folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Üniversite Harç Parası 2547 Sayılı Kanun Değişikliği - Alttan Aldığın Derse Ek Harç

Üniversite Harç Parası 2547 Sayılı Kanun Değişikliği - Alttan Aldığın Derse Ek Harç

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

edit: sövmeyecem arkadaş..

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    crafty bunu yazdı:
    -----------------------------

çukurova üniversitesinde okuyorum ve bizim üniversite bu konuda öğrenciyi bayağı düşünmüş olacak ki yönetmeliğini değiştirmiş ve aşağıdaki maddeyi ekleyerek öğrencilerin direkt olarak bu durumdan zarar görmesini engellemiş...

GEÇİCİ MADDE 1  (1) Öğrencilerin Bu Yönetmeliğin 36 ncı maddesi uyarınca yapacakları katkı payı/öğrenim ücreti ödemelerinde, tekrar edilen veya yeniden alınan dersler nedeniyle tahakkuk edecek olan ek ücretler için, bu dersler 2011-2012 eğitim-öğretim yılında ilk defa alınıyormuş gibi değerlendirilir. 

çukurova üniversitesini seviyorum :D

Helal Olsun...En azından geçici bir çözümle 2 yılı kurtarmışlar :)
    Ülkede devlet eğitimi ve sağlığı da yarı paralı sisteme döndürdü. Sorsan demokrasi eşitlik derler
    Eğitimi ve başarıyı para bazında ölçmek :))) :)))))

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek
    volkan bunu yazdı:

AsilKan bunu yazdı:

Katkı Payı:
    Ek Katkı Payı:

0 TL / 114.00 TL
    0 TL / 20.90 TL

Vallahi öğrenci bilgilendirme sistemindeki ders kaydı ekranında bu yazıyor.

Her ders için 20 lira veya her kredi için 20 lira ise bilmiyorum da inşallah toplam 20 liradır

sende gene iyi bende bu yazıyor
    Katkı Payı:
    Ek Katkı Payı:
    0 TL / 844.00 TL
    0 TL / 773.67 TL

Toplamda 1617,67 TL

bolum uni sene ?

matematik24.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Le_Passione
    Le_Passione's avatar
    Erkek
    canakkale 18 mart üniversitesinde 2.öğretim okuyorum bu sene 4.senem olucak 2.sınıftayım bazı dersleri bu sene 4.defa alıcam okulun sayfasından harc bilgilerime baktım güz yarıyılı için 640.5lira ödiyeceğim yazılı yani gecen seneki harc ile aynı miktarda inşallah bankaya gidince yada ders kayıdını yaptıktan sonra bi götlük cıkarmazlar

Su ve ateş çağındaydı soLuğumuz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Ben şimdi üniversitenin sitesinden baktım , öyle % 100 felan değil ya 3 ders alacağım 20 lira mı ne ek ücret ödiyeceğim. % 100 deyince içime oturmuştu

üni bölüm sınıf ne aga?

ben dokuz eylüldeyim eğitim fakültesinde. 2, öğretimim ve okulu 2, yıl uzatışım bu sene bitecek inş. şu an 3 kredilik bir ders için 2, öğretim harç ücreti 105 Tldir. dersi 3, alışınsa 155 tl falan istiyolar ders başı. 4 ve 5. alışım dersler var.örneğin:

4tane 4,alışım ders (155*4) + 513,5 dönem harcı+ üniden duyuruya göre 1,yılda harcın yarısı 2, yılda harcın tamamı kadar ek ücret=

620+513,5+513,5=1647 tahmini geçirileck rakam bu. örgünleri pek kasan durum yok ama 2, öğretimlerden şırıngayla kan alıyolar domaltıp.inş bi çözüm bulunur yoksa kesinlikle yatıramam bu harcı. ve yatıramayacak durumda onlarca arkadaşım var.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

KaRaKuLe bunu yazdı:

bitirin de siktirin gidin bence bir ders alttan 3den fazla alınır mı ya 10 kat harc almaları lazım bence böylelerinden zamanında bitmeyen okuldan hayır gelmez

itü fizik mühendisliğine giden adam neyapsın ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

VBDream bunu yazdı:

KaRaKuLe bunu yazdı:

bitirin de siktirin gidin bence bir ders alttan 3den fazla alınır mı ya 10 kat harc almaları lazım bence böylelerinden zamanında bitmeyen okuldan hayır gelmez

itü fizik mühendisliğine giden adam neyapsın ?

müthiş bi bölüm keşke ben gitseydim :/

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek

ne güzel 170 veriyodum bi bakayım dedim 320 olmus maasallah dedim(= ev arkadasıma üzüldüm 680iken 1100mü ne ödeyecek üzüldüm cocuga

imza
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aref
    aref's avatar
    Erkek

Benim düşüncem şu arkadaşlar , 

Dönemlik ,

800tl harç ödüyon ve dönemlikte 20kredi ders alınıyo diyelim 

bu durumda 800/20 den 1 kredi için 40tl

4kredilik ders ise 4x40 = 160tl

3.kez aldıgın o dersi 160 x 1.5 = 240tl ayrıca ödeyeceksin

Yani böyle dört tane ders olsa 4x240 =960tl fazladan ödeyeceksin

Buna birde şu taraftan bakmalıyız yukarda 800tl diye ödediğimiz harç parasının hepsini okul ders ücreti diye almıyor bildiğim kadarı ile yüzdelere bölünerek ayrılıyor.

Bakalım inşallah hayırlısı olur 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    66albay
    66albay's avatar
    Erkek

KaRaKuLe bunu yazdı:

66albay bunu yazdı:

KaRaKuLe bunu yazdı:

dur tahmin edeyim; işletmemi okudun iktisat mı....

Profilime baksaydın anlardın ne muzunu olduğumu biyoloji mezunuyum şuan da master yapıyorum biyoteknolojiden

kimin ne hocalarla ve ne problemlerle karşılaştığını bilmeden, mühendisliğin kapısının önünden geçmeden bi de işletme iktisatın fen edebiyat versiyonunu yani biyolojiyi okuyup siktir çekiyosun. biyoloji ezber bölümüdür. neyse sana başarılar zeki arkadaş, selametle...

c farz , java sünnet, msdn kutsal kitaptır, f1 yardımcın olsun. Cumaya gittim dahada gelmem
Toplam Hit: 11147 Toplam Mesaj: 74