hzmettir. ilmini bilminie gel askerlik süresi boyunca askeriyede kullan o zaman

Askerden kaçanlar askere giden adamlar şehit oldukça onlar sıcak yatağında rahat uyusun diye öldükçe nası bir vicdanla rahat rahat uyuyorlar benim içimde vicdanımda elvermez o yüzdende askernden kaçan adamı korkak sürüsü diye nitelendiririm başka bir şey değil.

bunca asker olmasa bu ülkede acaba rahat uyuyabilirmisin bunca asker olduğu halde ülkede bu kadar olay varken olmasa yem olursun yemmm az mantıklı akıllı gerekçeler sunun olurmu.

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

birileri ekranlara çıkıp yine boş sözlerle millete yalan söyleyecek.

uyanın artık.

kaygusuz tarafından 26/Eyl/12 12:39 tarihinde düzenlenmiştir

Bu topraklar BAAS benzeri tek adamlı rejimlere geçit vermedi bugüne kadar
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam yorma o güzel parmaklarını, anlamıyorlar işte. Sanıyorlar ki asker dağa çıkmasa da biz barış içinde yaşarız, yeriz, içeriz, okuruz. Nah yaşarsınız. Bugün bu devlet hala duruyorsa, devlet büyükleri kameraya çıkıp sağa sola sataşarak açıklamalarda bulunabiliyorsa, en önemlisi senin ülke içinde ve dışında refahın sağlanıyorsa, hepsi ordu sayesindedir. Devleti devlet yapan ordusudur. Bugün orduyu terhis et bakalım kaç gün rahat yaşayacaksın. Neymiş, askerlik zorunlu olmamalıymış. Askerlik zorunlu olmak zorundadır. Bunun nedeni de, seferberlik esnasında çağırılan herkesin silah eğitimi almış olması gerekliliğidir. Kimse keyfine sen askere git, sen gitme demiyor. Herkes gidecek. Oğlunu askere göndermeyenlere diyecek bir şeyim zaten yok, onlar bu vatan için terini kanını döken vatandaş ve şehitlerimizin kanında boğulacaklardır.

Okumuş adamın askerde ne işi var ne demek? Benim pek çok tanıdığım üniversiteden mezun arkadaşım askerliğini kendi mesleği üzerine yaptı. İnşaat mühendisi olsun, tarih öğretmeni olsun vs.vs. Sen askerliği ne sanıyorsun, tuttuğunu dağa gönderen bir şey mi? Dahası, ben mühendisim, ama askerliğimi henüz yapmak nasip olmadı. Yüksek lisansımı tamamlamayı bekliyorum. Ancak askerliğimi yapmak için gittiğimde uzun dönem olarak dağlarda yapmayı tercih ediyorum. Gerçi bu bizim tercihime pek bakmıyor ama benim gönlümden geçen bu.

Etrafta askerlikten kaçmaya çalışan insanların arttığını gördükçe içim kan ağlıyor. Diyecek laf bulamıyorum.

RaNGeR tarafından 26/Eyl/12 12:43 tarihinde düzenlenmiştir

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı

msjındaki diğer yazılara da alıntı yapmak isterdim ama cevap verebileceğim seviyede değiller ne yazık ki.

bdp li olduguma gelirsek de eğer olsaydım direk söylerdim ama ne yazık ki ideolojik konularda mücadeleci bir yanım yok. oy kullanamadan ölürüm.

anarşist nihilist agnostik derseniz eğer üzerime alabilirim ama.

saygılar.

veremessin verecek bir cevabın yok zaten ayrıca haklısın sen o seviyeye ulaşacak birisi olsaydın böyle mesajlar yazmazdın  ne yazık ki

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    apokontek
    apokontek's avatar
    Erkek

7 Şehit !!!

Ben abim 25 yaşında iş kazası sonucu felç oldu diye 6 aydır kafayı yiyorum.Hayattan sogdum!

Ya bu 7 sehidin anası babası cocukları,eşi dostu akrabası ne halt yıcek!

