folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Türk Telekom'un Halihazırda Kabzımal Olması İhtimali

Türk Telekom'un Halihazırda Kabzımal Olması İhtimali

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    nereodi bunu yazdı

Beyler malatya tt pert turkcell çekiyor, baz istanyoları bölgesel değilmi

Tüm Türkiye Esenyurt veri merkezine bağlı mobilde. Sen şimdi birisini aramak istedin. Telefonun operatöre şu sim kart seri numarasına sahip abone, şu numarayı arıyor ama sim kart seri numarası kaçsa bağla diyor. Operatörde abone listesinden şu numara şu sim kart seri numarasıyla kullanılıyor deyip hattı bağlıyor.

Geçtiğimiz sene Vodafone bu sim kart seri numarası listesini karıştırmış alakasız kişilerle muhatap etmişti tüm abonelerini. Ayşe'yi arıyorsun Mahmut çıkıyor. Düşünsene kadın kocasını arıyor ama telefona başka bir kadın çıkıyor. Boşanma sebebi resmen.

https://www.youtube.com/watch?v=MUY8etX4Vs0

Ek olarak Türk Telekom'u Lübnanlılar almadı kiraladı. Kirayıda Türk bankalarından kredi çekerek verdiler. Ama çakallar şirkete ait binalar, arabalar vs hepsini sattılar. Yetmedi devlet malı olan bakır kablolarıda fiber kablo çekiyoruz diye söküp hurdaya sattılar. Ellerine geçen parayı ise sıfır yatırımla yurtdışına kaçırdılar. Sonunda ise şirket bankalara kaldı. Ancak bankalarda memnun değil. Hisselerini satıp paralarını alıp kenara geçmek istiyorlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

amk lübnanlıları ;

bende değiştiriyorum bu hafta turkcell'e geçeceğim hala servis yok .. bugün öğlen gitti hat .xiaomi kullandığımdan amk band20 muhabbeti zannettim . sosyal medya  kullanmadığımdan tv izlemediğimden , telefona hard reset attım bilmemne bir sürü dalgayla uğraştım  , sonra bir de ne göreiym . deprem olmuş . sonra anladım meğer buymuş diye . tabi iş işten geçti .

dünyadan izole yaşıyoruz anasını satayım.

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Türk telekomdan voda ya geçerdim ben olsam hiç beklemeden. Deprem vakti gidipde 6 saat gelmedi. İşin teknik kısmındaki problemler beni ilgilendirmez,ben para veriyom müşteriyim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

Ankara'dayım bir ara şebeke ve mobil gitti ama hala şebeke olduğu halde kimseyle konuşamıyorum.(şimdi zar zor olsa da çaldı  )

koray tarafından 26/Eyl/19 23:45 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

Şu anda konyadayım hattım tt ve ara ara komple şebeke gidiyor, konya ne alaka mk. Ne arayabiliyorum ne çekiyor bazen komple şebeke yok. Kurumun mına koymuşlar belli, önümüzdeki günlerde bende değiştireyim. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ekşi sözlükte bir yazar Telekom'u zaten bankalar satmak istiyordu hisse değerleri düşsün diye fırsat fırsat bu fırsat denilerek bilerek sabotaj yapıldı diyor. Bence mantıklı.

Bu arada Vodafone'u tebrik etmek lazım. Adamların net hızı dandik falan ama Turkcell'den bile iyi hizmet verdiler bugün. 

mkyb tarafından 27/Eyl/19 02:44 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

TÜRK adının marka ve firma isimlerinde kullanımı yasaklansın.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kralsam
    kralsam's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı

TÜRK adının marka ve firma isimlerinde kullanımı yasaklansın.

+1

ben dün geceden taşıdım numarayı. Eğer ek ödeme çıkarırlarsa direk mahkemelik oluruz.

Üzülme...!!! İstediğin Bir Şey Olmuyorsa, ya Daha İyisi Olacağı İçin yada, Gerçekten de Olmaması Gerektiği için Olmuyordur. (Hz Mevlana)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

IT sektöründe olanlar beklenmeyen overloading durumlarında sistem çökmesinin normal olacağını bilir. Çalıştığım sektörde haftada bir gece yarısı ararlar. Tablodaki bilmem kaç milyon kayıt işlenirken timeout oldu veya bilmem ne rutiniyle deadlock oluştu gibi. Oturur bunu gece gündüz demeden çözeriz. Ancak bu kesintileri ortalama 1 saat içinde handle etme hedefimiz var. Yazdığımız programları bu senaryoları düşünerek yazıyoruz. Hiç düşünmediğim bi case olmuyor mu oluyor tabi.. Ama disaster senaryolarımız her zaman olur ve hızlı reaksiyon almaya çalışırız.

Turktelekom öncesinde bu senaryoyu test etmeli olası sorunlar için workaraund lar yaratmalıydı sanki . Yani telekom ne zaman cortlar? Acil afet durumlarında. İşte bu senaryoyu belki onlarca defa veya periyodik olarak test etmesi gerekirdi. Belki hazırlardır ama enteresan şeyler olmuştur bilemiyoruz. 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

IT sektöründe olanlar beklenmeyen overloading durumlarında sistem çökmesinin normal olacağını bilir. Çalıştığım sektörde haftada bir gece yarısı ararlar. Tablodaki bilmem kaç milyon kayıt işlenirken timeout oldu veya bilmem ne rutiniyle deadlock oluştu gibi. Oturur bunu gece gündüz demeden çözeriz. Ancak bu kesintileri ortalama 1 saat içinde handle etme hedefimiz var. Yazdığımız programları bu senaryoları düşünerek yazıyoruz. Hiç düşünmediğim bi case olmuyor mu oluyor tabi.. Ama disaster senaryolarımız her zaman olur ve hızlı reaksiyon almaya çalışırız.

Turktelekom öncesinde bu senaryoyu test etmeli olası sorunlar için workaraund lar yaratmalıydı sanki . Yani telekom ne zaman cortlar? Acil afet durumlarında. İşte bu senaryoyu belki onlarca defa veya periyodik olarak test etmesi gerekirdi. Belki hazırlardır ama enteresan şeyler olmuştur bilemiyoruz. 

Halk icin sorun surada sadece Turk Telekom gitti, hepsi gitseydi simdi hic sorun yoktu.

Ayrica yorum icin cok thanks ederiz hocam. 

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
Toplam Hit: 4406 Toplam Mesaj: 42
telekom manav