folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Turkiye'nin Yapmis Oldugu Lazer Gudumlu Fuze - Cirit

Turkiye'nin Yapmis Oldugu Lazer Gudumlu Fuze - Cirit

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murathan
    murathan's avatar
    Erkek

14 Mayıs 2011 Roketsan, henüz ABD'nin bile geliştiremediği özellikteki bir füzeyi tamamladı ve anlaşmalarını yaptı. 8 kilometre menzili olan ve helikopter üzerine monte edilen CİRİT isimli füze, güdüm özelliği sayesinde tek atışta hedefi yok ediyor.

CİRİT 2.75 lazer güdümlü füzeden şu an Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) binli adetlerde sipariş verdiğini belirten Roketsan Genel Müdürü Hüseyin Baysak, füzenin en belirgin özelliğinin şuan dünya üzerinde helikoptere monte edilen tek güdümlü füze olduğunu söyledi.

ABD'nin bile hala bu füzeyi geliştirme aşamasında olduğunu söyleyen Baysak, "ABD çalışmalarını tamamlayıp projeyi hayata geçirdiğinde bile, füzelerinin 6 kilometre menzili olacak. Bizim tamamladığımız CİRİT'in ise menzili 8 kilometre. Yani ABD projesini tamamladığında bile CİRİT bazı özellikleriyle yine en iyisi olacak.

Dünya helikopter pazarının yaklaşık yüzde 50'sini elinde bulunduran Eurocopter ile dün mutabakat anlaşması imzaladık. Eurocopter, üreteceği helikopterlere CİRİT'leri monte etmek istiyor. CİRİT'in özelliği ise, atışını tamamen otomatik yapması. Lazer güdümü sayesinde hedefe kilitlenen füze, tek atışta istenilen bölgeyi imha ediyor" diye konuştu. 

Cirit

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

MİLGEM (İlk milli gemimiz) yapan mühendisler casus ve ergenekoncu diye tutuklular.

"bea"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

amerika yapmadıysa yapmaya gerek duymamıştır. amerika için çok zor birşey gibi gelmedi bana. terörle savaşta çok faydası olacaktır.

diğer yandan aklımı kurcalıyor, tsk'da yeni gelişmeler var teknolojik açıdan. şimdiye kadar yapılmayan harekatlar, yeni silahlar, yeni zırhlılar. hep yakın zamanda olan şeyler ve devam da ediyor.

bu acaba bir savaş provası, hazırlığı ya da savaş öncesi psikolojik harekatın bir parçası olabilir mi? tahmin ettiniz zannediyorum, evet suriyeden bahsediyorum.

evet, pkkyı vurmak adına yapılan bu harekatın çok farklı amaçları olabileceğini söylüyorum.

bunlara ek olarak yarın "suriye pkkyı destekliyordu" diye bir konu ortaya atılırsa hemen hiçkimse suriye ile savaşa hayır demeyecektir. diyenler de vatan haini ilan edilecektir. zaten şimdiden suriyede halk ayaklanması olduğu iddia edilerek birçok vatandaşın suriye'ye müdahaleyi gerekli görmesi sağlandı.

http://www.tahribat.com/Forum-Kaddafi-Ve-Libya-Hakkinda-Bilinmeyen-Gercekler-144886/2/#1697738

şu mesajımı da kontrol ederseniz iyi olur

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dede
    dede's avatar
    Erkek

Helal olsun.

Terörler mücadeye bzim kadar ağırlık veren başka bir ülke olsa şimdi dünyaya silah satacak teklonojiye ulaşmıştı belki ama bunada şükür..

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Oskar
    Oskar's avatar
    Erkek

Ruslardan almamak için bizden almışlar :)

neoplanın üstüne otobüs tanımam.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sedergine
    sedergine's avatar
    Erkek

Daha önce niye yapılmıyordu?Demek ki değişiyor bazı şeyler.Yahudiler ordunun içinden tamamen temizlensin daha iyi işler olacak

ET GİREN YERE, DERT GİRMEZ.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

Evet Güzel Birşey Ordunun Devletin içinde Yıllarca Hainler Oldugu için Yapılmıyordu Yapılmak istendiginde Dış Güçlerin Oyunları ile İçerdeki Adamları Engel Oluyordu Bu Askeriye Pisliklerden Temizlendikce Gelişecek Vede Daha Güçlü Olacak Dişa Bagım Azalacak Dişariya Milyalarca Dolar Verdigimiz Silah Bomba Muhimmat Gibi Şeyleri Kendimiz Üretecez Yönetimi Kendimizde Oldugu için Dış Güçlerin De Oyunlarını Bozacagız Durmak Yok Yola Devam..

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UzatmaNaciye
    UzatmaNaciye's avatar
    Erkek

Ben cirit'in hafif zırhlı araçlar haricindeki zırhlılara karşı etkili olabileceğini sanmıyorum 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

UzatmaNaciye bunu yazdı:
    -----------------------------

Ben cirit'in hafif zırhlı araçlar haricindeki zırhlılara karşı etkili olabileceğini sanmıyorum 

Cılızmı geldi hocam boy değil işlev önemli.

"bea"
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UzatmaNaciye
    UzatmaNaciye's avatar
    Erkek

ExpirE bunu yazdı:

UzatmaNaciye bunu yazdı:

Cılızmı geldi hocam boy değil işlev önemli.

cılızlıkla alakası yok belki ilerki serilerinde zırh delici modelini yaparlar ama bu daha yeni gelişmelerde cirit füzesinde harp başlıgı yok ama terörist avlamada işe yarar.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UzatmaNaciye
    UzatmaNaciye's avatar
    Erkek

bu arada ciritin testleri sırbistanda yapılmış ve sırplarla ortak takbikat da yapılmış

Toplam Hit: 3464 Toplam Mesaj: 22