Kolay mı gelıyor lan sıze bu kadar! Benım daha bu sene basında Giresun'da arkadasımın kardesı Sehıt oldu.

O aılenın ne acı cektıgını ben bılırım.Oyle bos bos konusmakla olmaz bu ıs!

Neden bu sıktıgımın pkk sı KARADENIZ BOLGESINDE YOK ? Neden hep doguda lan ?

Kımse bana savunma yapmasın! eger ordakı SEREFSIZ DINSIZ ALLAH korkusu olmayan ınsanlar Bu pıc pkk denılen ıt surusune sahıp cıkmasa ORDA BARINAMAZ!

Kımse kımseye hıkaye yazmasın! Kımsede bana aksıne konusmasın Anasına bacısına olusune dırısıne kufur etmekten sakınmam!

Derdınız ne ne ıstıyorsunuz bu Fakır fukara Aılelerın zorla 20 yasına getırdıklerı COCUKLARDAN ?

Bır pkk lı oldu dıye bır ılın evının duvarlarına pkk bayragı asılabılıyorsa,O yorenın tum halkı sokaklara dokulebılıyorsa BEN OYLE MILLETIN SOYUNU SOPUNU OLUSUNU DIRISINI SIKERIM!

Benım GOZUMDE HEPINIZ BIRSINIZ! Mılyonda 1 Adam cıkar ıcınızden 25 mılyon nufusunuz varsa 25 tane ADAM CIKAR ICINIZDEN EN FAZLA

Gerısının Amk! Bu pkk nın en buyuk destekcısı Guneydogu ve Dogudakı halktır!

Karadenıze gelsınler anaları bacıları nasıl sıkılıyo o pkk denılen kopeklerı bır gorsunler!

Sımdı aksını dusunen herkes sıktır olup gıdebılır...! Boş hıkayelerı gecın! Karsınızda Sızın cocuk yok TÜRK MİLLETİNİN TORUNLARI VAR...!

SEHITLERIMIZIN MEKANLARI CENNET OLSUN,
    ALLAH'IM AILELERINE YARDIM ETSIN,SABIR VERSIN INSALLAH...

Kopan Herşey Baglanılır Ama Unutma Baglanılan Yerde Düğüm Kalır...(!) / Kesilen Ağaçlar Gibiyim,Budandıkça Güçlenirim...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı
    CAgAtAy bunu yazdı
    FOXXLY bunu yazdı

bölünmeyi isteyen ne kadar kürt varsa alsın amk dağlarını bölünelim amk.

bölündükten sonra ne yol ne su ne elektrik hiç bişey vermeyeceksin köpek gibi yalvartacaksın amk.

yazık günah bu kadar insan pisi pisine ölüyor.

Hacı zaten bölünürse Türkiye ki dış güçler bunu istiyor o ibnelerin kurduğu ülkeyi sikecek 20 tane ülke var böl parçala yönet taktiği.

Sonra analarını bacılarını sokakta iş başında bulurlar.

Aynen amk. Salaklar kurdistan diye bi devlet kuracaklarmış bi de bu devlet sosyalist olacakmış güya güçlü olacaklar bunlar şimdi :D Hacı zaten kafa yokki bunlarda amk köpek gibiler otursan adam akıllı konuşamazsın milletin suratlarına korkmaları için köpek gibi bakarlar mafya babaları güya. ulan amk salağı orada kurdistan kursan nolacak şimdi söylesene? çok mu güçlü kürtler amk? fakir bi ülke olacaksın başkalarına muhtaç olacaksın istersen 100 milyon askerin olsun ne boka yarar amk güçlü silahların mı olacak atom bomban mı olacak? yeni ülkede mi olacak bunlar? mal hocam mal bunlar yemin ediyorum geri kafalılar. dünya artık değişti bu salaklar eskide kaldı amk insan gücüyle bişey olmuyor. ha oluyor olmasına ama nereye kadar. ağır silahlar var artık atom bombaları var. amk başka devletler bu terörün bitmesini istemiyor diye götleri çok kalktı zaten eski gücümüz de olsak veya şuanki amerikada falan olsa bunlar bok sesleri çıkardı. kendilerini bi bok sanıyolar amk. hem ezik hem kendini bilmiş

sen bu patlamalarin kurdistan denilen sacma sapan ugraslar icin olduguna inaniyormusun?

