Ucuz Telefon Tavsiyeleri Konusu Part 2

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    ontedi bunu yazdı

800 liraya kadar telefon tavsiyesi alabilir miyim? İkinci el (sıfır diyecem ama hesap makinesi dersiniz herhalde :))

Aynen sıfır bulamazsın. İkinci el Samsung S5 veya Note 3'lere bak hocam. İki cihazda zamanının efsanelerinden. Eğer önceki sahibi düzgün kullandıysa 2-3 sene daha giderleri var.

@SaviorAngel farketmiyor. Xiaomilerde bootloader açılınca 800 mhz bandı otomatikman iptal oluyor telefon görmüyor. Operatörler eskiden kırsal kesimde kullanırdı bu bandı. Çünkü kapsaması yüksek ve engellerde sinyal gücü zayıflamıyor. Ancak artık şehirlerde çok betonorme yapı olan yerlerdede kullanmaya başladılar. 

Note 3 var bende fakat batarya bitik. Artık bir de beni değiştir diyor telefon.

İkinci el olarak sıralaman nasıl olur

Note, J, A vs.. (Bu fiyat bandında)

hocam bütçeni biraz daha artırabilirsen orta ve biraz alt segment xiaomi verebilirim sana 

No way out
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı

Sen beni dinle o zaman. Deji batarya al birde telefona Lineage OS rom çak. Çiçek gibi olur telefon. Hani bu iPhonelarda batarya öldükçe telefonun yavaşlama muhabbeti var ya o Androidlerdede oluyor. Androidler kullanıcıya bildirmiyor. Çoğu kişi telefonun vadesi doldu değiştireyim diye düşünüyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Xiaomi Hindistan, Türkiye ,Sovyet ülkelerini kapınca adamlara Afrika kalmış. Afrika'da sağlam oturtmuşlar bu markayı. Hindistan, Bangladeş, Endonezya'da ise Xiaomi ile kapışıyor. Anlaşılan bu kapışmayı ülkemize de getirmek istiyorlar.

Markayı küçümsemeyin ufak ülkelerde dehşet satan bir marka. Transsion Holdings diye Ana Firması'nı aratabilirsiniz.

Diğer markalar, Samsung'un Note serisinin kalemini taklit etmeyip, sadece Note markasını çalarken bknz:Xiaomi Note 8  vs. Adamlar, kaleme kadar taklit etmiş. 

https://www.youtube.com/watch?v=_xr7znXkJms

..

@@, ) bre ben bunu nasıl izlemişim.gözümde Akkan mı vardı nedir.,

vay babayın kemüğüne ^^D`  hâlen gülüyorum ya. ^^D` aralıklarla,

180$ *8TL=1440TL  '+2500TL de İmei Kayıt,Vergi,Ekstra'lar  desek, 3000TL yapar. 

RitmFarbRacourci tarafından 04/Oca/21 19:30 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    ontedi bunu yazdı

Sen beni dinle o zaman. Deji batarya al birde telefona Lineage OS rom çak. Çiçek gibi olur telefon. Hani bu iPhonelarda batarya öldükçe telefonun yavaşlama muhabbeti var ya o Androidlerdede oluyor. Androidler kullanıcıya bildirmiyor. Çoğu kişi telefonun vadesi doldu değiştireyim diye düşünüyor.

Mevcut durumda bariz yavaş. Dediğini yapmaya calisacam. Ama sen yine de sıralama yaparsan sevinirim. Hatta direkt önerdiği o fiyatlarda tel varsa daha iyi olur. Letgoda favorilere ekleyeyim. 

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

2500 civarı samsung + samsung garantili  olması şart . Yurt dışı bende şans yok 1. Ayda alev alır . 

Yada TR garantili ne önerirsiniz 

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

2500 civarı samsung + samsung garantili  olması şart . Yurt dışı bende şans yok 1. Ayda alev alır . 

Yada TR garantili ne önerirsiniz 

Samsung M21

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    ontedi bunu yazdı

Mevcut durumda bariz yavaş. Dediğini yapmaya calisacam. Ama sen yine de sıralama yaparsan sevinirim. Hatta direkt önerdiği o fiyatlarda tel varsa daha iyi olur. Letgoda favorilere ekleyeyim. 

Tecno ve Infinix'in kaçaklarına bak istersen bi.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-m51-128-gb-samsung-turkiye-garantili-pm-HB00000X735C

HB kendisinde geçerli alt limitsiz 250 lira hediye çeki veriyor. Telefon 3.280 liraya geliyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Aha buldum sonunda konuyu;

Kaçak köçek şaomi note 9 pro aklımdan geçiyor veya max. 2500'e taksitle alabileceğim(k.kartından başka birşey almış gibi göstererek) telefon ne önerirsiniz?

Telefondan beklentilerim;

-En azından 4-5 yıl kullanabileyim

-en az 64 çikolayt bellek ve 4-6 çikolayt rem

-en az 4 amper pil(gidebiliyorsa 2 gün gitsin, oyun oynamıyorum)

- en az full hd 50 hz kayıt yapabilen bir kamera(30 olanlar kırpışma yapıyor sanki)

-6' civarı ekran

-olursa hızlı şarj, daha da olursa kablosuz şarj

Siz elit beylerin her türlü önerisini bekliyorum. Hatta aramızda dükkanı olup k. kartı ile satabilecek varsa ve yazarsa çok makbule geçer. @Efsane212 arkadaşın dükkan vardı ama gece vakti mesaj atmaya çekindim rahatsız etmemeyim dedim, umarım görüp cevap verir.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

Aha buldum sonunda konuyu;

Kaçak köçek şaomi note 9 pro aklımdan geçiyor veya max. 2500'e taksitle alabileceğim(k.kartından başka birşey almış gibi göstererek) telefon ne önerirsiniz?

Telefondan beklentilerim;

-En azından 4-5 yıl kullanabileyim

-en az 64 çikolayt bellek ve 4-6 çikolayt rem

-en az 4 amper pil(gidebiliyorsa 2 gün gitsin, oyun oynamıyorum)

- en az full hd 50 hz kayıt yapabilen bir kamera(30 olanlar kırpışma yapıyor sanki)

-6' civarı ekran

-olursa hızlı şarj, daha da olursa kablosuz şarj

Siz elit beylerin her türlü önerisini bekliyorum. Hatta aramızda dükkanı olup k. kartı ile satabilecek varsa ve yazarsa çok makbule geçer. @Efsane212 arkadaşın dükkan vardı ama gece vakti mesaj atmaya çekindim rahatsız etmemeyim dedim, umarım görüp cevap verir.

hocam o fiyatlara note 9 pro 

redmi 10x 

ve infinix zero 8 alabilirsin

kart konusunda şöyle yardımcı olabilirim eğer komisyonu karşılarım dersen bir müride çektirirsin o da bana aktarır ben de kargo yaparım

zero 8 i öneririm her ihtiyacını görecektir 

No way out
Toplam Hit: 20045 Toplam Mesaj: 120
telefon telefon