Ulutasbilisim.Com Vps Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek

emnimax bunu yazdı:
    -----------------------------

herkesın yorumlarını okudum cok tesekkurler + yada - yonlu yorum yapan herkese ama swordfish hocam yasım 21 allaha sukur cocukta degılım harclıgımı annemden babamdan hıc almadım kaznarak kendı paramı cebımde yedım evıme ekmek bıle getırıyorum ongoruslu yorumun bıraz yanlıs degılmı ?

nese sımdı sana gelelım konuyu acan murıd demıssınkı bı mesajında  yarına halolur dese tmm dıyecem e sana ben 2 gun sonra kapatılacak vpsler var onlardan bırını sana tahsıs ederım dedım sen bana bu gun lazım demedınmı bak orda bu konusmamızında ss sı vardır ayrıca 2 gun bekle dedım dıe hemen tatsızlık cıkmasın hocam dedın bu nasıl konusmadır hocam hemen yalancılıkmı dersın ne dersın bılmıyorum boyle bır konusma tavrı alınırmı sabırsız ve soylenılenı anlamayan musterıyle asla calısmam bu yuzden ne dedım hesap nuamranı ver paranı havale edıyorum ettım mı ettım senın sabırsızlıgının ucretını ben nıe cekeyım solermısın

3 yıldır bu ısı yapıyorum hıc bı kere bole bısıle karsılasmadım ama bu gun ne kerametse 2 musterımsın parasını ıade ettıgım aynen boyle sabırsız adam EFT yı gectı cumartesı gunu pazartesı saat 9 da EFT ler guncellenır gerceklestırılır degılmı saat 9bucuk msj geldı ugur bey forum tmm mı parahesabınıza  gecmıs  hemen gerı aradım gun ıcınde sabredın hafta bası ıslerım yogun aksam 10 gıbı domaınınızı alıp hostunuzu acıcam dedım tmm salı olsada olur sorun degıl dedı tmm dedım eyvalah ıslerımı rahat rahat yaptım.12 den sonra cıle basladı telefon uzerıne telefon mesaj uzerıne mesaj aradıgında da terslık olucakya acamıcam bı yerdeyım acamadım tellerı sonra ısım bıttı cıktım ordan gerı arıyorum mesakule dusuruyor neymıs gorusmek ıstemıyor sadece parasını ıstıyor bankadaymıs telefonla mesaj yazmayı fazla sevmem her mesajında  gerı arasamda adam bır turlu acmadı naptım oleyse kıstım telın sesını rahat rahat ısıme baktım. yaptıgım yanlıstı ama olesıne bole muamele ( sonradan duydumkı baskasıyla anlasmıs ucretı benden alıp ona yollayacakmıs )

naptım senden once onunda ucretının 3 tl sını eksık yolladım e sızın sabrsızlıgınızın ceremesını ben cekememya. uzerınede sen senınde ucretını ıade ettım daha ne hocam. ne ıstıyosun anlamadım yanı. bı arkadasın dedıgı gıbı 3 gun oyalayıp senın paranın uzerıne yattıgımımı anlasaydın ( kı ole bı seytana hıc uymam )

nese saglık olsun. butun murıdler merak etmıs nıe asılsız bı domaın verdı dıe o zaman 3 musterıyle daha gorusuyordum dedımya bırden kızdım benı yalancılıkla suclamasına dıe salladım o domaını arakdaslar altında bı neden yok yanı :) umarım soru ısaretlerını gıdermısımdır.

emnimax hocam yeni bir site için host lazım olacak bir arkadasın sunucusunda normlade siteler ama yeni acılana ızın almasak senden host alacagım.PM ile iletişime geçerim hoca senle ben :) Teşekürler şimdiden 

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

hiçbirinizi tanımam etmem.

