folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Ubuntu 11.10 Görücüye Çıktı !! (Beta)

Ubuntu 11.10 Görücüye Çıktı !! (Beta)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

Boynuz kulağı geçti Mint 11 çok daha kararlı mint'ten hem laptop'a hem masaüstüne kurdum tek bir sıkıntı çıkmadı

Si vis pacem para bellum.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fuzulli
    Fuzulli's avatar
    Erkek

Kararlı sürümü beklemenizi öneririm zira çıktığı ilk hafta hataları düzeltmek için bir hayli uğraşmıştım. Temesı gerçekten güzel, özellikle buttonları eskiye nazaran daha iyi radius 3 çok tatlı olmuş :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

eyw. zumsuk indirdim akşama doğru da kurarım..

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

Bu ubuntu ile ilk postum hayırlı uğurlu olsun bana:)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

Bu sefer ki sürüm on numara olmuş beta olarak çekip kursam mı acep :S

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

rappermcs bunu yazdı:
    -----------------------------

Bu ubuntu ile ilk postum hayırlı uğurlu olsun bana:)

ben kuracaktım fakat hata verdi kurum sırasında.yetki falan diyor rapor gönderdim de ne oldu anlamadım.

http://www.ubuntu.com/testing/download

bunu mu çektin ?

kurdum, çalıştırdım ; yüklenirken sıkıntı çıktı fakat usbden çalışmasına rağmen baya bi hızlıydı.Tek problemim birşey açtığındayukarda panel çıkıyor file vs.. gibi.MAc ten araklama.O panel kaybolup geliyor sinirimi bozdu.Sürekli dursun yada hiç gözükmesin.Site mi bu fare üstüne geldiğinde çıkart diyorsun.

Ama güzel olmuş.Hız bakımından eskisinden daha iyi olmuş.Görsellik ve tzsarım mı ? cukk oturmuş.

Tabi mac os x ten çalıntı olduğu için iyi oturmuş.FAkat gnome 3 güzel.Beğndim.

--

herkese söyliyim;

kararlı sürümüne kadar gnome 3 ve kernel bugları temizlenirse mükkemmel olur.Hız vs.. gayet güzel.

Kaldı ki bug yok fakat ufak tefek aksaklıklar var.Bakalım...Bundan sonrası daha güzelleşebilir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

SinusX bunu yazdı:

Boynuz kulağı geçti Mint 11 çok daha kararlı mint'ten hem laptop'a hem masaüstüne kurdum tek bir sıkıntı çıkmadı

hocam yapma gözünü seveyim, ubuntu alt yapısında ne kadar kararlı ve sağlam olabilri ? ben mint konuları açmıştım sevmiştim fakat son zamanlara doğru çok sapıttı.Daha sonra onlarda fark etti ve debian a geçti.Son durumunu bilmiyorum ama debiana geçtiği sürüm ve sonraki sürüm berbat ötesiydi.

O sürüme bakmanı öneririm kararlılık açısından.Kaldı ki hala (şuanki sürümü linux mint 11) ubuntu kullanmakta.Ubuntu kullandığı halde gnomedan saçmalamış.

Mesela resim görüntülemede hızlı düzenlem yok.Ubuntuda hemen üstünden hızlı şekilde düzenleyebiliyorsun.Mintte başa çıkamadım.Başka tonla yöntem var ama görüntülemenin üstüne editlem yoktu.

Bu gibi basit ama önemli şeyler çok eksik mintte.Üstüne ubuntunun son dönemdeki karın ağrılı sistemi eklendi ve saçmaladı.Şimdi debianda düzelbilirler fakat debian ı sevmiyorum.

---

Fedora güzel ubuntu güzel benim için.Ubuntu son zamanlarda berbattı bu sürümle çözecek mi bakıcaz.Fedora ise daha çok ileri seviye.Bi ton şeyle uğraşıyorum yetmedi gnome 3 ün buglarıyla uğraştım ilk zamanlar.Sinirlenip kaldırıp attım.

Benim için en güzel sistem : kararlı + geniş destek (program vs.. bakımından) ve ayrıntılara dikkat edilmiş bir sistem.

En uygunuda ubuntu Long Term Support (LTS) ..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

şu an kurdum fakat bi hata yaptım , kurulumda herşeyi yükle dedim netten.Aman ha bulaşmayın.PRoblem verdi ona rağmen kurdu ama sorunlu..bir daha kurucam bakalım ne olcak.Yine olmazsa lts ye geçiş

ilk görüşlerim;

şu an tekrar kurmak yerine upgarade edeyim dedim (apt-get upgrade) bakalım nolcak.Biraz bug var.PRogram merkezi, nautilus ve gnome da fakat benim kurulum yarım kaldı ondan olabilir.Bakıcam tekrardan.Görüşleirm mi ?

bir masaüstü bu kadar mac os x çakması olamaz :/

maalesef öyle.Tamam çakıması yapıyorsunda onun kadar kaliteli yap bari.Bire bir yapmışlar.Aynen kopya.Açıkçası merak ettiğim durum gnome arkasında bir şekide apple olabilir mi ? masaüstü vs.. için geliştirme ortamı . hemde çok feci.Gerçi öyle yapğsa bire bir mi kopya yapar ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

zumsuk hoca 1-2 pratik bilgi verebilir misin.

mesela windows da kurulum yaptıktan sonra eksik kalan driverlar kontrol edilir yüklenir. Sıkıştırma mp3 player gibi 3. parti programlar yüklenir. ne bileyim windows updateler yapılır..

ubuntu da neler yapılır anlatabilirmisin..

bi konsolu bulup yükleyemedim daha:)default olarak varsa nerede bulamadım.

biri uçbirim diyor biri konsol diyor ülen diyorum bunlar aynı şey ama neden farklı isimlendiriliyorlar.. kafam allak bullak oldu yemin ediyorum...:)

ubuntu software center dan bi sürü uygulama indirip kuruyorum fakat nereden nasıl çalıştıracağım bilmiyorum. ayrıca soldaki şu başlat çubuğuna benzer çubuğu editleyemiyorum..

mümkünse ekran görüntüsü alırsan bi çok kullanıcı için iyi olacağını düşünüyorum...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackworm
    hackworm's avatar
    Erkek

bi caps at bakalım zumsuk ne kadar çakma olmuş çok merak ettim :D

şu anki ubuntu kurulumunu riske etmek istemiyorum aslında. sanalda denerim bi yerlerim kaşınırsa.

Toplam Hit: 4102 Toplam Mesaj: 35