folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Türklerdeki İşi Son Güne Bırakma Özelliği

Türklerdeki İşi Son Güne Bırakma Özelliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Milletçe böyleyiz, ve tüm dünya bunu biliyor.

Turizm işiyle uğraşırken almanın birine 10dk sonra buluşalım demiştim, adam da bana türk 10 dakikası mı alman 10dakikası mı diye sormuştu :)

Örnekleri arttırabilirim,

Şimdi avrupada biryerlere bir proje yapıyorum, adam giderken projeyi zamanında bitirebilirsem proje bütçesinin yarısını hediye olarak

vereceğini söyledi. Proje 6 basamaklı euro.. Adamlar o kadar öğrenmişler yani bizi, eminler...

Bu arada proje süresi 4 ay ,teslim süresine bir hafta kaldı, ofisten yazıyorum :)

Değişmeyiz abi biz.

Geç kalmak , işi son gününe bırakmak iliğimize işlemiş, şahsen çok denedim ama değişemedim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Holyzone
    Holyzone's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

sadece bize, türk milletine özel bir şey olmadığını keşfettim yakın zamanda.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukavim_
    Mukavim_'s avatar
    Erkek

Başarı disipline bağlıdır. Son dakika golleriyle anca günü kurtarırsın, ertesi gün ise yine kıçın açıkta kalır.

Millet olarak çığır açamıyorsak, dünya çapında kabul görecek fikir, teknoloji üretemiyorsak bunun temel sebebi disiplinsizliktir.

İşi bir şekilde yapıp tamamlayabilmek gayemiz, bir tık ileri göütrmek gibi bir derdimiz yok. Çünkü yeni şeyler düşünmek, olaya bir artı katmak ekstradan düşünmek demek, kafa yormak demek. Ne yazık ki bizim buna hiç mi hiç zamanımız yok.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

yapacak bişey yok hacı. standart donanımımız buna müsait.

yüzelli kere programlı yaşamak için uğraştım. uğraştım dediğim program yapma kısmında aman sittir et dedim geçtim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    logas
    logas's avatar
    Erkek

zaten bu huyumuzdan vazgecsek suan cok farklı bir konumda olurduk abd, rusya, cin, turkiye olurdu türklerde ki pratik zeka kimsede yoktur ama disiplin 0 bile degil eksilerde

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek

yaşamak ve hayatta kalmak farklı şeyler...

türkiye şartlarında bizimkisi yaşamaktan ziyade hayatta kalmaya çalışmak. (bknz. surviving)

o yüzden insan gibi programlı değilde hayvan gibi günlük yaşıyoruz günü kurtarma derdine düşüyoruz.

bir de iman gücü (deli kuvveti) denen hadise var tabi :) hemen açıklıyım :D

bu gizli güç gibi bi şey :) allah atarafından sadece türklere verilmiş bi süper güç :)

aynı animelerdeki gibi :)

yalnız bu gücü kullanmanın şartları var :) 

sadece çok çok sıkıştığınızda, anca yumurtaya kapıya dayanınca

çok çok zor ve kısıtılı zamanlarda ortaya çıkıyor :) (bknz. seyit onbaşı)

biz de duruyoruz duruyoruz e haliyle tabi birden kıçımız tutuşmaya başlıyor

animelerdeki gibi birden (kıçımızdan çıkadan) bu ateş, bu ani güç patlaması

bizi adeta bir canavara, bir ejderhaya dönüştürüyor

ve her şeyi bi çırpıda yapıp çabucak bitiriyoruz.

