folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ülkenin Kanayan Yarası Apaçiler

Ülkenin Kanayan Yarası Apaçiler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Garipsenecek birşey yok. Ülkemizin modernleşme biçimi bu şekilde. Özenti kıyafet, telefon, stil, yaşam kültürü vs. Ahlak, namus yapısının çöküşü. Toplumda yozlaşma. Hadi gavurun bilimi, kültürü var. Bizim neyimiz var?  Bu insanlar 1,2 kişiyi değil. Türkiye'nin genel tablosunu yansıtıyor. O saç biçimini, o kıyafetleri giymeseler de diğer konularda da insanların moderleşme adına yaptıklarını görünce apachi görmüş gibi oluyorum. Sırf gösteriş amaçlı bir kitabı okuyanlar, filme gidenler, kıyafet alanlar, elektronik cihaz alanlar. Bir farkı yok. Bu milletin kültür ve modernleşme süzgeci demekki buymuş.

λ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosnaK
    BosnaK's avatar
    Erkek

Eğitimsiz gençlerin geldiği içler acıtan bi hal bu. .... eğitim,iş,disiplin yokk köşe başlarında liseli kızlara sarkan magandalar sadece...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

"Can taşıma liyakatini, canların canı uğrunda can vermeyi cana minnet sayacak kadar gözü kara ve o nispetle usûle, stratejiye uygun bir gençlik… " diyordu Necip Fazıl.Doğunun en ücra,kuş uçmaz kervan geçmez denebilecek köylerine dahi sirayet ediyor bu saçmalıklar.Yazık günah yahu

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ne yani yok mu aramızda şimdi bu apacilerden :D Tahribat bunlarla kaynıyor be hey yavrum hey

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    InterestingMAN
    InterestingMAN's avatar
    Erkek

KafirImam bunu yazdı:
    -----------------------------

İç çamaşırı da giymiyorlar sanırım ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek

AbdullahAzad bunu yazdı:

anaları bunları doğurmamış resmen sıçmış.

Abi karnıma ağrı girdi bu ne biçim yorum böyle ya :D :D :D SÜPERSİN

Oksijen, belki de yavaş yavaş öldüren bir zehirdir...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek

opensource2009 bunu yazdı:

Bunlar önceden de vardı adları değişikti.Her şekil değiştirdiklerinde bahsetmemek lazım aslında.Önceden mahalle başında delikanlı abiler vardı.Gelen geçen kıza laf atar mahallesinin kızlarını koruduklarını iddaa ederlerdi kimse onlara bişey demezdi.Gotik emo apaçi artık ne diyorsanız hepsi benim için birdir.İsterlerse birbirlerini skip skip çoğaltsınlar umrumda olmaz.

Yalnız yüklenecek konu bulduğunuzda kendi egolarınızıda araya sıkıştırmanız yok mu o triplerinize bitiyorum.Trident marka cep telefonu kullanırlarmış tamam hocam sen kullan Apple marka telefonu.Kontörleri -30 da olurmuş hanginizin kontörü uzun süre -30 larda kalmadı ? Yeterli parası olmayan herkes bahsettiğiniz giyim markalarını veya benzerlerini giyecektir.Diyeceksiniz ki her onları kullanan değil, ben de size diyeceğim ki o zaman her saydığınızdan birini yapan bu tiplerden olmaya 1 adım atıyor ya da içinde var bişeyler ? Telefonum da Nokia E modellerinden ama hattım faturalı ordan kurtarır mıyım acaba bi yol gösterin.

hocam saldırmak için değil anlamak için oku.

mesele dış görünüşlerinden öte kafa yapısı. kız dediğinde direk aklına *m gelen insanlardan bahsediyoruz. kontör meselesine gelince bende öğrenciyim. haftalarca -30larda kaldığım oldu ve hala da oluyor ama cebimdeki telefon 5130 bilmiyorum anlatabildim mi ? 5 kuruşluk adamsan 5 kuruşluk yaşayacaksın. 10 kuruşluk yaşamaya çalışmayacaksın. alt kesimi beğenmez üst kesime erişemez böyle arada kaybolur gider bu embesiller. ilk mesajda çok güzel yazılmış. günlerce para biriktirip bi gece cluba çıkarlar, onlarca resim çekilip her gece clublardayız hesabı takılırlar. özentilikleri mesele. ait oldukları bir kültür yok benlikleri yok mesele bu. ve işin kötü yanı gün geçtikçe her ilin her semtinde yavaş yavaş artmaya başladılar hayırlısı.

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UnutkanKronik
    kronik
    kronik's avatar
    Erkek

gece gece karnım ağrıdı gülmekten :D:D

Tanrı bizim yanımızdaysa, onların yanındaki kim?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek

Usta herşeyi anladıkta bu nasıl bir pezevenktir yav

Bizim arka mahallenin cingen bebelerine benziyo az mı girdik birbirimize şimdi yaş 21'e dayandı da artık moktan yere kavga çıkaramıyoruz yakışmıyo bize

Oksijen, belki de yavaş yavaş öldüren bir zehirdir...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asosyal
    Asosyal's avatar
    Erkek

Nurky bunu yazdı:

size oksijen veren ağacın amına koyim.

dostum ağaçta eminim ki bu durumdan rahatsızdır en iyisi bunlara istemeden oksijen veren ağacı kökünden söküp bunlara saplamak hem böylelikle ağacında intikamını almış oluruz

Kurumuş yeşil otları Toprak Olmuş umutları Gökte mazi bulutları Bu mezarda bir garip var... // Ne hayasızca tahaşşüd ki ufuklar kapalı Nerde-gösterdiği vahşetle bu bir Avrupalı
Toplam Hit: 46704 Toplam Mesaj: 148