folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Turizm Sektörüne Giriyorum Kırklareli/İğneada

Turizm Sektörüne Giriyorum Kırklareli/İğneada

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı

Hocam ihtiyac olursa burdan kutuk ev ihrac edebilirim. (Burasi ukrayna)

IPARD'da gümrük vergisi muhafiyeti de varken (Ayrıca KDV Muhafiyeti de var) belki de çok güzel bir fırsat olur benim için ama;

Emprenyeli mi, emprenye mümkün mü, mümkünse hangi emprenye ab standartlarına uyuyor mu?

Duvarı yuvarlak kütüklerden değil de dörtgen kütüklerden olması gerekiyor, yuvarlakta çalışma/kanırma nedeniyle telafi edilemeyen ısı kayıplarına neden olmak istemiyorum. 2 yıl sonra tesisi katrana bulanmış olarak görmek hiç istemiyorum =)

Bakan Albayrak bugün Çin'de 3.nükleer santralin yerinin yakın bir zamanda açıklanacağını söyledi, konuyu hortlatan arkadaş en kritik haberlerin geldiği zamanı buldu =D iyi de oldu.

3.Nükleer ve Ipard haberleri benim açımdan olumlu gelirse seni rahatsız ederim hocam sen de kazan ben de kazanayım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı

Bunlara binaen işi sadece günlük hizmetleri sadece zorunlu ihtiyaçlarla sınırlama gençler için yoğun bi sportif faaliyet alanları yarat

Okçuluktur yüzme havuzudur tenis kortu trambolin vs. düşünülebilir alanı biraz geniş alırsan ilerde fazla sıkışmazsın 

Fiyatlar gördüğüm kadarıyla çok makul ( türk halkının eğlenceden anlayışı sahilde mangal olduğu için ) elit bi müşteri kitlesi potansiyelin olabilir .)

At 

Midilli

Poligon / DağlıoğluFD63-Derya MK10 gibi şekil silahlarla (burayı ben işletmeyeceğim)

Kano

Atv

Doğa yürüyüşü

Okçuluk

Yüzme 5.000 metrekare yarı doğal göl (1.7m yüzme için kullanılabilecek ve ozonla temizlenecek)

36.500 Metrekare alan var, IPARD 25 daireye kadar destek veriyor, yani şu anda aslında ev başına 1 dönüm yer kalıyor bu durumda iki ev arası 30 metre dahi olabilir, ileride bir şeyler yapılabilmesi adına hem de arazinin satınalmalarla büyütülmesi (IPARD Hibesi yatınca) ile birlikte maksimum verimde kullanılacağı bir yer ayıracağım, ilerde market olur kütüphane olur, kulüp olur, dondurmacı olur vs. diyerekten, zaten imarı talep ederken %15 turizm %5 ticari olarak talep edeceğim, zaten amacım orada sıkışık bir ortam yaratmak değil.

İnsanlar; betondan, stresten, sıkışıklıktan, gürültüden, hava kirliliğinden kaçıp, bir otelde yine betona sıkışıklığa vs. girmesin istiyorum. Yan odada kaşık yere düşse duyacağın incecik duvarlarla örülmüş otel odalarında yorulup geri dönmek tatil değil. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ataman
    Ataman's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

Hocam sana konuyla ilgili özel mesaj yolladım. Düşüncen çok güzel umarım herşey gönlünce olur. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kirsting
    Kirsting's avatar
    Erkek

hocam boğaziçi turizm işletmeciliği okuyorum elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım fikir aşamasında ve ilerleyen süreçte arzularsan

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek
    Kirsting bunu yazdı

hocam boğaziçi turizm işletmeciliği okuyorum elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım fikir aşamasında ve ilerleyen süreçte arzularsan

eğer ıpard ve nükleer santral haberleri olumlu gelirse rahatsız ederim sağolasın. 

küçük bir tesis olacağı için aslında çalıştıracağım kişi sayısı az olacak, 24 saat hizmet veren bir yer olacağı için de vardiya koymam gerekiyor, turizm mezunu birini günlük 8-10 saat arası çalışacağı şekilde işe alsam, yani müşteriyi de karşılayacak, fatura da kesecek, temizlik görevlileri ile de ilgilenecek vs. vs. az yoğunluklu ama çok işlevsel bir görevi olacak dersek aylık kaç lira maaşla çalışır bu tarz bir görevli?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Hocam harika bir proje düşünmüşsün. Ben okurken bile çok keyif aldım. Umarım gelen haberler iyi olur ve projeni hayata geçirir bizi de misafir edersin. Olursa olur olmazsa en azından içinde ukte kalmaz. Bu yaşta bu dünya görüşüne sahip olman muazzam. Tebrik ederim seni. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Ağustosta zaten limanın arkasını eşiyolardı, yani nükleer santral olsun çimento tesisleri olsun bitiriyor bu doğallığı, doğaya saygı duymayan insanlar bunlar gözlerini para bürümüş.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Hocam orası olmadıysa böyle de düşüncen varsa Antalya yı düşün derim.Benzer örnekleri bulabilirsin Antalya'da

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Burası olmazsa paranın üstüne yatar bir ömür temettü yerim hocam, ama teklifleriniz için sağolun düşünmeniz yeter.

Toplam Hit: 5761 Toplam Mesaj: 59
kütük ev atv turizm sektörü