anlık süperman modundan çıkıp tekrar clark kent pardon recep ivedik moduna geri dönüyoruz işte :)

cann tarafından 19/Nis/15 18:28 tarihinde düzenlenmiştir

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bu cidden büyük bir toplumsal sorun ve bunun nasıl düzeltileceği hakkında çok fikrim yok, futurist in çizdiği kısır döngü hep kafamda var zaten, o yüzden düzeleceğinden çok emin değilim.. artık kültürel bir şey olmuş gibi :)

cannfree verdiğin örnek güzeldi :) bizde pratik zeka ciddi anlamda çok yüksek, bunun sebebi de hayatımızda yaşadığımız zorluklar bizi hep pratik çözümler üretmeye yöneltti. Ancak pratik zeka anı kurtarır, geleceği değil. Bu sebeple biz de zaten anı kurtarıyoruz. Sanırım böyle davranmamızın sebebi pratik zekalarımıza güvenmemiz. Rahatlık da ordan geliyor, zaten hallederiz hele bir de eski referanslarımız varsa yani eskiden bi kaç saate bir şeyler başarmışsak aynı duyguya yeniliyoruz.

geçenlerde oyun için ses kontrol olayını yapmıştım bir kaç saate, çalışma arkadaşım acayip şaşırdı, sen geniussun dedi şok oldu :) çünkü onun mantığına göre bu işin 3-5 gün sürmesi gerekirdi :) tabi ben sıkışık olduğum için her şeyimle odaklanıp çabucak çözdüm olayı, benim için öyle aman aman bir şey değildi ama karşı taraf öyle gördü

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

çünkü lise ünivesite hayatı boyunca sınavlara son gün çalıştık. böyle öğretildi.

birde sallamasyon bir genetiğimiz var. ama son dk gol atarız 

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek

9.sınıf öğrencisiyim yarın sabaha ingilizce ve fizik ödevim , sabah okulda yaparım diyip yapmıyorum değişen bişey yok =) çözümde yok 

Memento Mori
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    Reskam bunu yazdı

9.sınıf öğrencisiyim yarın sabaha ingilizce ve fizik ödevim , sabah okulda yaparım diyip yapmıyorum değişen bişey yok =) çözümde yok 

Cozum var aslinda. Muhtemelen gununun yarisi bilgisayar ya da televizyon basinda geciyordur. Bunu kesip gercek islerini yapmaya basladin mi biraz da istikrar sagladin mi hersey oldukca hizli sekilde yoluna giriyor. Bir noktadan sonra adaptasyon saglandiginda eski yasantini sorgulamaya bile basliyorsun. Nester ile kesik atar gibi keseceksin. 1-2 saat oyalanayim sonrasinda is yaparim demeyeceksin. Isi yaptiktan sonra oyalanayim diceksin. Isini de en iyi sekilde yapmaya calisacaksin. Sirf mukafat ve bilgisayar basina gecebilmek icin sallamasyon is yapmayacaksin.

Bu isin ozu kulturde yatiyor. Bizim ebeveynlerimizin pek cogu cocuklarina `pasa` `prenses` gibi yaklasip belirli yaslarina kadar her seyi onlerine koymayi cok seviyor.  Isi abartanlar da var. Ozellikle tek cocuksaniz iyiyen iyiye saliveriyorsunuz. Aile nasilsa tek cocugum her seyini yapacagim diye simartiyor. Zaten okuldaki sistem de onceden de dedigim gibi idealist cerceveye sahip. Ogrenci odakli degil. Kalip bilgilerin aktarilmasi hedefleniyor. Rasyonel dusunce, akil yurutme ogretilmiyor. Pratik bilgiden cok ideal oldugu iddia edilen bilgiler ideolojik cerceveyle aktariliyor. Ailede baslayan bu kultur, okul ile beraber iyice dizginleri ele geciriyor. Bir noktadan sonra da degistirmeye ne zaman kaliyor ne de onu degistirecek caba gerceklestirilebiliyor.

Bir tek Turkiye topraklarinda Turk diye boyle olur demek insafsizlik. Hep ekstrem ornekleri goz onune aliyorsunuz. Her Almani super dakik, her Cinliyi adeta robot haline gelmis birer makine gibi gormek dogru degil.

Ben Turkler pratik cozume yatkindir savini da pek dogru bulmuyorum. Pratik cozum denenlerin pek cogu isin aslinda yapilmasi gerektigi seklinin kisa vakitte yetisebildigi modelinden baska bir sey degil. Kisa vadede is yapar fakat uzun vadede hicbir yarari ve degeri yoktur.

Toplam Hit: 7118 Toplam Mesaj: 55