folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Üniversite Konusunda Danışma..

Üniversite Konusunda Danışma..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Telekinesis
    Telekinesis's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar, lise bittikten sonra memur olacağım memurluk istiyorum gözüyle üniversite okumadım kazandığım halde. AÖF tercihi yaptım sadece.

Dereceyle memurluğa girmiş, atamam nerdeyse olmuşken muhteşem bir torpilliden sanırım ki kazık yedim iptal oldu.  Neyse kader..

Şimdi üniversite okuma planı yaptım geç olmadan bir an önce okumayı düşünüyorum. Muhtemelen ikinci öğretim özel bir ünide okuma fikrim var fakat duruma göre değişir. (Şuan hastanede çalışıyorum)

Aklımda 3 bölüm var arkadaşlar.

1-Odyometri
    2-Anestezi
    3-Bilgisayar Programcılığı

Bölümler önlisans şuan hastanede çalıştığım için bilgi aldım arkadaşlardan. 3 ve 4 ü açıktan okuyarak lisans tamamlıyacağım. Bölümler önlisans olduğu için puanları yüksek meslek kontejanı var diye. Fakat bilgisayar programcılığının puanları 198-200 gibi şehir dışı devlet üniversitelerinde. Bu konuda bilgisi olan var mı? Benim bildiğim o kadar düşük olamaz çünkü.

Ayrıyetten bir öneriniz var mı arkadaşlar? Şu bölüm iyidir, böyle yap vs gibisinden.

Teşekkürler şimdiden.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pizot
    pizot's avatar
    Erkek

anestezi 

- öneri üniversite üsküdar üniversitesi 

-kuzenim okudu ve burslu

hastanede çalışıyosun kendi hastanelerinde maaşıda baya iyi :)

Veleye...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

soruyu yanlış soruyorsun

hangi bölüm ? değil....

benim karakterim zevklerim yeteklerim şunlardır diyeceksin. onunla alakalı bölümler önereceksler sana.

sağlıkta boş kalan yok. ama çok yıpratıcı bir alan havalı doktorlarımız bile mutsuzlar. adamlar toplumdan izole yaşıyor .

her daim eve iş getiren meslek özel birşeyleri yok.

onun alt bölümü hiç çekilmez zaten. sen bilirsin. para kanzanmak istersen  ve mutsuz olmak sağlıkçı ol.

programcıda bütün bu kişilerden sıyrılman lazım ki deli gibi çalışacaksın parmakla gösterileceksin. yoksa

1-2 ay sertifika almışla aynı kefede olacağından sıkıntı yaşarsın. dünya kadar programcı var

mantar gibide günden güne artıyor :) hakkıyla iş yapankara kendini geliştirenlere sözüm yok.

bende o konumdayım çünkü

grafik kursuna gittim yani öz eleştiri yapıyorum ama ben öğrenme aşkıyla yandığımdan alınmıyorum.

ama bir font bir zeminle graik işini icra etmeye çalışnalar var acı gerçek

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Digerlerini bilmiyorum da anestezi iyidir hocam issiz ve fakir kalmazsin, radyoloji de dusunebilirsin.

sigara değil, balık olan.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Bilgisayar programcılığını sie et.

Bunların arasında en iyisi Anestezi gibi gözüküyor.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek

Öncelikle ya ilk iki seçeneği çıkar ya da onlar kalsin üçüncüyü çıkar.

Sağlık sektörü mu bilişim mi, hangisini istiyorsun, hangisi seni daha mutlu eder buna karar ver.

Benim tavsiyem sağlık sektörünü sec. Begenmezsen 2 sene sonra  yine programcıliga devam edersin çokta bir şey kaybetmezsin.

Ayrıca fizik tedavi radyoloji vs gibi bölümler de güzel.

Programcilik icin hatta bazı ünilerin muhendisligi için bile sehir dışı degmez  bence.

Bir an önce para kazandiracak hangisiyse onu sec :)

Bazen diyorum keske zamaninda un.iyi biraksaydim da falanca isin pesinde kostursaydim diye  :)

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

önlisans puanlarının düşüklüğünün sebebi öncelikler, meslek lisesi çıkışlılara verilen öncelikler teknik lise çıkışlılara verilen öncelikler vs. puanlar düşüyor, bilgisayar programcılığına girip etme hocam

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek

açık ve net siktir et üniversiteyi. Üniversite insana hiç bir şey katmıyor. İnsana katan şey üniversite hayatı. Yoksa hocalardan teknik bilgiler dışında hiç birşey öğrenmiyor çoğu zaman teknik bilgileri bile öğrenmiyorsun. Anca uygulama anında iş başı yaptığında birşeyleri kapıyorsun öyle geliştiriyorsun kendini. Dediğim gibi insana birşeyler katan üniversite değil üniversite hayatıdır. %90 lık kısım için söylüyorum aileden uzak yaşamdır. Kendi hesabını kendin yapmak zorunda olduğundur, yemeğini çamaşırını bulaşığını derslerini kendin planlamak zorunda kalmandır sana birşeyler katan. İkinci bir durum ise futurist çok haklı, hangi bölümü seçeyim demeyeceksin hangi bölüm bana uyar diyeceksin. Ben 6 senedir tekstil mühendisliğindeyim hala okulu bitiremedim bu sene bitiyor inş gerçi ama olsun. Keşke 2 yıllık bilgisayar bölümüne gitseydim daha çok mutlu olurdum ve işimi de severek yapardım ki  şu anda da bilgisayar alanında çalışıyorum tekstil mühendisliği yapmıyorum.