Bu ulke basli basina terror amk .

Herkez bir oyunun icinde eglenip geciyor..

Az kafayi calistir.

devlet ota boka zam yapiyor Halk in dikkatini baska yone cekiyorlar..

neyse ya..

Hocam kurdlere gore böyle. Zaten diğer devletin amacı orda devlet falan kurmak değil orayı karışmak ya. Benim demek istediğim orada devlet kurulsa fakir bi ülke olucak kimse bana şöyle böyle sosyalist vs demesin amk. Misal bi zamanlar 25 tane kurd kacakcı bombalanmıstı insan hava ucakları ile hatırlarsınız. bunu hakikaten Türkiye'nin yaptığını düşünenler çok. İşte diğer devletlerin yaptığı budur. Ordakileri böyle bombalarlar güya Türkiye yapmış gibi gösterip düşman edip ayaklanmalarını sağlıyorlar. Sonuçta onlara göre düşünsene. Kürtlere göre düşün. Adamın ailesi çevresi yanıyor ölüyor adamın içi acıyor ve Türkiye'ye düşman olup dağda hakkını aradığı sanıyor.

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    apokontek bunu yazdı

7 Şehit !!!

Ben abim 25 yaşında iş kazası sonucu felç oldu diye 6 aydır kafayı yiyorum.Hayattan sogdum!

Ya bu 7 sehidin anası babası cocukları,eşi dostu akrabası ne halt yıcek!

Kolay mı gelıyor lan sıze bu kadar! Benım daha bu sene basında Giresun'da arkadasımın kardesı Sehıt oldu.

O aılenın ne acı cektıgını ben bılırım.Oyle bos bos konusmakla olmaz bu ıs!

Neden bu sıktıgımın pkk sı KARADENIZ BOLGESINDE YOK ? Neden hep doguda lan ?

Kımse bana savunma yapmasın! eger ordakı SEREFSIZ DINSIZ ALLAH korkusu olmayan ınsanlar Bu pıc pkk denılen ıt surusune sahıp cıkmasa ORDA BARINAMAZ!

Kımse kımseye hıkaye yazmasın! Kımsede bana aksıne konusmasın Anasına bacısına olusune dırısıne kufur etmekten sakınmam!

Derdınız ne ne ıstıyorsunuz bu Fakır fukara Aılelerın zorla 20 yasına getırdıklerı COCUKLARDAN ?

Bır pkk lı oldu dıye bır ılın evının duvarlarına pkk bayragı asılabılıyorsa,O yorenın tum halkı sokaklara dokulebılıyorsa BEN OYLE MILLETIN SOYUNU SOPUNU OLUSUNU DIRISINI SIKERIM!

Benım GOZUMDE HEPINIZ BIRSINIZ! Mılyonda 1 Adam cıkar ıcınızden 25 mılyon nufusunuz varsa 25 tane ADAM CIKAR ICINIZDEN EN FAZLA

Gerısının Amk! Bu pkk nın en buyuk destekcısı Guneydogu ve Dogudakı halktır!

Karadenıze gelsınler anaları bacıları nasıl sıkılıyo o pkk denılen kopeklerı bır gorsunler!

Sımdı aksını dusunen herkes sıktır olup gıdebılır...! Boş hıkayelerı gecın! Karsınızda Sızın cocuk yok TÜRK MİLLETİNİN TORUNLARI VAR...!

SEHITLERIMIZIN MEKANLARI CENNET OLSUN,
    ALLAH'IM AILELERINE YARDIM ETSIN,SABIR VERSIN INSALLAH...

Aslan parçası mübarek.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
Toplam Hit: 4085 Toplam Mesaj: 61