folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Türkçülük Ve Ülkücülük

Türkçülük Ve Ülkücülük

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

Merhaba hocalar. Merak ettiğim bir konu var, Türkçüler ve Ülkücüler genelde birbirini sevmiyor. Birbirlerine çamur atıyorlar gördüğüm kadarıyla peki nedir bu iki ideolojiyi birbirinden ayıran? Niye birbirlerini sevmiyorlar. MHP Türkçü mü ülkücü mü? Türkçü ve Ülkücülerin MHP'ye bakış açısı nedir? MHP'den ayrı olarak Bahçeli için görüşleri nelerdir? Atsız'ın ilkelerini takip edenler ne oluyor?

İkisi de Türk ırkını yüceltme temeline dayanmıyor mu? Yine bu temelde yükselen Türkçülük ve Ülkücülük dışında başka ideolojiler var mı?

Ayrıca bu ideolojileri benimseyenlere bir başka sorum da neden benimsedikleri yönünde?

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

ilgili taraflar ülkücülere bahçeliden partici olmaz dediğinde ülkücüler bunu kabullenip devlet adamı olduğu için partiyi yürütemiyor diye kendilerini savunuyorlar.

yine çok sevdikleri liderleri bahçelinin evde masturbasyon yapması ile ilgili dedikoduları kaldıramayıp agresf davrandıkları görülmüştür.

parti zamanında mitinglerde kurt ulumaları ile kendini türkççülülerden tiksindirmiş olup mhp lii kitlenin ne denli cahil olduğunu farkettirmiştir. git gide azalıp kalmışlardır.

yine rivayetlere göre mhp kasetlerinde görüldüğü gibi ilik gibi kızlar çatır çatır götürülürken bahçelinin hala elizabet takıldığı iyice dikkatleri çekmiş olup belirli bir kesmin mhp düşüncesinden bir adım sola kayarak türkçülüğü kendilerine daha layık görmüşlerdir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Merhaba hocalar. Merak ettiğim bir konu var, Türkçüler ve Ülkücüler genelde birbirini sevmiyor. Birbirlerine çamur atıyorlar gördüğüm kadarıyla peki nedir bu iki ideolojiyi birbirinden ayıran? 

Dindir. Alparslan Türkeş ve Nihal Atsız hakkında araştırmalar yaparsan farkı göreceksin. 

MHP Türkçü mü ülkücü mü?

Ülkücü

Türkçü ve Ülkücülerin MHP'ye bakış açısı nedir? 

Ben böyle bir ülküye bahçelinin liderlik edemeyeceğini düşünüyorum. O yüzden MHP'ye oy atarken tereddüt ettiğim oluyor. BBP başınada akıl tutulması yaşayan bir adam geçti. Alternatif Meral Akşener, Sinan Oğan

Atsız'ın ilkelerini takip edenler ne oluyor?

Türkçü-Turancı

İkisi de Türk ırkını yüceltme temeline dayanmıyor mu?

Evet

Yine bu temelde yükselen Türkçülük ve Ülkücülük dışında başka ideolojiler var mı?

Nizamı Alem Ekolü

Ayrıca bu ideolojileri benimseyenlere bir başka sorum da neden benimsedikleri yönünde?

Bireyin kişisel fikirleri neticesinde oturan birşey. Nokta atışı bir neden sunmak mantıksız.

Atsız aynı zamanda bir şair ve yazardır. Geriye çok kıymetli eserler bırakmıştır. Atsız'dan bir şiir;

Türk Kızı

(H. Nihal ATSIZ)

Pınar başına geldi

Bir elinde güğümü;

Çattı yay kaşlarını

Görünce güldüğümü,

Bağlamıştı gönlümü

Saçlarının düğümü.

Bilmiyordum bu örgü

Acaba bir büğü mü?

Sordum: Nerdedir yerin?

Nedir senin değerin?

Yedi kıral vurulmuş,

Ne bu ceylan gözlerin?

Hangisine varırsın

Bu yedi ünlü erin?

Şöyle dedi bakarak

Göklere derin derin:

Kıralların taçları

Beni bağlar büğü mü?

Orduları açamaz

Gönlümdeki düğümü.

