Ubuntuya Geçiş

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek

hocalar biliyorum konu başlığına ve de konu açana bakınca epey uzak terimler :)
    yani celoron zaolsun bana bi ad taktı linux düşmanı :P
    neyse aslında ben linux düşmanı felan değilim. ama windows daha iyi diyodum :) fakat ah eşşek kafam ki haksız çıkmışım. umarım komple haksız çıkmışımdır; sadece şu düşündüğüm konuda değil... şimdi burada : http://tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=95339  açtığım konu neden oldu ubuntu yüklememe. nedense bi türlü bağlanmıyo internete. masaüstünden girdim fakat ondan bağlanıyo. ama o da normal hızında değil yine yavaş. modem kablosuz, telefondan gireyim dedim; yaw o da girmeye çalışıyo ama hız 1mbs mi 1kbs mi fark edilmiyo :S
    neyse ubuntu 8.1 kurdum sonra ondan girdim internete :S:S:S:S resmen hiç sorun yok... gayet hızlı, gayet normal... :S Allah Allah.... kafayı yedim. anladımki ubuntu windowstan daha iyi (şu anlık internet yönünden. komple windowstan daha iyi kararına henüz warmadım... neyse işte.
    velHasıl şu an ubuntudan girdim. bana ubuntuyu sevdirebilecek linuxcu bir mürid pm atsın msn mi vereyim bana yardımcı olsun. nasıl yardımcı olacağına gelince ;
    öncelikle program nasıl kuruluyo?
    exe lerin hepsini çalıştıramayacağını biliyorum ama çalıştırabildiklerini nasıl çalıştırcam?
    backtrack ögelerini nasıl yüklicem ?
    compiz midir nedir 3D masaüstü, atlantis teması, vs vs vs.. bunları nasıl yaparım?

kısacası bana gönüllü bi linuxcu mürid lasım...

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    celoron
    celoron's avatar
    Erkek

aferin karaconda iyi bi seçim yapmışın :)

şimdik ingilizcenin benden daha iyi olduğunu bildiğim için sana direk olarak google da ingilizce olarak ara dicem

sen şimdilik "Uygulamlar" -> "Ekle/Kaldır" da takıl. exe ler için wine yükle.

bu yazıyı okuyarak wine hakkında bişeler öğrenebilirsin belki : http://www.fsckin.com/2007/12/20/how-to-run-world-of-warcraft-wow-in-linux-using-wine/

özgürlüğe hoşgeldin :)

Microsoft isn't evil, they just make really crappy operating systems. Linus Torvalds
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek
    hopdedik.....
    daha gelmedim ki hoş geleyim....
    bakıcaz.... beğenirsek devam beğenmezsek redd etcez... umarım beğenmem için bi sebep olur...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    celoron
    celoron's avatar
    Erkek

karaconda bunu yazdı:
    -----------------------------
    hopdedik.....
    daha gelmedim ki hoş geleyim....

iyi amk esaret altında kal :| sanki kötü bişe dedik

Microsoft isn't evil, they just make really crappy operating systems. Linus Torvalds
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

:) hoca ubuntuya geçtim

ubuntu ve gnome kullanıcı dostumu ? kim demiş

daha flash player yüklemek laızm ohoooo

pardusta flash player, mp3 codecleri ve her türlü mediya codecleri içinde geliyor.

Kde 4 + pardus ;)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek
    ahsdfajhfwjdghaljwhdgajdw
    bi tuhaf bu ubuntu alışmak çok zor :|

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    celoron
    celoron's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

niye kullanıcı dostu değilki ?!

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blood_rhyme
    blood_rhyme's avatar
    Erkek
    http://wiki.ubuntu-tr.org/ bu sitede istediğin her bilgiye ulaşabilirsin

EY YARALI KÜKREYEN ASLAN, SENİN GEZDİĞİN GÜZEL SAHRALAR ZULMÜN KÖPEKLERİNE KALDI, ARTIK GAFLET UYKUSUNDAN UYAN ! ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

celoron bunu yazdı:

zumsuk bunu yazdı:

anlattım hoca bilmeyen bir adamın oturup herşeyi indirmesi lazım tek tek.Mp3 çaldırıcam süperize bakın mp3 codeci yok.Facebooktan video izliyicem 2. süpriz flash player yok

peki bu ubuntuda ne var ? allahtan bi paket yöneticisi ve firefox kurmayı akıl etmişler.Php dosyuası yazıcam abow.. gedit ne öyle ? kwrite yanında tam olarak hayal kırıklığı.

Gnome hızlı mı ? şu anda biraz önce formatlayarak kurduğum ubuntu var.Aynı pc aynı performans.Pardus+kde4 e göre yavaş gnome. Ubuntuyu ingilizce destek var annem rahat eder diye kurdum inş başa çıkabilir.

Öte yandan linuxa geçeceklere söyliyim büyük ihtimalle ilk kurduğunuz dağıtımı uzun süre kullanırsanız o sizde hastalık ypaıyor :)

HEa şunuda söyliyim kde4+pardus 2009 da biraz bug var.Fakat önemli derecede değil.Örneğin geçn pencerelrimi renklendirirken kde çöktü sonra mause imlecimi ayarlarkende .Fakat bir daha yapmadı.Buglar gitse ubutuya pardus bin basar :) objektif olarak gnomeyi yükledim ve şu an ypatığından daha büyük performans beklemişim herhalde.Gözümde büyüttüm :-/

hala kde 4 süper kahramanım.

Yenilerede tavsiyem ubuntu yerine pardus 2009 u denemlerdiri.pardus sitelrinden şehrinizdekilere ulaşabilirsiniz haberleşip pardus cdnizi alabilirsiniz.Bedava.Tabi bi boş cd götürürsenizde iyi olur.

Onun dışında bi deneyin isterseniz ubuntu isterseniz slackware kullanın.İnsan codeclerini koyar bari.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    celoron
    celoron's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

celoron bunu yazdı:

zumsuk bunu yazdı:

anlattım hoca bilmeyen bir adamın oturup herşeyi indirmesi lazım tek tek.Mp3 çaldırıcam süperize bakın mp3 codeci yok.Facebooktan video izliyicem 2. süpriz flash player yok

ubuntu cd sinin içine bakmayı denedin mi?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

celoron bunu yazdı:

ubuntu cd sinin içine bakmayı denedin mi?

hmm başka nereye nelri saklamışlar ?

cd içinden alıp yüklemede bilgisayara eklemeyi akıl edememişler mi bu arkadaşlar ??

Toplam Hit: 1850 Toplam Mesaj: 25