folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Turizm Sektörüne Giriyorum Kırklareli/İğneada

Turizm Sektörüne Giriyorum Kırklareli/İğneada

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek

kırklarelide büyüdüm, alma hacı elinde patlar.. yazın sadece günlük kiraya verirsin, kışın da yaban hayvanlarına barınak olur. sevap points gelir, para gelmez...

De genio e de louco, todos temos um pouco!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ratbat
    Ratbat's avatar
    Erkek
    glaurung bunu yazdı
    Olgunisik bunu yazdı

Verdiğim sıra ile bu kurumları ziyaret et. Gitmeden önce mal sahibi sana ada parsel belirterek au tarla için resmi kurumlarda bilgi toplama izni versin yoksa resmi kurumlar tapu senin olmadığı için bilgi vermez.

1- Tapudan güncel tapu bilgisi kaydı al.

2-Tapu da üzerinde irtifa hakkı, serh vb. varmı öğren.

3-İl özel idaresine git imar durumu da dahil bu ada-pafta için ne varsa öğren.

4-İl kültür müdürlüğüne git. Arkeolojik sit vb. çıkabilir.

5-Çevre ve şehircilik müdürlüğüne git. 100 binlik planlarda ne göründüğünü, kıyı kenar çizgisinin nereden geçtiğini, tarım alanı ise imar durumunun %5 mi yoksa serbest mi olduğunu öğren. 

6- Orman bölge müdürlüğünden orman kadastrosuyla ilgili bilgi belge almam gerekiyormuş, 

güzel özetlemişsin ben de bu tür bir yol haritası arıyordum, sanıyordum sabahtan akşama kadar bütün bu işleri halledebilirim, hafta falan beklemem gereken bir durum yoktur umarım.

Tapu üzerinde şerh iftifa vs. nerden öğreniyoruz onu anlamadım, satarken mi ortaya çıkıyor?

Tapu müdürlüğünden ipotek, şerh gibi şeyleri öğrenebilirsin hocam. yukarıdakiler çok uzun sürmez çoğunu belediyenin imar işlerinden halledersin. 

http://www.aktuel.com.tr/emlak/2012/11/23/bunlari-bilmeden-arazi-almayin

güzel bir yazı var bir gözat istersen.

Kurallar satranç tahtasındaki kadar kesin olmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Yani ben oraya para basmaya gitmiyorum, tarım da yapabilirim mesela ceviz ekebilirim, bu konuda bilgisi olan varsa onlara da açığım yani mesela devlet dekar başına 400 lira veriyormuş sertifikalı fidan için, 10 dönümünü yapsam yılda 4000 lira (edit: bir seferlikmiş) yok mazot desteği yok bilmem ne desteği üstüne de cevizi sattım mı yaşarım be =D 

Bi de internet meselesi var tabii, acaba fiber kabloyu kendim alsam 2km veri iletir mi, veya daha başka bir çözüm var mıdır?

glaurung tarafından 09/Kas/15 23:06 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

hocam eleman lazım olursa  çalışmaya gelirim tecrübem var .

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

İrtifa hakkı,  şerh gibi şeyler varsa tapuya işlenir ama bazen işlenmiyor aldıktan sonra ortaya çıkıyor. Tedaş ve/veya teiaş, botaş gibi firmalar irtifa hakkı yada şerh koydurmuş olabilir. Şerh i ise herhangi bir nedenden koymuş olabilirler. Tapuda görünür. 

2 km fiber de ne? Arazi düz yada düze yakınsa kablosuz çekersin çok daha kolay olur. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    O kadatglaurung bunu yazdı

Yani ben oraya para basmaya gitmiyorum, tarım da yapabilirim mesela ceviz ekebilirim, bu konuda bilgisi olan varsa onlara da açığım yani mesela devlet dekar başına 400 lira veriyormuş sertifikalı fidan için, 10 dönümünü yapsam yılda 4000 lira (edit: bir seferlikmiş) yok mazot desteği yok bilmem ne desteği üstüne de cevizi sattım mı yaşarım be =D 

Bi de internet meselesi var tabii, acaba fiber kabloyu kendim alsam 2km veri iletir mi, veya daha başka bir çözüm var mıdır?

O kadar param varsa bozcaada da içinde ev de olan 4 dönüm yer alıp seracılık yapmayı da düşünebilirsin. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

noldu gırdın mı hacı ? 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

noldu gırdın mı hacı ? 

Hocam çok güzel denk gelmiş bugün geldim iğneada'dan arazi hala satılık, çünkü çok derdi var kimse almaya cesaret edemiyor olması normal. 

Bana gelince IPARD-2'nin 81 ili kapsaması ile ilgili hükümetin taahhütünü yerine getirmesini bekliyorum. 

