Ucuz Telefon Tavsiyeleri Konusu Part 2

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Eski konuda anne-babaya alınacak tavsiyeler veriyordum ama malum vergiler ve dolar kuru yüzünden telefon fiyatları arttı. Yeni ve temiz konudan devam edelim dedim.

Şu aralar ucuza telefon alayım ama kaçak olmasın faturalı ve garantili olsun derseniz önerim. Infinix Hot 8. Infinix Çinli bir firma. Özellikle Afrika kıtasında Xiaomi tarzı ucuza telefon satarak iyi satış rakamları sağladı.

Hot 8 modelinde 720p ekran var ama 5.000 mah batarya koyarak ekrandan kıstıklarını bataryaya eklemişler. 64 GB hafıza ile gelmeside öneri sebeplerinden birisi. 

Garanti kısmına Genpa bakıyor.

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/infinix-hot-8-64gb.html

https://www.youtube.com/watch?v=GbSVRtEr14Q

Telefon videonun çekildiği Şubat ayında 1.200 lirayken şuan 2.000 liraları bulmuş durumda. Hep Almanya'nın bizi kıskanması yüzünden bunlar.

mkyb tarafından 17/Eki/20 20:14 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

vay mk ekonomiye bak. artık afrikada satılan telefonlar alabilecek duruma geldik.

dur lan onu da alamıyoruz. kıskananlar çatlasın.

demin iphone 12 mini fiyatına baktım 782 euro alamanyada.

kuzen var orda. adam 1450 euro işsizlik maaşıyla 2 çocuk besliyo.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Xiaomi Hindistan, Türkiye ve Sovyet ülkelerini kapınca adamlara Afrika kalmış. Afrika'da sağlam oturtmuşlar bu markayı. Hindistan, Bangladeş ve Endonezya'da ise Xiaomi ile kapışıyor. Anlaşılan bu kapışmayı ülkemizede getirmek istiyorlar.

Markayı küçümsemeyin ufak ülkelerde dehşet satan bir marka. Transsion Holdings diye ana firmasını aratabilirsiniz.

Diğer markalar Samsung'un Note serisinin kalemini taklit etmeyip sadece Note markasını çalarken bknz : Xiaomi Note 8 vs vs. Adamlar kaleme kadar taklit etmiş. 

https://www.youtube.com/watch?v=_xr7znXkJms

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Hocam ben de ucuz telefon kullandığım için kendimi bu konuya ait hissettim, bir şey sorabilir miyim?

Telefonun menüsünden format atmakla(yedekle ve sıfırla/fabrika ayarlarına dön) telefon kapalıyken tuslardan format etmek(kapatma+ses artırma/azaltma her neyse) aynı şey mi?

Neden soruyorum. İlk başlarda telefonun dokunmatiği kendiliğinden basıyordu, titriyor ekranı sağa sola kaydirmaya çalışıyor, bazen zoom yapıyordu kapatma tuşu ile ekranı  kapatıp açınca bir süre düzeliyordu. 

Geçen hafta telefonun dokunmatiğinden ve ekranından şüphelenip içini açtım soketleri filmleri yeniden oturttum fakat işe yaramadı, artık durumun yazılımsal olduğundan emin olup telefonun yedekle ve sıfırla menüsünden format attım yine yemedi

Şimdilerde ise bu sorun azaldı, şimdi de ekran kapalıyken kapatma tuşuna basınca ekran bazen açılmıyor veya çok geç açılıyor (bu sırada yaklaşım sensorunun çalıştığıni da görüyorum). Hatta bir süre ekran acilmayip sensör bir süre çalışıyor ve ekran aktif edilmediğinden süresi dolup tekrar kapanıyor (sensorden anlıyorum)

Ben bu telefona kapalıyken tuş kombinasyonu ile mi format atayım, yoksa yeniden rom mu atayım? Telefonda yüklü rom kendiliğinden bozulur mu?

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hocam sendeki kalitesiz dokunmatikten oluyor yani ghost touch oluyor. Özellikle Xiaomilerde var. Tek çare dokunmatik camın değişmesi. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Eyvallah hocam teşekkür ederim

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

Madem konu fakirliğimizi de içeriyor ben de bu minvalde birşey sorayım. Elimizdeki örnek veriyorum eski 3-4 yıllık kasmaya ısınmaya başlayan android telefonları hard deep neyse artık formatlasak kasma ısınma problemlerinden kurtulur muyuz, yoksa beyhude bir çaba mı bu?

Geçmiş telefonlarımı düşündüm şu ana kadar hepsini min 4 yıl kullanmışım. Eskiden bu daha mümkündü, şimdiki telefonlarda belli bir süre sonra değiştirmek zorunda kalınıyor yavaşlama ve kasmadan dolayı. Şu anki telefonum(Xperia XZ) henüz 4'ü doldurmadı sanırım ama telefon fiziki olarak çok temiz olduğundan bir süre daha kullanmak istiyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    XpertVision bunu yazdı

Madem konu fakirliğimizi de içeriyor ben de bu minvalde birşey sorayım. Elimizdeki örnek veriyorum eski 3-4 yıllık kasmaya ısınmaya başlayan android telefonları hard deep neyse artık formatlasak kasma ısınma problemlerinden kurtulur muyuz, yoksa beyhude bir çaba mı bu?

Geçmiş telefonlarımı düşündüm şu ana kadar hepsini min 4 yıl kullanmışım. Eskiden bu daha mümkündü, şimdiki telefonlarda belli bir süre sonra değiştirmek zorunda kalınıyor yavaşlama ve kasmadan dolayı. Şu anki telefonum(Xperia XZ) henüz 4'ü doldurmadı sanırım ama telefon fiziki olarak çok temiz olduğundan bir süre daha kullanmak istiyorum.

Guncelleme alan bir modelse birkac yildan sonra guncellemeleri kapat.

vatandaşa kafam girsin!..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    XpertVision bunu yazdı

oneplus ın bu konuda iyi olduğunu söylüyorlar. eski telefonları bile ilk günkü gibi takır takır çalışıyomuş. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://youtu.be/L5VWWba0coY?t=97

Telefonların 3-4 yıl sonra ısınıp kasmasına sebep termal macun. Evet bilgisayar işlemcilerine sürdüğümüz macunla aynı mantık. İşlemcinin ısısını dağıtmak için üreticiler fabrika macun sürüyor. Bu macun 2 seneden sonra bozulmaya başlıyor ve görevini yapamıyor. Bunun sonucunda işlemci en ufak basit işlemlerde bile ısınıp kasmaya başlıyor.

Amiral gemilerinde kaliteli macun sürüldüğünden onların ki daha uzun süre gidiyor. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

2.500 liraya şuan en alınabilir telefonlardan birisi :

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/infinix-s5-pro.html

https://www.youtube.com/watch?v=Oke4QpRN77U

Toplam Hit: 19908 Toplam Mesaj: 120
telefon telefon