folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Türkiyedeki Dizi Kültürü

Türkiyedeki Dizi Kültürü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

Onu bunu boşverin.

Facebook tanıdıklarınla iletişim kurmanı ve hayatında olup bitenleri paylaşmanı sağlar.

Tahribat bilgisayar ortamında her türlü fırmalıklarını yapmanı sağlayan eğitici bir platform.

Diziye filme ihtiyaç yok.

ne diyon?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyramiD
    PyramiD's avatar
    Erkek

Gece 1 de başlayan filmi bide  her hafta bi bölüm olarak  yayınlıyorlar  ben  3 sene önce izledim onlar daha yeni veriyorlar hocam tv de niye izliyimki ?

Merhabaaaaa
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PoLLBuLL
    PoLLBuLL's avatar
    Erkek
    kaygısızlar vardı zamanında

You are a man of many colours. but i, motherfucker, am the rainbow
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamgibi
    adamgibi's avatar
    Erkek

gelmiş geçmiş en güzel dizi   BEHSAT Ç.

kontra bisiklet
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hiasa
    hiasa's avatar
    Erkek

Milamber bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam bakın ben sizin soruya cevap vereyim...

şimdi arkadaş demiş ki heroes lost gibi dünya çapında popüler olan diziler türkiyede tutmadı...

hemen bakalım senin meşhur oldu dediğin dizi hangi dünya ülkelerinde yayınlandı? bu ülkelerdeki yaşayan milletin ortalama eğitim düzeyi nedir? kültür düzeyi nedir?

şimdi diyeceksiniz ki bunun kültür le? eğitimle ne alakası var? hemen örnekleyelim? bakınızı heroes? genetik evrimden bahsediyor... Doğrudan din olgusunu reddediyor... bu otomatikman bizim insanımızda o diziyi izlememe yayınlamama olgusuna iter...

Bakınız fringe insanlar üzerinde yapılan bir takım genetik müdehale ve deneyler, parelel evrenler teorisi vs vs... Osmanlının duraklama döneminde insan cesetleri üzerinde tıbbi amaçla deneyler yapmak Osmanlı içersinde karışan söz de din  adamları gerçekte roma casusları tarafından haram ilan edilmişti... bu adamlar nasıl insan dnası üzerinde deneyler yapabilecek kadar sapkın karakterli bir diziyi seyretsin... super natural aynı şekilde...

şimdi siz orta okul bilemedin liseyi bitirmiş insanlardan bahsediyorsunuz hadi bazıları üniversite mevzunu olan büyüklerimiz... bu adamların çoğu hayatı bizlerden farklı gördü... örneğin türkiyede bu gün 50 yaş civarında olanlar 80 darbesini hatırlar... bir başka grup  biraz daha gençleştirsek tarihteki diğer üzücü olayları hatırlarlar...

en baştan o dönemlerdeki insanlar için okula gitmek kendini geliştirmek adına değil iş bulup para kazanmayı sağlamak adına yapılan bir fiiliyattı... okulda anlatılan herşey sadece iş bulmak için bilinmesi gereken şeylerdi... bu gün durum bir nebze daha farklı... insanlar bilimsel bir teori duyduğu zaman kafalarında birşeyler beliriyor birşeyler söyleyebilme ihtiyacı hissediyorlar... tabi bu söylediklerim küçük bir bir azınlık ama umut verici... bakın o tv dizileri insanlarımıza neler yapıyorlar? sayıları hızla artan emo lar apachi ler? vs vs vs... sormak istiyorum hatta admin arkadaşlardan bir rica tbt de düzenli olarak kitap okuyan evde kendi kitaplığım var ve bu kitaplıkta ders ve test kitapları dışında bir kaç kitabım var bunlar hediye gelmedi kendim para biriktirerek aldım diyebilen kaç kişi var?

ben söyleyim hemen tüm tbt samimi olarak cevap verse 20000 üyeden belki 200 belki 400 kişi çıkar...

Yukarıda o kadar şey anlattım ne kastettiğimi anlıyorsan sorunun cevabını kendin vereceksin...

Düşüncelerime tercüman olmuşsun hocam :)

yanlız eklemek istediğim bir şey var ne zaman tatile gitsem insanlar sabahın köründe kalkıp kitap okuyourlar biz ise 10 11 den aşağı kalkmıyorz adamlar hergün kendilerini geliştirmek için kasıyorlar bizimkiler ise hergün ülkeyi kurtarıyorlar o yüzden bu mantalite ile hiçbir şekilde bizim dizi kültürümüz gelişmez :(

Everything that has a beginning and has an end...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

@Hiasa

rica ederim hocam ne demek bunlar bizlerin de ortak duyguları.

Fırtına koparmaktır işim... Uzaklar Yolcusu
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

Türkiyede bedavaya mal edilmiş saçma sapan diziler halk tarafından izlendiği sürece kimse gidipte kaliteli dizi çekmek için para harcamaz. Sinemada da öyle. Adamlar aylarca çalışıyor, para harcayıp komedi filmi yapıyorlar hoopp şahan geliyor 1 haftada çekip 2 haftada yayınlıyor recebi.

Mesela Lost'u Sinan Çetin çekse Show'da yayınlasa rating yarışında ATV'nin adanalısına, Kanald'nin arka sokaklarına mağlup olurdu.

arbeit macht frei
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bidon
    bidon's avatar
    Erkek

Silent_King bunu yazdı:

Dizi kalitesini neden yükseltemiyor Türkiye

Because none of us are as cruel as all of us.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gfb_soldier
    gfb_soldier's avatar
    Erkek

o koca paragrafının tek cevabı var : para

http://twitter.com/#!/yasiinergul
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeco
    Yeco's avatar
    Homo
    SUPERBICO bunu yazdı:

Spartacuste ne var millet izliyo çok mu sağlam senaryosu var :W türkiyede yapsınlar kaç kişi izler..tamamen zevk olayı

Hemen cevaplıyorum : 1 - Spartacus u izlememişsin belli önce izle ondan sonra konuşalım , izlemiş de olabilirsin gerçi ama nasıl izlediğine bağlı. 2 - Spartacus'te ne var senaryosu çok mu sağlam ? evet senaryosu çok sağlam ayrıca orda tarihi bi olay anlatılıyo ne kadar senaryo eklenebilir ki? 3 - Sen bu kadar gerçekçi kan , kafa kesilme sahnesi , dövüş sahnesi , oyunculuk gördün mü hiç çok beğendiğin dizilerinde ?

holy! holy! the soul is holy! the nose is holy! the tongue and cock are holy and the hand and asshole holy!
Toplam Hit: 4606 Toplam Mesaj: 36