Kırklareli ıpard kapsamına girdiğinde direk gireceğim işe çünkü buraya sokacağım parayı PETKM'e sokmuştum, %60 getiri sağladı elimi çok rahatlattı. 

KOSGEB ile görüştüm onlar olumlu görüş verdi.

Belediye olumlu görüş verdi. 

30KM fiber hat döşemek istiyorum IPARD destek verirse, buraya yatırılan meblağ da uygun bir paketle uzun vadede bana geri dönecekse burda da bir projem var. 

TREDAŞ olumlu görüş verdi. 

Türk Telekom ADSL veririm diyor. 

Orman şefliğinden de olur görüş veririz taahhütü var. (bazı şartlar altında)

Süreç işliyor hocam.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Hocam amacın para kazanmaksa turizmde para kazanamazsın şuan bildiğim kadarıyla borsayla ilgileniyorsun ordan kazandığını yatırımla bi ömürde alamazsın

Yani işin özü TR de o şekilde hızlı büyüme söz konusu değil hiçbir sektörde hele ki bu şekilde bi hizmet alanında başa baş zor çıkarsın ; sen bildiğin işi yap derim 

Benimde Beyşehirde Milli Park alanı içinde yerlerim var dağın etekleri aynı zamanda göle yakın yerlerde ;eşsiz doğa manzarası var saklı cennet ama bilen eden yok .)

Bi aralar senin gibi dağ evi gibi turistik tesis düşündüm çok fazla efor isteyen işler çevren geniş olcak gösterişli işler yapıcaksın yemesi içmesi Milli Parklar Gen.Müd. mk içinden çıkamadım .)

Bu işler için insanın temelden yetişmiş olması gerek sonradan görmeyle duymayla yapılıcak işler değil 

Tarım işine de o kadar araziye para yatırıp girilmez o ceviz işini millet hazine arazisi kiralayarak yapıyordu zaten seninki gereksiz bi yatırım olur

Ayrıca tarımda sürümden kazanırsın öyle 3-5 dekar araziyle ekip dikmede para filan kaldıramazsın

Anlıcan kendi paranla rezil olma en iyi bildiğin işi yapmaya devam et .)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Bu işe neden giriyorum:

1) Borsada kazandığın para aslında birinin kaybettiği paradır, aldığın hissenin bir satıcısı olduğu gibi, sattığının da bir alıcısı vardır. 

2) Ben AYEN'i 1 liradan alıp 3 liradan sattım, PETKİM'i 2.70 Liradan aldım şu anda 4.55+30 kuruş temettü ve kredili alımla da başkasının parasıyla da kazandım ona %13.5 faiz verdim kendim %100 kazandım. 

3) Bu çark hep böyle dönmez, bi yerde tökezlerim bi yerde kriz çıkar vs. borsa bir günde 10.000 düşen bir memleketteyiz. 

4) 23 yaşındayım bakmakla mükellef olduğum bir ailem yok kira yok yemek yok baba evinde takılıyorum ama yarın böyle olmayacak. 

5) Şu anda bilirkişilik yapıyorum ama o iş bile garanti değil. Dolayısıyla benim az da olsa gelir getiren bir yere ihtiyacım var. 

6) Proje kapsamında 100KW güneş santrali de yapacağım her evin çatısında bir grup olacak mesela o yüzden evlerin geniş kısmı güneye bakıyor ve çatının eğimi ortalama güneş eğimi (90-(41+23,20) -- (90-41-23,20)

7) Dolayısıyla kimse gelmese bile ortalama 4.000 lira güneşten gelecek. e kimse de gelmez değil açıkçası her gelene 1 atv, 1 kano tahsis ediyorum, kanonun kendi römorku var 7 tane gölden istediğini seçip atv ile gidip kanosu ile takılıp gelebilcek veya sadece atv ile takılcak ikinci bir ücret talebi olmayacak. 

8) İşi bu yaşımda halledemezsem ilerde hiç gözüm yemez. Kendime aileme ve benimle orada yaşayacak arkadaşlarıma (iş imkanı sağlayacağım) güvenli sıcak bir yuva kurmak istiyorum, bomba patlama derdi olmayan, bulgaristan sınırına yakın, 40km çapındaki nüfusu 15.000 olan bir yer üstelik doğa harikası. 

Sonuç olarak IPARD geldi mi ben bu işe girerim arkadaş, en kötü kimse gelmese 3-4 yıl daha bilirkişilik yapar o parayı de ömür boyu orda yerim ama ben istanbuldan giderim...

Toplam Hit: 5706 Toplam Mesaj: 59
kütük ev atv turizm sektörü