3-5 milyondan sebepde kimse dolandırıcılık yapmaz.

arkadaşın yorumuna da kızdım şahsen. "sizin sabırsızlığınız yüzünden" demiş. bence adam sabırsız değil söylenen günde saatinde verdiği paranın karşılığını istemiş. istemesi kadar da doğal birşey yok.vay efendim deyip sizin sabırsızlığınızın ceremesini ben çekmem diyemezsin (bence) en azından bir satıcı olarak dememen lazım.

+ olarak 3 tl den dolayı  **** dolancıdır diye başlıkda biraz ağır olmuş (bence).

ve son olarak

robert Bosch'un bir lafı geldi aklıma

insanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi terci ederim...

edit: bu arada Türkiye lokasyonlu reseller kullanıyorum 10 gb alan 10 domain barındırma vs. vs. neredeyse 2 yıldır kullanıyorum çok memnunum ufak tefek sorunlar dışında hiç sorun yaşamadım. Türklerden alınmaz diyenlere karşılık yazdım bunu da

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

oliWeR bunu yazdı:

arkadaşın yorumuna da kızdım şahsen. "sizin sabırsızlığınız yüzünden" demiş. bence adam sabırsız değil söylenen günde saatinde verdiği paranın karşılığını istemiş. istemesi kadar da doğal birşey yok.vay efendim deyip sizin sabırsızlığınızın ceremesini ben çekmem diyemezsin (bence) en azından bir satıcı olarak dememen lazım.

+ olarak 3 tl den dolayı  **** dolancıdır diye başlıkda biraz ağır olmuş (bence).

ve son olarak

edit: bu arada Türkiye lokasyonlu reseller kullanıyorum 10 gb alan 10 domain barındırma vs. vs. neredeyse 2 yıldır kullanıyorum çok memnunum ufak tefek sorunlar dışında hiç sorun yaşamadım. Türklerden alınmaz diyenlere karşılık yazdım bunu da

hocam arakdasa ben zaten senın dedıgın gıbı hıtap etmedım eger ssler duruyorsa koysun goreceksın hep kıbarca bır dılle durumu anlatmaya calıstım.

orda yazdıklarım sahsen bırazda ıcımden gecenlerı katarak anlatılmıs halıdır anlamıs olman lazımdı aslında nese ve bır sey daha tmm parasının karsılıgını ıstemesı cok dogal ama IP yok hocam nasıl acayım ızah ettım durumu 2 gun beklemenız gerek IP kalmamıs en 2 gun sonra kapanacak VPS ler var  onlardan bırını sıze tahsıs ederım dedım daha ne yapayım hocam olmayıncada yarat deyınce yaratamam ya dımı ama

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek

Sercan:

iy günler

Sercan:

hocam ordam

ısın

ULUTAŞ:

evet hocam burday

ım

ULUTAŞ:

sana vps bu gun tesl

ım edecektım ama datacenterda IP kalmamıs

ULUTAŞ:

2 gun bekleyeb

ılırmısın vps zamanı bıtecek IP ler varmıs o zaman verım sana

ULUTAŞ:

kusura bakma sen

ıde bekletıyorum ama

Sercan:

hocam bana hemen laz

ım

Sercan:

o aç

ılana kadar kullanabilceğim bşka bi makine warmı

ULUTAŞ:

olsa keske sana 1 2 mab

ıt hemen verırdımde

ULUTAŞ:

han

ı uzakmasaustune baglanmak ıcın IP varya

ULUTAŞ:

datacenterda o butun heps

ı doluymus suan

ULUTAŞ:

ondan acam

ıyorum vpsnı suan

Sercan:

hangi datacenter

ULUTAŞ:

amer

ıka razor DC

Sercan:

sitesi warm

ı

Sercan:

?

Sercan:

hocam ordam

ısın

*

* Kişiniz çevrimdışı görünüyor, bu durumda ona titreşim gönderemezsiniz.