Saraylarda süremem

Dağlarda sürdüğümü.

Bin cihana değişmem

Şu öksüz Türklüğümü…

1234567B tarafından 10/Eki/15 20:49 tarihinde düzenlenmiştir

arbeit macht frei
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyaban
    beyaban's avatar
    Erkek

ülkücüler ümmetçidir onların milliyetçilikden anladığı müslüman Türklerdir.Milliyetçilik adı altında arap seviciliği yapmaktadırlar

Türkçüler ise din mezhep ayrmı yapmaksızın tüm Türk ırkını kapsayacak bir milliyetçilik anlayışına sahiptir.

beyaban tarafından 10/Eki/15 20:51 tarihinde düzenlenmiştir

Türkçülük dün bir kaynaktı, bugün bir çaydır. Yarın coşkun bir ırmak olacak ve önünde ki bütün engelleri yıkacaktır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

En kısa cevap dinden dolayı :)

Türkçü ve İslamcı = Ülkücü

Bazı kişilere göredin ön plandadır bazılarına göre ırk

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Şimdi benim anlamadığım, geçen Doğu Türkistanda türklere yönelik saldırılara tepki olarak bir çin lokantasında çinli diye uygur türkü aşçıyı dövenler ülkücü müydü yoksa türkçü mü?

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    beyaban bunu yazdı

ülkücüler ümmetçidir onların milliyetçilikden anladığı müslüman Türklerdir.Milliyetçilik adı altında arap seviciliği yapmaktadırlar

Türkçüler ise din mezhep ayrmı yapmaksızın tüm Türk ırkını kapsayacak bir milliyetçilik anlayışına sahiptir.

Aynen öyle,

Milliyetçiliği 24 boydan 3-5 tanesini seçip onları yüceltmek sanan dallamalar var.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Şimdi benim anlamadığım, geçen Doğu Türkistanda türklere yönelik saldırılara tepki olarak bir çin lokantasında çinli diye uygur türkü aşçıyı dövenler ülkücü müydü yoksa türkçü mü?

onlar şuursuz hocam. öyle ne türkçülük olur ne ülkücülük.

aslında şimdiki duruma göre iki kavram iç içe geçmiş durumda. biz türklerin müslümanlığı kabulünden sonra milliyetçilik dendiğinde akla müslüman türkçülük gelir.

türkçülükte ister istemez bundan etkilendi. ama şu var, her iki kavramın içini de dolduramıyor insanlar.

kendisine ülkücü denenin dinden imandan haberi yok, türkçü diyenin de türklük bilincinden.

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

Peki safkan ırk bazında mı bakıyorsunuz? Yani Orta Asya'dan bugüne dek araya zilyon tane millet girmiş. Durum buyken işi ırka bağlamak ne kadar doğru?

He eğer ırk değil de kendini Türk olarak benimseyense kendini Türk olarak benimsemenin ne ayrıcılağı oluyor? Basit bir aidiyet hissiyatından doğmuş bir şey mi yoksa daha farklı nedenleri de var mı?

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hatayi
    hatayi's avatar
    Erkek

Burayı tutayim.

Tarikat-ı Aliyyeyi Tahribadiyye
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bi Türk veya Türkcü kari kiz kavgasina giden ülkü ocaklarini ve ülkücüyüm diyenleri ne sebeple mklemeli önce bu aciklanmali..

onuda gecdim, nedir bu ülkücülük anasini satiyim, adamlar müslümanliktan, türklükten anadan bacidan daha üstün olarak kabul ediyorlar ülkücülügü.. suan herhangi bir hedefi olmayan, amacinin ne oldugu bilinmeyen, her an ne patlak verebilecegi bilinmeyen bir mhp ve ülkü ocaklarindan bahsediyoruz.. Türkcü biri neden sevmeli bunlari ? .. ülkücü dedigin adam simdi televizyonda izledim sedat peker gibi olur, onun gibi düsünür, onun gibi hareket eder.. insanlar gercekten mal olduklari icin onu bile görmezler..

sitem hep âşinâlardan gelir bîgâneden gelmez!
Toplam Hit: 5696 Toplam Mesaj: 49
atsız türkçülük ülkücülük 9 ışık