folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Türkiye'de Yazılımcı Maaşları - Video

Türkiye'de Yazılımcı Maaşları - Video

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selamlar

Bazen bana böyle sorular geliyor, maalesef türkiye'deki yazilimcilarin ortalama ne kadar kazandigi hakkinda pek fikrim yok. Youtube'da bir videoya denk geldim. Bir IK'ci bu konuyla ilgili konusmus. Yeni baslayanlardan ileri seviyelere kadar ortalama maaslari anlatiyor.

Ayrica güzel bir kac öneri de veriyor. Kafasinda maasi net olmayan arkadaslar icin yardimci olabilir

https://www.youtube.com/watch?v=Ni9V6GEeIRQ

bir de söyle bir soru cevap yapmis ayni kisi.. faydasi olacaktir bu konuda sorulari olanlar icin

https://youtu.be/WpMOEelpEy0?t=372

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

herkes de kanal açıyor he. ne meraklıymışız yaz bi blog okuyalım. bi saat seni mi izleyeceğiz.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Videoya göre:

Yeni mezun: 3,5000 / 4000 (Bazı yerler 5000 / 6000)

3/5 Yıl : 5000 / 6000

5/7 Yıl : 10.000

8/10: 14.000 15.000

Bunun üzerinde kazananlar olduğunu biliyorum görevlerini ve pozisyonlarını merak ediyorum açıkcası :)

zeybekustasi tarafından 14/Haz/20 16:59 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

gerçekse piyasa çok azmış

o kadar kafa xikmenin anlamı yok 

Ev boya badana işi yap daha iyi para var . lise bitirsen yeter . sermayede yok . allah hastalık vermediği sürece tüm dünyada ekmek yenecek meslek . 

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    SUPERBICO bunu yazdı

herkes de kanal açıyor he. ne meraklıymışız yaz bi blog okuyalım. bi saat seni mi izleyeceğiz.

kanka bu adam anasının örekesinden beri bu işleri yapıyor :D eğer yazılım sektöründeysen takip etmeni öneririm.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

Gelecegin mesleği yazilimcilik mühendislik avukat doktor vs. Değil. Tesisatçılık, kaynakcilik vs.

hickimse ara eleman bulamıyor bu meslekler çok değerli 

işte öyle
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

Gelecegin mesleği yazilimcilik mühendislik avukat doktor vs. Değil. Tesisatçılık, kaynakcilik vs.

hickimse ara eleman bulamıyor bu meslekler çok değerli 

işte öyle
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Videoya göre:

Yeni mezun: 3,5000 / 4000 (Bazı yerler 5000 / 6000)

3/5 Yıl : 5000 / 6000

5/7 Yıl : 10.000

8/10: 14.000 15.000

Bunun üzerinde kazananlar olduğunu biliyorum görevlerini ve pozisyonlarını merak ediyorum açıkcası :)

Acikcasi bu rakamlar firmaya, alana ve kendini pazarlamaya bakiyor. 10 senelik tecrubesi olup 8k maas alani da biliyorum, 2 senelik tecrubesi ile 12k alani da.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı
    SUPERBICO bunu yazdı

kanka bu adam anasının örekesinden beri bu işleri yapıyor :D eğer yazılım sektöründeysen takip etmeni öneririm.

özellikle bu Video için söylemiyorum ama, bâzı video'larda anlatan kişi harfleri,heceleri ardışık olarak yutuyor, yada birbirine ekliyor. ne dediği anlaşılmıyor. 

bence, hem blog'unun hem de vlog'unun olması, iyi olur. tâbî,bence..

yada en kötüsü, her satırında Zaman Etiketi olan AltYazısı olursa, tadından yenmez. 

Bir'de YouTube için video'nun İnfo Kısmında hangi dakikada hangi konuya geçildiğinde dair Başlıklar oluyor, bunlar da şahâne. (diyorum bu eleman konuya hakim ve özenmiş.)

RitmFarbRacourci tarafından 14/Haz/20 18:29 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Mickel page, hay grup, 4 büyük danışmanlık firmaları her yıl sektörel maaş analizlerini paylaşırlar genelde ik'larda pozisyonlara bakarken ona göre eşleme yapmayı tercih eder. Bazen salak saçma rakamlar çıksada bir baz olarak bakılabilir.

maaş aslında sadece paketin bir ayağı pozisyona göre telefon, araç, evden çalışma, prim düzeni gibi şeylerde önemli

Eşimin daha önce çalıştığı holdingde mesela baz maaşları düşüktü ama 3 ayda bir 1,5 maaşa kadar prim veriyorlardı

veya benim şu anda çalıştığım yer piyasadaki bankalara göre zam konusunda biraz cimri ama çalışma rahatlığı, teknoloji ve global imkanlar sebebiyle çokca tercih ediliyor.

Mesela ben buraya daha önce çalıştığım holdingden daha iyi paraya geçtim ama bu sefer şirket aracı vermediler. Geçiş farkı hesaplasam %10'dur belki

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

Coook degisken bir sey bu olay.

Calistigin senenin pek bir onemi yok.

Eger bilgine guveniyorsan, maks. 1 sene bi yerde calisarak ve is degistirerek maks maasi elde edebilirsin. Bi yerde sabit kalarak zor.

Ama bunu yapmak icin de cidden kendine guveniyor olman lazim :)

neverland tarafından 14/Haz/20 18:30 tarihinde düzenlenmiştir

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
Toplam Hit: 2202 Toplam Mesaj: 21
yazilimci maaslari yeni baslayan yazilimcilar