*

Sercan:

hocam ordam

ısın

ULUTAŞ:

buyur hocam geld

ım

ULUTAŞ:

napcan s

ıtesını

ULUTAŞ:

Sercan:

bak

ıcam

ULUTAŞ:

http://www.razordc.us

ULUTAŞ:

buyur hocam

Sercan:

datacenter daha domaini sat

ın almamışmı

ULUTAŞ:

ben suan s

ıtede panelımdeyım

Sercan:

razordc.us bu sitede paneldesin

Sercan:

?

ULUTAŞ:

evet

Sercan:

hocam tats

ızlık olmasın

ULUTAŞ:

tats

ızlık derken ?

Sercan:

birbirimizi kand

ırmayalım

ULUTAŞ:

hesap nuamran

ı ver hoca gerı gondereyım paranı

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gzx
    Gzx's avatar
    Erkek

The-ExTaCy bunu yazdı:

avatarda çektiğim fotoğrafı görünce bi mutlu oldum :D

ayrıca hocam dolandırılmamışsın adam paranı geri göndermiş dolandırma gibi tabirler yalnış müşteri ilişkilerinde sorun olabilir ona birşey demem

"açık mı var la" yazdı diye ban yiyen adam !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek
    Yukarıya konuşmanın bi kısmını koydum biraz boşluklu falan oldu. Neyse razordc.us Sitesini daha almamış datacenterda ip kalmamış. Adam bide panelde. O yüzden tatsızlık olmasın birbirimizi kandırmayalım dedim neyse. Anlayan anladı. İstediği kadar sawunsun kendini

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

The-ExTaCy bunu yazdı:
    Yukarıya konuşmanın bi kısmını koydum biraz boşluklu falan oldu. Neyse razordc.us Sitesini daha almamış datacenterda ip kalmamış. Adam bide panelde. O yüzden tatsızlık olmasın birbirimizi kandırmayalım dedim neyse. Anlayan anladı. İstediği kadar sawunsun kendini

kendımı savunsaydım senın suclamalarına bır bır cevap verıyorum bak sana ılk yazıyorum cunku anla kendımı savunmuyorum cunku savunulacak bırsey yok ortada hersey apacık ortada

yazdıkalrım sadece murıdlerımın bı kac sorusunu cevaplamak ıcın farkındaysan

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

emnimax bunu yazdı:

oliWeR bunu yazdı:

ve son olarak

hocam arakdasa ben zaten senın dedıgın gıbı hıtap etmedım eger ssler duruyorsa koysun goreceksın hep kıbarca bır dılle durumu anlatmaya calıstım.

orda yazdıklarım sahsen bırazda ıcımden gecenlerı katarak anlatılmıs halıdır anlamıs olman lazımdı aslında nese ve bır sey daha tmm parasının karsılıgını ıstemesı cok dogal ama IP yok hocam nasıl acayım ızah ettım durumu 2 gun beklemenız gerek IP kalmamıs en 2 gun sonra kapanacak VPS ler var  onlardan bırını sıze tahsıs ederım dedım daha ne yapayım hocam olmayıncada yarat deyınce yaratamam ya dımı ama

estafurullah yaratmak Allah'a mahsus.

ben ticaret adamı değilim belki bu yüzden çok zarar ettim. 2 dükkan batırdım. (baba parası değil alın teriydi)bazen sırf ağzımdan çıktı diyecebimden boş yere paralar ödedim. sırf söylediğim zamanda bitiremediğim işler oldu diye ücretsiz yaptığım işler oldu. ben şahsen senin yerinde olsam gönderirdim o 6 tl yi (ben olsam) kimseyide karşımda konuşturmazdım. belki senin suçun değil ip olmaması, yada datacenterde o gün problemde olabilirdi, yangında çıkabilirdi herşey olabilirdi. ama karşındaki kişinin muhattabı datacenter değil sensin. o kişi datacenterde ip olup olmadığını bilmez. bilmek zorunda da değil.