İlla üniversite okuyacağım diyorsan memurluk için istiyorum diyorsan hangi bölümü okuduğunun bi önemi yok ön lisans kpss den rahat atanırsan zaten, hele de sağlık alanında.

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Telekinesis
    Telekinesis's avatar
    Erkek

Hocalar şöyle bir özet geçeyim. Yaş 21 oldu, yaşımın geçtiğini düşünüp üniversite falan okumayacaktım ancak çevrem bu konuda büyük baskı yaptı. Şuan hastanede çalışıyorum az çok ortamını biliyorum. Anestezi vs hepsiyle iç içeyim. Normalde bilgisayar ile ilgileniyodum. Özellikle web alanında aktiftim güzel paralar kazandım. SEO sayesinde.

Kodlama bilgisi falan kalmadı ben de, genel bilgisayar bilgisine sahibim. Yani sıradan bilgisayarcıların bildiği kadar diyelim. Şuan çalıştığım hastanenin bilgi işleminde ki elemanlardan iyiyim mesela, fakat programcılık mezunu olmadığım için giremiyorum ki adamlar benden nerdeyse 2 kat yüksek maaş alıyor. Bilgi İşlem de beni istiyor ama maalesef prosedür böyle.

Bir çizgi çizmem lazım arkadaşlar, son şanslarım yaş biraz daha geçerse okuyamam. Para için okuycam, çünkü para mutluluk getiriyor inanın. 

2000 kişi arasından 5. olarak derece yapıp direk atanmam gerekirken atanmayınca, memurluğa tövbe ettim. Hayat büyük bir çelme taktı anlıyacağınız. Ve inanın şuan kafamda sorular durmak bilmiyor. Yıllardır gelecek kaygısı yaşıyorum.

Hayatımı düzene sokmam için düzenli bir işe sahip olmam lazım önce. Düzenli bir işe sahip olmadığım için geleceğe dair bir adım atamıyorum. Bu da insanı günden güne kemiriyor. :) 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    Telekinesis bunu yazdı

Hocalar şöyle bir özet geçeyim. Yaş 21 oldu, yaşımın geçtiğini düşünüp üniversite falan okumayacaktım ancak çevrem bu konuda büyük baskı yaptı. Şuan hastanede çalışıyorum az çok ortamını biliyorum. Anestezi vs hepsiyle iç içeyim. Normalde bilgisayar ile ilgileniyodum. Özellikle web alanında aktiftim güzel paralar kazandım. SEO sayesinde.

Kodlama bilgisi falan kalmadı ben de, genel bilgisayar bilgisine sahibim. Yani sıradan bilgisayarcıların bildiği kadar diyelim. Şuan çalıştığım hastanenin bilgi işleminde ki elemanlardan iyiyim mesela, fakat programcılık mezunu olmadığım için giremiyorum ki adamlar benden nerdeyse 2 kat yüksek maaş alıyor. Bilgi İşlem de beni istiyor ama maalesef prosedür böyle.

Bir çizgi çizmem lazım arkadaşlar, son şanslarım yaş biraz daha geçerse okuyamam. Para için okuycam, çünkü para mutluluk getiriyor inanın. 

2000 kişi arasından 5. olarak derece yapıp direk atanmam gerekirken atanmayınca, memurluğa tövbe ettim. Hayat büyük bir çelme taktı anlıyacağınız. Ve inanın şuan kafamda sorular durmak bilmiyor. Yıllardır gelecek kaygısı yaşıyorum.

Hayatımı düzene sokmam için düzenli bir işe sahip olmam lazım önce. Düzenli bir işe sahip olmadığım için geleceğe dair bir adım atamıyorum. Bu da insanı günden güne kemiriyor. :) 

24 yaşındayım. Üniversite 1. sınıfım hocam. Yaş konusunu takma. Hayalinde olan ve sevdiğin işi yap. Zaten sevdiğin işi yaparsan başarılı olursun alanında iyi olursun ve buda sana para getirir.

Sadece yazdığın bölümleri düşünüyorsan bilgisayar programcılığı ciddi paralar kazanabileceğin bir alan. Diğerleriyle anca 3 bin lira maaş alır hastanede takılırsın

www.kriptopedi.com
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Telekinesis
    Telekinesis's avatar
    Erkek

Arkadaşlar hepinize çok çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldunuz. Ben önümüzdeki sene giricem daha YGS'ye. Puanı çok iyi yapamam orta halli bişey yapıcam.

Üniversitenin bişey katmadığını kesinlikle biliyorum, işe başlayınca öğreniyorsun bişeyler fakat o işe başlaman için bu LANET diplomayı istiyorlar.  Her ne kadar üniversitenin gereksiz olduğunu düşünsem de maalesef diploma almak şart arkadaşlar. O yüzden böyle bir dardayım ama yapıcak bişey yok maalesef.. 

Toplam Hit: 1492 Toplam Mesaj: 18