folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Uzun Saç Ve Bakımı

Uzun Saç Ve Bakımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

gençtir şampuan kullan demeyin müritler.

şampuanın içinde belkide adını bile unutabileceğimiz kadar kimyasal var ve bu kimyasal saç ve saç derisine zarar veriyor zamanla.

o yüzden 35'inde kel kalan adama şaşırmamalı.

zeytinyağlı sabun ilk kullanımlarınızda saçınızı sert yapabilir. dediğim gibi 12 yaşımdan beri kullanıyorum ve gayet doğal görünümlü ve gür saçlarım var.

şampuan kullanıp saçınıza yazık etmeyin.

Programming is our Religion, Algorithms are Our Bible & We ./make Our Own GOD
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Yaklaşık 7 sene uzattım saçlarımı, ömrümde hiç yok peygamberin saçı da uzundu, yok ünlü şu türkün de saçı uzundu diye bahane kullanma ihtiyacı hissetmedim. Saçı büyütmeden önce kendiniz büyüyün.

Ayrıyetten bu kadar abartmayın lan. O ne öyle karı gibi yok şundan sür, yok bundan çal, yok şöyle et, böyle et. Kirli, dağınık saçı her daim ipek gibi parıl parıl saça tercih etmişimdir, öyle saçı olan adamları görünce burnunun ortasına yumruğu atasım geliyor.

krypt tarafından 23/Oca/13 03:17 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WitchKing
    WitchKing's avatar
    Erkek

muzoda engoda olmaz diyorlar kardeşim adam akıllı kuaföre gideceksin : D

Güzelleş be oğlum, şimdilik ölümüne kadar hayattasın..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek

Hep içimde bir ukteydi saç uzatmak ama dalgalı olduğu için uzayınca kat ve kat kötü duruyor bu arada kalıcı saç düzleştiren birşeyler var mı?

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frank
    Frank's avatar
    Erkek

Müridler ayrı konu açmadan ben de ekleyeyim. Yaklakşık 7 yıldır saçlarımı kestirmedim son 3 yıldır sanki hiç uzamıyor aksine kısalıyor gibi geliyor.

Pek iyi baktıgım soylenemez. Duruşundan pek ben şikayetçi değilim ama arada söyleyenler oluyor. Bir de çok dolaşıyor bundan biraz şikayetim var :D Dolaştıgında açamıyorm tekrar. Kıvırcık değil ama şekil bozuklugu var sanki sürekli elektrikli gibi. Buna ne iyi gelir acaba?

Tüm sıkıntı ve üzüntülerin kaynağında iradenin arzuları vardır; çünkü tatmin edilmemiş bir arzu bizi özlemle dolu olarak bırakır, tatmin edilen bir arzunun yerine bir yenisi alıncaya kadar da can sıkıntısı yaşarız.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek
    kaanstain bunu yazdı
    Poet bunu yazdı

Eyw hocalar..organik şampuan falan diyorlar,onu kullanan yok mu acep?

kaanstain hocam saçlar  iyiymiş :) 

Ev arkadaşım kullanıyor biobilmemney diye, evde şampuan bitince kullanmak zorunda kalmıştım 3-4 gün. Pek beğenmedim açıkçası.

Şampuanı maalesef deneyerek bulman gerekli..

Gliss, Dove, head and shoulders tavsiye ediyorum.

Deneyerek bul ve model değiştirme.

En önemli kısıma geliyorum..

1- Saçları akşamdan akşama yıkayın,

2- Mümkün olduğu kadar fön kullanmayın,

3- Yıkarken kafanızı öne eğerek yıkayın, önleri daha az deforme olsun.

Eklemeden geçmeyeyim.

Uzun saça laf edenlere de şunu diyebilirsiniz..

1- Peygamber efendimiz(S.A.V.)'in de saçı uzundu(omuzlarını dövermiş).

2- Tüm Türk büyüklerinin de saçı uzundur. Mete Han'dan KürŞad'a, Bilge Kaan'a kadar..

Hayatımda geç yaptığım için pişman olduğum 2 şeyden birisidir saçlarımı uzatmak. Hayatımı değiştirdi.

Edit: Eklemeler

Ben clear kullanıyorum önceden bende kepekte vardı onuda geçirdi şimdi ondan başkasını kullandığımda tekrar oluşuyor saçlarım bağımlı oldu :D hem saçlarınızı yumaşacık yapıyor :) tavsiyemdir.

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek

loreal i kullanabilirsin bi süre arı sütlü olanını daha sonra pembe şişesini loreal bence diğerlerinden farklı.

yaklaşık 5-6 senedir saçlarım uzun ama sıkıldım artık kestiremiyorumda :D askere gitce büyük ihtimalle nisanda ondan sonra daha da uzatmam

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı

Yaklaşık 7 sene uzattım saçlarımı, ömrümde hiç yok peygamberin saçı da uzundu, yok ünlü şu türkün de saçı uzundu diye bahane kullanma ihtiyacı hissetmedim. Saçı büyütmeden önce kendiniz büyüyün.

Ayrıyetten bu kadar abartmayın lan. O ne öyle karı gibi yok şundan sür, yok bundan çal, yok şöyle et, böyle et. Kirli, dağınık saçı her daim ipek gibi parıl parıl saça tercih etmişimdir, öyle saçı olan adamları görünce burnunun ortasına yumruğu atasım geliyor.

Ya yinemi sen..

Bak kardeşim burda güzel güzel herkes saç hakkında fikrini söylüyor.

Peygamber ve türk diye yazmışım diye hemen atladın sazan gibi her konuda olduğu gibi.

Siktir git bana cevap olarak birşey yazma kardeşim, senin gibileriyle tartışmaya girmek istemiyorum. Başka konuda da provakatörlükten ban almıştın. Halen aynı devam ediyorsun.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek
    kaanstain bunu yazdı

Yeni saç uzatan arkadaşlar için birkaç ekleme yapayım;

- Saçınız uzadıktan sonra saç kremi kullanabilirsiniz arkadaşlar. Ama saç kremini saçların uçlarına sürün sadece. Şampuan gibi kullanmayın sakın, kel kalırsınız. Ayrıca durularken de yine kafayı öne tutup durulayın vücuda değmesin sivilce yapar.

- Saçlara ıslak görünüm vermek için "taft wet look" kullanacaksınız, migroslarda var 7.5TL 150ml, çok az süreceksiniz unutmayın.

- Saçları arkaya alıştırmak için yöntem;

banyodan çıkınca saçları kurutun havluyla, sonra ensenin üstüne biraz fön(hasta olmamak için), çok az da öne.. sadece kurutma amaçlı, tam kuru olmasın. Yakıp piç etmeyin saçı yani.
    Metal spiral tacı takın saça, arkadan da lastiği bağlayın.bu şekilde fön tutun 10-15 saniye her tarafına, sonra çıkarın hepsini sürün biraz jöle, sonra tekrar tacı takın ve fön tutun kurusun öyle.. tacı çıkar sonra.. 10 numara 5 yıldız olacak.

- Zeytinyağlı sabun vs gibi sikimsonik şeylerden vazgeçin arkadaşlar, normal şampuanlarla olmuyorsa zaten uzatıp uğraşılmaz o saçla. Saçı yıkamak uzamasını hızlandıracaktır.

Sonra ortamlara akmaya gidiyoruz :D

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek
    hergün saç yıkamak zararlı degil mi beyler? saçın yağla beslenmesi gerekmiyor mu?
Toplam Hit: 5698 Toplam Mesaj: 61