herzaman bir ihtimal vardır birşeyler ters gide bilir yok ip olmaz yok bilmem ne olmaz. o yüzden baştan konuşulması lazım. uzaktan yapılan alışverişlerde ister istemez güven problemi oluyor. birde kişinin yerine kendini koymalısın öyle düşünmelisin. 

neyse çok konuştum ben sen gene de beni dinleme ticaret adamlarıyla konuş :) benim lafıma bakarsan benim gibi batıra batıra gezme ihtimalin çok yüksek :)

ama şunu biki benim gibi yaparsan kolay kolay  kimse çıkıp karşına benim paramı çaldı beni dolandırdı benim hakkımı yedi diye de konuşamaz.

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

Dostum adam söylüyor zaten o senin istediğin - aradığın satıcı değil sende onun istediği -aradığı müşteri değilsin bu kadar basit. Esnaflık zihniyeti olarak bakarsan o hatalı zira vermiş olduğu söz var tutamamış elinde olmayan nedenlerle bu yüzden bile müşteri memnuniyetindende öte ticari ahlak olarak 6 tl yi ödeyebilirdi ödemeliydi belki ama işin öbüryanı sen kalkıpta 6 Tl için değil 300-400 Tl. için bile kimseye dolandırıcı deme hakkına sahip değilsin biraz kızdın diye intikam amaçlı şu açtığın konunun üslubu tamamen yanlış. Umarım benzeri bir durumla sen karşılaşmazsın ..

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

oliWeR bunu yazdı:

emnimax bunu yazdı:

oliWeR bunu yazdı:

ve son olarak

estafurullah yaratmak Allah'a mahsus.

ben ticaret adamı değilim belki bu yüzden çok zarar ettim. 2 dükkan batırdım. (baba parası değil alın teriydi)bazen sırf ağzımdan çıktı diyecebimden boş yere paralar ödedim. sırf söylediğim zamanda bitiremediğim işler oldu diye ücretsiz yaptığım işler oldu. ben şahsen senin yerinde olsam gönderirdim o 6 tl yi (ben olsam) kimseyide karşımda konuşturmazdım. belki senin suçun değil ip olmaması, yada datacenterde o gün problemde olabilirdi, yangında çıkabilirdi herşey olabilirdi. ama karşındaki kişinin muhattabı datacenter değil sensin. o kişi datacenterde ip olup olmadığını bilmez. bilmek zorunda da değil.

herzaman bir ihtimal vardır birşeyler ters gide bilir yok ip olmaz yok bilmem ne olmaz. o yüzden baştan konuşulması lazım. uzaktan yapılan alışverişlerde ister istemez güven problemi oluyor. birde kişinin yerine kendini koymalısın öyle düşünmelisin. 

neyse çok konuştum ben sen gene de beni dinleme ticaret adamlarıyla konuş :) benim lafıma bakarsan benim gibi batıra batıra gezme ihtimalin çok yüksek :)

ama şunu biki benim gibi yaparsan kolay kolay  kimse çıkıp karşına benim paramı çaldı beni dolandırdı benim hakkımı yedi diye de konuşamaz.

ılk olarak 6 tl gondermen gerekırdı dıosun hocam pekı bundan oncekı musterılerımın gunahı neydıde bole 6 lıraları gıttı ( gercı bır tane oldu oda bu gun ama nese )

ondan oncekı musterılere haksızlık olmazmı su dunyada bı karar verdıysem hep ole gıderım esneklıgı hıc sevmedım oyuzden ona eksık yoladıysam bu arkadasada eksık yolalrım.

ıkıncı olarak 3 yıldır bu ısı yapıyorum yenı degılım allaha sukur cok paralar kazandım ama kaybetmedım :)

ılk 2 musterım bu gun oldu bole sorunlu ama olsun tecrube edındık dersımızı aldık ona gore yolumuzu bıraaz daha daraltıcaz.

Toplam Hit: 5752 Toplam Mesaj: 49